אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

על המותר והאסור לראש ממשלה/ הרב יובל שרלו

הרב שרלו,מתייחס להחלטה של היועץ המשפטי לממשלה להעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו, בחשד לשוחד, ואומר כי ישנם דברים שאסור לראש ממשלה לעשות: "לראש ממשלה ולתומכיו אסור להקדים בחירות ואז להתלונן על פרסום לפני בחירות"

על המותר והאסור לראש ממשלה/ הרב יובל שרלו
  הרב יובל שרלו (צילום: ישיבת פתח תקווה)

הרב יובל שרלו, ראש ישיבת ההסדר 'אורות שאול ברעננה, מתייחס להחלטה של היועץ המשפטי לממשלה להעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו, בחשד לשוחד, מרמה והפרת אמונים, ואומר כי למרות הישגיו הכבירים יש דברים שאסור לו לעשות.

בקבוצת 'זיקים' בה הוא מפרסם מידי ערב מאמר קצר, כתב הרב שרלו: "החוק הקובע כי ראש ממשלה אינו חייב להתפטר אפילו לאחר הגשת כתב אישום, הוא חוק נכון. אסור לתת ביד פקיד ממשלתי, רם דרג ככל שיהיה, את הסמכות להפיל ממשלה. זו הסיבה שנקבעה כחוק, וכאמור, היא נכונה".

הרב שרלו הוסיף כי "לראש ממשלה גם שמורה הזכות הבסיסית להגן על עצמו, לטעון לחפותו, ולהיאבק עליה. לראש ממשלה מותר לטעון, ויש בזה הרבה מן האמת, שרשימת הישגיו כראש ממשלה מרשימה מאוד, והוא הביא למדינת ישראל שגשוג גדול בתחומים רבים. אולם, לראש ממשלה אסור בשום אופן לנקוט בדרכים שהוא נוקט עכשיו. הן מסוכנות מאוד. הן מערערות את כל התשתית של הבלמים שנועדו למנוע ניצול לרעה של השלטון".

הרב שרלו הוסיף וכתב: "לראש ממשלה אסור להוביל את המתקפות על המשטרה, החוקרים, הפרקליטות, היועץ המשפטי לממשלה, התקשורת ועוד. האשמת כולם בעבירה החמורה ביותר: היותם יוזמי מהפכה שלטונית לא חוקית, מנימוקים פוליטיים, משמיטות את הקרקע תחת שלטון החוק, ובלעדיו איש את רעהו חיים בלעו. הנזק שהוא גורם ליושרה, לשמירת החוק ולאתיקה, הוא עצום".

"לראש ממשלה ולתומכיו אסור להוביל סדרה מתמשכת של ניסיונות חקיקה מחפירים, המצמצמים את אפשרות החקירה, ואת אפשרות הציבור לקבל את המידע המתחייב כדי לקבוע את עמדתו ביחס לשלטון".

