הרב דרוקמן על 'עוצמה': "הרבה דברים לא נכונים"

בראיון לעיתון 'שביעי' התייחס הרב חיים דרוקמן לשבועות הסוערים שעברו על הציונות הדתית, לאיחוד בין הרב פרץ לסמוטריץ', לחיבור עם עוצמה יהודית. ומה ההבדל בין פרישתו מהמפד"ל לפרישה של בנט מהבית היהודי?

הרב דרוקמן על 'עוצמה': "הרבה דברים לא נכונים"
  (צילום: פלאש90)

ראש ישיבת 'אור עציון' וראש מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא, הרב חיים דרוקמן, שהיה מעורב יותר מכל רב אחר במה שהתחולל בפוליטיקה המגזרית בשבועות האחרונים, מתייחס לשבועות הקשים מאז פרישתם של בנט ושקד, דרך הסכם האיחוד בין הרב רפי פרץ לבצלאל סמוטריץ' וכלה בחיבור של שתי המפלגות הללו עם מפלגת 'עוצמה יהודית'.

בראיון שהעניק לעיתון 'שביעי' בסוף השבוע האחרון, התייחס הרב דרוקמן דווקא לסוף האירועים, בהם התבטאותו של הרב בני לאו לפיהם תורת הרב כהנא- שנציגיה הם חברי 'עוצמה יהודית'- היא כמו חוקי נירנברג.

מזועזע עד עמקי נשמתי מהדברים ההזויים האלה

"אני מזועזע עד עמקי נשמתי מהדברים החמורים וההזויים האלה", אומר הרב דרוקמן לכתב העיתון, אהרון גרנות. "אני לא חושב, וקשה לי להעלות על הדעת שהם נאמרו מפי הרב בני לאו, אותו אני מאוד מעריך ואוהב, ועוד כבן לניצול שואה. להשתמש במושגים האלה כלפי יהודים? כלפי הבית היהודי? לא יאומן. מזעזע".

הרב דרוקמן שב והסביר את ההגיון מאחורי המהלך ואמר: "עשינו את האיחוד הזה כי הבית היהודי לא רצה שאלפי קולות ילכו לאיבוד, ועל ידם אפשר יהיה להציל יהודים. כבר היינו עדים לכך: כשיצחק שמיר ז"ל היה ראש הממשלה, היו פיצולים והרבה קולות הלכו לאיבוד, וקיבלנו את הסכם אוסלו הנורא שבעטיו נרצחו יהודים רבים. האם לא היה צריך לעשות הכל כדי לא לחזור על השגיאה ולמנוע דברים מסוג זה?".

הרבה דברים שטופלים על עוצמה יהודית- לא נכונים

הרב דרוקמן התייחס להשקפת ותפיסת עולמם של חברי 'עוצמה יהודית' ואמר כי הדברים שמייחסים להם בתקשורת לא נכונים: "זה נכון שאנחנו לא ממש חותמים על כל מילה שהם אומרים. אז מה? אני עצמי נוכחתי לדעת שרבים מהדברים שטופלים עליהם פשוט לא נכונים. אנשים חושבים שאנשי עוצמה יהודית הולכים ברחוב ומחפשים איך להרביץ לערבים, וזה פשוט לא נכון. הם עצמם נגד פגיעה בערבים סתם. כך לפחות אמרו לי".

לאחר את הבית היהודי והאיחוד הלאומי למפלגה אחת

אחרי שפעל לאיחוד בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי- איחוד שעולה כל מערכת בחירות ומטיש את שני הצדדים- אומר הרב דרוקמן כי הגיעה העת להתאחד למפלגה אחת: "אין ספק בכלל. זה הזמן לאחד את שתי המפלגות התאומות, המורכבות מאותם אנשים בדיוק, בעלי אותן הדעות. הן חייבות להיות מפלגה אחת, ואין ספק שהן עוד יהיו. אין מצב למשהו אחר".

