אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

האזינו: ההקלטה שנתניהו יעדיף לשכוח

אחרי הודעת היועץ המשפטי לממשלה כי אין מניעה לפרסם את המלצותיו של מנדלבליט לפני הבחירות, במפלגת העבודה מזכירים לנתניהו מה הוא אמר על ראש ממשלה ששקוע בחקירות. האזינו

(צילום: מארק ישראל סאלם/ פלאש90)

לפני זמן קצר (חמישי) הודיע בג"צ כי הוא דוחה את עתירת הליכוד ועו"ד יוסי פוקס נגד פרסום המלצות היועץ המשפטי לממשלה בתיקי נתניהו, וקבע כי אין מניעה לפרסם את ההמלצות לפני הבחירות.

כעת, רגע לפני פרסום ההמלצות ואחרי שכבר ברור לכל כי מנדלבליט צפוי להאשים את נתניהו לפחות באחד התיקים בשוחד, במפלגת 'העבודה' מזכירים לנתניהו כיצד הוא התבטא כשראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, היה שקוע בחקירות.

בשעה האחרונה שיגרה מפלגת העבודה מאות אלפי שיחות קוליות לאזרחי ישראל עם הקלטת דבריו של נתניהו על ראש ממשלה בחקירות. בהקלטה נשמע נתניהו אומר "ראש ממשלה ששקוע עד צוואר בחקירות אין לו מנדט מוסרי וציבורי. כי קיים חשש שהוא יכריע הכרעות על בסיס האינטרס האיש של ההישרדות הפוליטית שלו". בסוף ההקלטה נאמר: "גם נתניהו יודע,‏ קיבלת כתב אישום – לך הביתה".

מוקדם יותר בליכוד הגיבו בביקורתיות נגד העליון על ההחלטה שלא לדחות את פרסום ההמלצות לאחר הבחירותצ: "מצער שבג"צ לא מנע מהשמאל התערבות בוטה בבחירות". בתנועה אמרו כי "בג"צ עצמו קבע בזמנו, בעניינו של צחי הנגבי, שיש להימנע מפרסום החלטות יועמ"ש בתקופת בחירות ומתח ביקורת על היועץ המשפטי דאז שעשה זאת. חבל שבג"צ לא הקשיב לבג"צ", דברי הליכוד.

במפלגת העבודה הודו לבג"צ: טוב עשה בג"צ שגלגל את עתירת הליכוד מכל המדרגות. נתניהו, ההתנהלות שלך מביישת אותנו. החרבת כל חלקה טובה, בשם ההישרדות הפוליטית שלך. הגיע הזמן לשים סוף לתרבות השחיתות שיצרת.

חרף הדיווחים כי ירדו מן העניין, בליכוד החליטו להגיש עתירה לבג"צ, באמצעות היועץ המשפטי של הליכוד עו״ד אבי הלוי נגד פרסום ההחלטה לפני הבחירות לכנסת, "שאין לה תקדים בתולדות המשפט הישראלי ושהיא מהווה התערבות בוטה בבחירות", נכתב עוד בעתירה.

לאחר מכן הגיבו בסרטון חריף בליכוד כי "תיקי נתניהו הם מגדל קלפים". שנבנה בין היתר מלחץ התקשורת והשמאל, סיקור חיובי, עדי מדינה, פייק ניוז, חמגשיות וסיגרים, התעלמות מ-43 ח"כים שתמכו בחוק ישראל היום. והמסקנה, "כשיגיע השימוע, הכל יקרוס".

בווידאו מציגים בליכוד את "מה שלא סיפרו לכם: נתניהו התנגד לחוק ישראל היום, 60 עדים קריטיים לא נחקרו. לא אפשרו לנתניהו עימות עם עדי המדינה. סיקור נתניהו בוואלה היה ונשאר עוין. משרד המשפטים קובע כי כל גורמי המקצוע אישרו את עסקת בזק יס ללא התערבות של ראש הממשלה. העיקר שאת אוסף העטים של אולמרט בשווי 1.2 מיליון ש"ח לא חקרו. חקירות נתניהו שווה נסיון חיסול פוליטי", וההדגשה למערכת הבחירות: "התשובה שלנו בקלפי- דווקא נתניהו".

ההכרעות המסתמנות בשלושת התיקים

על פי ההערכות, כתב החשדות נגד נתניהו הוכן, ויתייחס לשלושת הפרשיות שיכילו את העבירות השונות בהן נחשד נתניהו. לפי הדיווחים, מנדלבליט צפוי להגיש את המלצותיו בבת אחת בכל התיקים- כשככל הנראה, בתיק 1000, פרשת המתנות- טובות ההנאה בין נתניהו ורעייתו למקורבו ארנון מילצ'ן יומלץ להגיש כתב אישום על הפרת אמונים, אישום קל בהרבה ממה שהוכרז בהתחלה.

בתיק 2000, השיחות של נתניהו עם מו"ל 'ידיעות אחרונות' נוני מוזס היועמ"ש לא סוגר את התיק, אלא גם כאן באישום קל בהרבה משוחד של הפרת אמונים. עם זאת, מנדלבליט עדיין צפוי להגיש המלצה על עבירת שוחד בכפוף לשימוע נגד הנחקר השני, מו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס.

התיק המרכזי והראשי מבין כולם הוא תיק 4,000, פרשת בזק – וואלה: קידום עסקת בזק בתמורה לסיקור אוהד למשפחת נתניהו באתר וואלה, בה חשוד שאול אלוביץ' מבעלי וואלה ובזק, בו צפוי נתניהו להיות מואשם בשוחד בכפוף לשימוע.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
כל בר דעת מבין שזו מלחמה על השיטה
אפי | 28-02-2019 23:18
שבה חוברים קבוצת בעלי אינטרסים בכח המשרות שניתנו להם כדי להפיל קבוצה אחרת. זוהי בושה לעם. רק על ההטייה של הבגץ והפרקליטות יש לפטר את כולם. אין מקום בעולם מתוקן, שמצב זה ישאר על כנו. כבר לא מדובר על דברים שנויים במחלוקת, אלא על שחיתות גלויה וניכרת לעין. דבר זה אינו יכול להישאר. הפרקליטות זקוקה לניקוי אורוות דחוף על ידי וועדה שתיבחר, מכל קשת הגורמים הפוליטיים.
2
0 תגובות
אלי | 01-03-2019 9:23
כי מה יעשו כל תומכיו העיוורים של נתניהו עם ההקלטה הזאת ?