אתם מפלגות ימין? תבטיחו לבטל את חוק ההתנתקות

תחת הכותרת: "אתם מתנגדים להתנתקות? תבטלו אותה!", פנו היום משפחות מגורשי חומש שאנור לראשי מפלגות הימין בהם: ראש הממשלה בנימין נתניהו שהצביע 4 פעמים בעד ההתנתקות ועד היום טירפד כל ניסיון לבטל את חוק האוסר כניסת ישראלים לצפון השומרון

אתם מפלגות ימין? תבטיחו לבטל את חוק ההתנתקות
  (צילום: תצפית)

תחת הכותרת: "אתם מתנגדים להתנתקות? תבטלו אותה!", פנו היום משפחות מגורשי חומש ושאנור לראשי מפלגות הימין בהם: ראש הממשלה בנימין נתניהו, אביגדור ליברמן, הרב רפי פרץ, בצלאל סמוטריץ, נפתלי בנט, איילת שקד ומשה כחלון, בדרישה להוסיף למצע מפלגותיהם, לקראת הבחירות לכנסת ה 21, התחייבות לפעול להעברת החוק לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון בכנסת הקרובה.

לדבריהם: "לצערנו גם היום, כאשר ישנה תמימות דעים בקרב מרבית הציבור על הטעות והעוול שבביצוע הגירוש וכאשר ברור לכל המחנה הלאומי כי לא תהיינה יותר נסיגות ומסירת חבלי מולדת למבקשי רעתנו,לצערנו ההתנתקות עודנה חיה וקיימת. בחסותו של חוק ההתנתקות עדיין מוגדר אזור צפון השומרון המצוי בליבה של הארץ כאזור האסור בתנועה ובכניסה ליהודים"

אנו מגורשי חומש ושאנור פונים לכל אחד ואחת מראשי מפלגות המחנה הלאומי, חברי הכנסת ולכל אחד ואחת מהמועמדים ושואלים שאלה, אחת פשוטה: 'אתה/את נגד ההתנתקות? תבטלו אותה!'"

בני גל מראשי מטה המאבק מוסיף: "אין הסבר לכך שבממשלה האחרונה לא היה אחד מחברי הממשלה שלא היה מוכן לומר מעל כל במה שהגירוש היה איוולת ועוול מוסרי, בוודאי מצפון השומרון, ומצד שני כשיושבת הצעת חוק כזו על שולחן הכנסת היא נתקעת במשך מעל 3 שנים. אנחנו יודעים שהמחנה הלאומי איתנו, אנחנו יודעים שמפלגות הימין ובוודאי ראשיהם איתנו. הגיע הזמן למעשים"

נתניהו תמך בהתנתקות ומאז מסרב לתקן

נזכיר כי יו"ר הליכוד בנימין נתניהו הצביע 4 פעמים בעד ההתנתקות, בממשלה ובכנסת בזמן ממשלת שרון. בכנסת היוצאת הונחה הצעת חוק שמשמעותה החזרת חופש התנועה לישראלים בצפון השומרון, שם גורשו ישראלים מבתיהם אולם בניגוד לגוש קטיף השטח נשאר בשליטה ישראלית מלאה. נתניהו דאג לטרפד אותה פעם אחר פעם, למרות תמיכה בתוך הליכוד.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן מגורש משאנור בעצמו ופעיל מרכזי בליכוד, תקף אז את נתניהו על טירפוד הצעת החוק בפעם ה-13: "יש לכמה אנשים שלא פעלו די בכדי למנוע את הגירוש, הזדמנות לתקן.

מגוחך שממשלה שחרטה על דגלה את ההסתייגות מהגירוש, והרבה מהמנדטים שקיבלה ניתנו מאותה הסתייגות, מתקשה כ"כ להעביר הצעת חוק שבסה"כ תאפשר החזרת חופש התנועה לישראלים, במקומות שנעקרו ונשארו בריבונות ישראלית. ולתקן סוף סוף את העוול המוסרי הזה. הדבר הזה הוא שערורייה אני רוצה להבהיר. אנחנו מגורשי הישובים בצפון השומרון, לא ננוח ולא נשקוט עד שיתוקן העוול המוסרי הזה".

היום פרסם דגן: "מזה שנים אנחנו שומעים מראשי המחנה הלאומי, שהגירוש היה טעות ועוול. אני קורא לראשי מפלגות הימין לעבור למעשים, ולהוסיף במצע המפלגות את ביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון. ולפעול לביטול החוק, כבר עם כינונה של הממשלה הבאה. שכולנו מאמינים שתהיה מפלגת ימין".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
מבין ראשי הרשימות,יש רק3שהתנגדו.
חלק לא היו ח"כ. | 05-03-2019 17:02
שלושת ראשי הרשימות שהצביעו נגד ההתנתקות בכנסת : א. אברהם ליצמן-דעת תורה. ב. אלי ישי-דעת תורה. ג. משה כחלון-השקפתו. ד.אביגדור ליברמן-השקפתו. היתר , או שבעד או שלא היו חברי כנסת באותה תקופה.
2
שאלת תם
יעקב | 05-03-2019 17:23
מה זה יעזור לבטל את החוק