בסוף הראיון מתבקש הרב דרוקמן לעמוד על ההבדל בין פרישתו מהמפד"ל לפרישתו של נפתלי בנט מהבית היהודי ואומר כי "זה היה משהו אחר". הרב דרוקמן הסביר כי "אנחנו לא פרשנו לטובת מפלגה אחרת. לא הייתה דמוקרטיה במפד"ל, ולא היה בעצם כלום, אלא ועדה מסדרת של איש אחד. היה צריך לשנות את המפד"ל מבפנים, ולכן חשבנו כמה חברים לפרוש. זה היה בעצה אחת עם הרב חנן פורת זצ"ל, ועם אורי אליצור ז"ל. הפרישה משם הייתה על מנת לחזור, ואכן, כשתוקנו העוולות האלה, חזרנו למפלגת הבית, למפד"ל".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
מה יש לקלמן ליבסקינד לומר?
נריה | 03-03-2019 10:57
תקראו את המאמר של קלמן ליבסקינד באתר של מעריב
2
מפליא שממוטי אלון כלל לא הזדעזת
מוזר | 03-03-2019 11:08
למעשה לא התרגשת בכלל ונתת לו גיבוי.
3
ככה בדיוק הוא אמר גם על מוטי אלון
נתי | 03-03-2019 12:15
מוטב שלא יתבטא בענייני ציבור
4
גדול דור
אור | 03-03-2019 13:27
ללא ספ אשרינו שזכינו לחיות בתקופה של הרב
פני הדור כפני הכלב
איך בדיוק? | 03-03-2019 18:47
מגן הסוטים הוא גדול הדור?
5
עדיף שדרוקמן יתמקד בהגנה על עברייני מין
עמיר | 03-03-2019 14:16
בזה הוא מצטיין
6
בושה
אילנית | 03-03-2019 16:01
לאיתמר בן גביר יש על הקיר בביתו תמונה של הרוצח ברוך גולדשטיין. בן אדם כזה ראוי לגינוי ולא להצבעה.
7
לא מסכים עם לאו או דרוקמן
מוטי | 03-03-2019 17:09
עוצמה יהודית לא ברוח המזרחי של הורי וזרים לה אבל להשוות לנאצים ימ״ש לא שייך כלל. כך או כך , לא אוכל להצביע לבית היהודי ונשארו בנט וליכוד .
8
מה עדיף? גזען או סוטה מין?
חזק וברוך | 03-03-2019 17:13
במיקרה של דרוקמן אין בעייה לא עם זה ולא עם זה.
9
אנו נצביע לבית היהודי רק כי שילבו את עוצמה
נאוה | 03-03-2019 18:38
אשים טופלים כל מיני דברים על עוצמה יהודית בלי לברר או לדבר עם אחדהאנשים הבכירים ששם. יישר כח לך בן גביר על על עמלך והצלחתך בשדרת הגנתך בתור עוד !!!
10
80 מיליון על גיור? שילכו למטרות טובות יותר
אלי אסף | 04-03-2019 1:29
הגיע הזמן שגיור לא יהיה בסבסוד של המדינה זה עשרות מליונים ובפועל 90 אחוז מהמתגיירים ממשיכים לחלל שבת ועוברים את התהליך רק בשביל ההטבות ! גיור כהלכה זה גיור שאיון בסופו שום הטבות למתגייר מי שרוצה להתגייר שישלם מכיסו ולא יקבל זכויות עודפות רק ככה יהיו גיורי אמת, חייבים רפורמה בגיור שגם הרבנים והרבניות יהיו מתנדבים קבלת כסף על גיור לא היה דבר כזה בתולדות עם ישראל פעם גם הקפידו שרק נשים רבניות ילמדו מתגיירות הגיע הזמן שכספי תקציב הגיור ילכו למטרות טובות יותר 80 מליון שח יכול לעזור מאוד לניצולי שואה
11
מכשיר את השרץ-קופולוביץ ועכשיו עוצמה יהודית
משגיח כשרות | 04-03-2019 18:30
הרב דרוקמן, אתה נותן הכשר סידרתי לשרצים התחלת עם קופולוביץ, המשכת ביתר שאת עם מוטי אלון עכשיו גם את הכהניסטים הגזענים. עם קודם פגעת בפרטים אומללים עכשיו אתה פוגע בכל הציונות הדתית ובמורשתה. ראוי לתסיר את עצמך מרשימת משגיחי הכשרות.