שוב גשם: המשטרה נערכת לשיטפונות

בהתאם לתחזית מזג האוויר, והודעת השירות המטאורולוגי כי קיים חשש משיטפונות, משטרת ישראל נערכת לתת מענה ביחד עם כלל גופי החירום וההצלה לכל תרחיש שייגרם כתוצאה ממזג האוויר הסוער

שוב גשם: המשטרה נערכת לשיטפונות
  (צילום: דוברות משטרת ישראל)

בהתאם לתחזית מזג האוויר, והודעת השירות המטאורולוגי על כך שקיים חשש משיטפונות באזור הגזרה הדרומית ומרכז ים המלח. משטרת ישראל נערכת היום (שלישי) למתן שירות מיטבי לציבור, במטרה לשמור על חייהם וביטחונם של כלל אזרחי מדינת ישראל.

בסוף שבוע שעבר הגשם הרב שירד גרם לשיטפונות מרובים שהציפו גם את ירושלים ומקומות רבים בארץ.

במשטרת ישראל נערכים לעוד כמות גשמים גדולה, בעיקר בנחלי הדרום והמזרח, היא תפרסם כל העת מידע בגין חסימות כבישים ושיבושי תנועה בעקבות מזג האוויר.

המשטרה ממליצה לציבור להיות קשובים לאמצעי התקשורת ולהישמע להנחיות השוטרים. כמו כן ניתן לקבל מידע אודות שינויים בהסדרי התנועה גם באמצעות מוקד המידע הארצי של משטרת ישראל שמספרו 110.

נוכח אירועי העבר ניתן לצפות כי מזג האוויר הסוער יגרור חסימות צירים והצפות בכביש הערבה. הערכות המשטרה כוללת תאום מול כלל גופי החירום וההצלה והכנת כוחות שיגיעו למוקדים בהם יידרש טיפול מידי כתוצאה ממפגעי מזג האוויר וזאת בכדי למנוע מפגעי בטיחות ופגיעה בשלומם של כלל משתמשי הדרך. משטרת ישראל נערכת לתת מענה ביחד עם כלל גופי החירום וההצלה לכל תרחיש שיגרם כתוצאה ממזג האוויר הסוער, בדגש על מניעת פגיעות בנפש, הצלת חיי אדם, חילוץ לכודים, מתן מידע שוטף לציבור, הכוונה וחסימה של צירי תנועה בהם קיימת סכנת החלקה ממשית.

במשטרת ישראל קוראים לציבור הנהגים להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה במזג האוויר הסוער. מומלץ לוותר על נסיעות שאינן הכרחיות או טיולים בנחלים ואזורים שעלולים להיות מוצפים נוכח מזג האוויר הסוער. כמו כן יש לנהוג במשנה זהירות בקרבת מאגרי מים בהם קיימת סכנת נפילה, היסחפות וטביעה.

אין להתקרב למפגעים שנוצרים כתוצאה ממזג האוויר הסוער, ובכל מקרה לדווח לרשויות על אודות כל מפגע שעלול להוות סכנה לציבור ולמשתמשי הדרך בפרט.

זכרו: שמירה על כללי הבטיחות ונהיגה נכונה יכולים להציל חיים – אנא סעו בזהירות והימנעו מנסיעה שלא לצורך במזג האוויר הסוער! בכל מצב חירום בדרכים ובכלל – יש להתקשר בהקדם למוקד 100 של משטרת ישראל.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע