ניצחון לשבת: האוטובוס של מפלגת העבודה לא יפעל

בתום דיון על קמפיין "אוטובוס השבת" של מפלגת העבודה, ועדת הבחירות קבעה כי האוטובוס לא יוכל לפעול כלל בירושלים, ולא יוכל להסיע נוסעים בשאר המדינה. בעבודה אמרו כי ימשיכו בקמפיין, אך בש"ס בירכו: "ניצחון לשבת"

ניצחון לשבת: האוטובוס של מפלגת העבודה לא יפעל
  "אוטובוס השבת" (צילום: מפלגת העבודה)

הקרב על השבת: יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, קיים היום (ראשון) דיון בנוגע לקמפיין "אוטובוס השבת" של מפלגת העבודה, במסגרתה המפלגה תכננה להפעיל תחבורה ציבורית בשבת ברחבי הארץ, זאת כחלק מתעמולת הבחירות שלה.

בתום הדיון נאסר על המפעלה להפעיל את האוטובוס כלל בירושלים, ובשאר הארץ נאסר על העבודה להפעיל תחבורה ציבורית בשבת בחינם, כך שהאוטובוס יוכל לפעול אך בלי להעלות נוסעים. בכך למעשה נאסר הפעלת האוטובוס בכל הארץ, אלא אם כן המפלגה תצטרף לפעולות "נוע תנוע" בכפוף להסכמת המיזם.

כמו כן, השופט מלצר חייב את מפלגת העבודה לשלם 5,000 שקלים למפלגת ש"ס, שהגישה את העתירה נגדה בנושא.

״השבת שוב תבעה את עלבונה וניצחה" אמרו בש"ס בעקבות הפסיקה. "אנו שמחים כי כבודה של השבת יישמר בפרהסיה הציבורית, ומקווים כי מפלגת העבודה תחדול משימוש ביום המנוחה הקדוש לתעמולת בחירות. ש״ס תמשיך להיות הקול הברור המשמיע את רצון רוב העם המעוניין במדינה בעלת צביון יהודי ושמירה על מסורת אבות״.

מנגד, גם בעבודה טענו לניצחון ואמרו כי האוטובוס הממותג שלהם ייסע אחרי האוטובוסים השיתופיים הפועלים בשבתות. לדבריהם, "אוטובוס השבת של מפלגת העבודה יוכל להמשיך לפעול בשבת בכל הארץ, בשיתוף עם חברות התחבורה השיתופית, למעט העיר ירושלים".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
היפכא מסתברא
בין השורות | 04-03-2019 8:42
בשביל מה זה טוב ? ככה מושכים קולות ? צריך פרסומת תסעו בשבת ? זה מרחיק קולות.
2
'שב''ת' = ראשי תיבות: שבת ב'עבודה' תתנקם'
בניטשקה חונטשקה | 04-03-2019 9:03
''כל המסייע ומדרבן את הציבור לחלל את השבת, סופו שאת בשרו יאכלו הכלבים''.