כחלון נזכר לתקוף את בג"צ: "פגיעה ישירה בצרכן"

אחרי שלאורך כל הקנדציה הנוכחית הגן משה כחלון על בית המשפט העליון, היום הוא נזכר לתקוף את בג"ץ שהורה לאוצר להעלות את מחירי מוצרי החלב המפוקחים, "זו פגיעה ישירה בצרכן ובמשפחה הישראלית"

כחלון נזכר לתקוף את בג"צ: "פגיעה ישירה בצרכן"
  (צילום: מרק ישראל סלם\POOL)

כחלון נגד בג"ץ: לאחר שבית המשפט הורה למשרד האוצר להעלות את מחירי מוצרי החלב המפוקחים ב-3.4%, בהתאם לדרישתה של תנובה והמלצת ועדת המחירים, שר האוצר משה כחלון תקף היום (שני) את הפסיקה והודיע כי יחל בהליכי שימוע לצורך צמצום וביטול המכסים על ייבוא חלב ומוצריו.

"פסיקת בג"צ היא פגיעה ישירה בצרכן ובמשפחה הישראלית" טען. "היא נגועה בחוסר רגישות חברתית, ובחוסר איזון מוחלט בין שיקולים של בצע כסף לבין טובת הציבור". לדבריו, "הפסיקה תביא לתוצאה בלתי מתקבלת על הדעת. הניסיון לפגוע בצרכן הישראלי, תוך ניצול כוח מונופוליסטי שרירותי ובצע כסף, שבר שיאים חדשים".

נזכיר כי כחלון ומפלגת כולנו הגנה על בית המשפט העליון, מול הניסיונות של מפלגות הבית היהודי והליכוד לצמצם את כוחו של בג"צ. כולנו הייתה זו שטירפדה את פסקת ההתגברות בנושא עמונה, ולמעשה הביאה להחרבת הישוב.

"כפי שנקבע בהחלטה, בסמכותי להפעיל צעדים אחרים על מנת לקבוע מדיניות שתגן על הצרכן הישראלי. החלטתי לפתוח בהליך של שימוע לצורך ביטול וצמצום מכסים" הוסיף וציין. "זוהי בדיוק הסמכות הנתונה לי על מנת להגדיל תחרות ולהגן על הצרכן. ידע כל אזרח בישראל שיש מי שמגן עליו. בשביל זה הגעתי למשרד האוצר. מה שלא עשו שיקולים של צדק חברתי והיגיון בריא, אעשה מתוקף תפקידי כשר האוצר".

כאמור, בית המשפט העליון קבע הבוקר כי מחירם של מוצרי החלב המפוקחים יעלה ב-3.4%- זאת למרות התנגדותו של שר האוצר משה כחלון למהלך. בחודשים האחרונים כחלון ניסה להגיע עם תנובה להסכם, לפיו מוצרי החלב שמחיריהם נמצאים בפיקוח המדינה יתייקרו ב-1.5% בחודש מאי- לאחר פסח והבחירות לכנסת. מנגד, בתנובה ביקשו העלאה ב-3.4%, בעקבות המלצת ועדת המחירים מחודש מרץ 2018. שר החקלאות חתם על תיקון לצו הפיקוח על מחירי מצרכים ושירותים, אך כחלון סירב לחתום על הצו בטענה כי אין צורך להעלות את המחירים בשיעור זה.

ועדת המחירים המליצה על העלאת המחירים המרביים של מוצרי החלב המפוקחים, בין היתר נוכח עליית מחיר החלב הגולמי, בהתאם להוראות חוק הפיקוח וחוק תכנון משק החלב. בבית המשפט קבעו כי במקרה זה אמנם היו כוונות להנהיג רפורמה עתידית בשוק החלב, שהייתה צפויה להביא להפחתת מחיר החלב הגולמי, אולם נוכח פיזור הכנסת והבחירות הקרבות הרפורמה לא הבשילה ולא עוגנה בחקיקה הקיימת. מסיבה זו נפסק כי "בעת הנוכחית – בהעדר נימוק מיוחד לסטות מהחלטת ועדת המחירים האמורה – הדין מחייב לקבל את המלצתה להעלות את מחירי מוצרי החלב המפוקחים, בהתאם לעלייה במחיר החלב הגולמי".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
זה לא בסמכות בג"ץ לקבוע מדיניות!!!מתי תבינו??
מ | 08-05-2019 16:52
זה לא בסמכות בגץ לקבוע מדיניות!!!מתי תבינו??