על הטענה כי תזמון פרסום ההמלצות- כחודש לפני הבחירות- אמר הרב שרלו: "לראש ממשלה ולתומכיו אסור להקדים בחירות ואז להתלונן על פרסום לפני בחירות (שהוא מתחייב, כדי שאנשים ישקלו גם את העובדה הזו בתוך מערכת השיקולים שלהם), ועוד טענות שונות שעיקרן אינו ענייני לנושא עצמו. אוי לנו כי הגענו לכאן. אשרינו שיש לנו את הכלים להתמודד עם מציאות זו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
המערכת כולה מסואבת
מצביעת בית יהודי | 28-02-2019 19:17
את פושעי אוסלו לא העמידו לדין. מה שקרה עם גולדפרב ושגב עבר בשקט. הבעיה של ראש הממשלה שהוא לא מחה על כך כשזה לא הגיע אליו באופן אישי.
כב' הרב שרלו תוחב את אפו למקום לא לו.
עמוס | 01-03-2019 14:09
מעניין שאף רב אורתודכסי - חרדי, לא תוחב אפו לנושאים שר' שרלו עוסק בהם במשך השנה, והמבין יבין. ולא פעם קראתי פה תגובות קשות של הקוראים נגד ר' שרלו. והמבין יבין
2
הוא זכאי, הוא זכאי!
בושה למדינה | 28-02-2019 19:29
אריה דרעי זכאי! אם לא היה מזרחי לא היה נחקר כלל!!!
3
קבוצת זיקים
אריאל | 28-02-2019 19:59
ניתן להצטרף בטלגרם - 'זיקים- הרב שרלו' וכן לפייסבוק של הקבוצה בשם זה. יש גם וואטסאפ למעוניינים חפשו קישור בפייסבוק
4
אני נפעם מהיומרה של
גבריאל | 28-02-2019 20:40
הרב שרלו להבין בכל דבר. מידת הענוה הרב שרלו הלכה אצלך לאיבוד או שלא היתה. אבל למה האתרים שלנו מענישים אותנו עם כל דברי היוהרה של לא מעט רבנים לבושתינו ולחרפתינו. תחסכו לנו את הענין.
5
כבוד ראש הממשלה- זמנך תם
יואל | 28-02-2019 21:00
היו לך שנים טובות, אבל הגיע הזמן לפנות את מקומך. בתור מצביע ליכוד אני לא אשכול אתכם ברצינות כל עוד שאתה בראש השולחן, ברור כשמש שיותר מעניין אותך לשמור על התחת מאשר לשמור על מדינת ישראל
6
שרלו, כל התומך בביבי עובר על דיני תורה
חיים | 28-02-2019 21:44
כל חבריך הקוראים לעצמם ציונות דתית - עוברים על דאורייתא ומדרבנן כאחד ומחללים שם שמיים. העדויות חד משמעיות גם בדין תורה ולגלגל עיניים לשמיים זו יריקה רצוף לכל אשר יהדות יקרא.
7
ביבי הביתה אתה מגעיל אותנו!!! עם ישראל
שלמה | 01-03-2019 1:54
אתה השטן בכבודו ובעצמו שבא לחסל את העם היהודי.לפלג ולמותת אותו מיסוד.
8
לא הבנתי למה לראש ממשלה אסור להוביל מתקפה על
1 | 01-03-2019 2:25
אם לדעתו הם שקרנים רמאים לצרכנים. למה לא ? אולי הוא צודק ?
9
נדהם מהתגובות
אריאל | 01-03-2019 8:41
כשרבני הר המור או הרעיון היהודי ממציאים הלכות בלי סימוכין הם הוגי הדור, כשהרב שרלו אומר דברי טעם מותר לבזותו? מה ביבי קדוש?
10
תומכי נתניהו/הימין מסומאים מראיית האמת
רמי | 01-03-2019 9:17
הערצתו העיוורת של נתניהו סימאה אנשים רבים מראייה מפוכחת של האמת. ספק אם הם מודעים לכך. יישר כח לרב שרלו על דבריו, ועל אמירתם ללא מורא. חותמו של הקב״ה - אמת! ואל נסטה מחותם זה. דבקות באמת היא דבקות בקב״ה!!!
11
פני הדור כפני מנהיגיו
אלי | 01-03-2019 9:21
הרב שרלו קול מוסרי שפוי בודד. הדור ורבניו כבר לא מתרגשים מאישומי שוחד מרמה והפרת אמונים.
12
הרב שרלו
אליהו | 02-03-2019 3:26
איני מבין את אנשי הבלע. לרב שרלו, כלכל אדם בישראל הזכות לומר את דעתו. ולא יעלה על הדעת, לנבל את הפה על שלקח לעצמו זכות יסודית זו. אבל לצערי העמוק,העם הזה היה מלא שנאה מייום בחירתו. ועל שום כך אנו כעם בסכנה נוראית של חורבן הבית השלישי הוא הוא מדינת ישראל.