אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מרים פרץ: "כאב לי שבנט ביקש להיות שר הביטחון"

מרים פרץ אמרה השבוע בכנס החינוך היהודי במכללת אפרתה בירושלים כי כאבה את רצונו של שר החינוך נפתלי בנט לעזוב את המשרד לטובת משרד הביטחון: "היה לו את התיק הכי גדול בעולם"

מרים פרץ: "כאב לי שבנט ביקש להיות שר הביטחון"
  (צילום: מתניה אופיר)

מרים פרץ, כלת פרס ישראל אמרה השבוע בכנס החינוך היהודי במכללת אפרתה בירושלים כי כאבה את רצונו של שר החינוך נפתלי בנט לעזוב את המשרד לטובת משרד הביטחון.

(צילום: מתניה אופיר)

בדברים שנשאה במושב המרכזי של כנס החינוך היהודי של מכללת אפרתה על אנשי החינוך כמעצבי חברה, אמרה פרץ "כאבתי כשבנט אמר שרוצה את תיק הביטחון – היה לו את התיק הכי גדול בעולם, החינוך שמעצב את הרוח של המדינה שלנו, יש לנו אחריות גדולה מאוד על עתידו של העם היהודי. לחינוך להכרת השורשים, לחיבור השורשים, ואני חושבת שעם הדרך הזאת אנחנו נבנה פה עתיד, ההשפעה שלנו, אנשי החינוך איננה על 30 ילד בכיתה אלא על 3000 כי תלמיד שפגש מורה שחיזק ואהב אותו – יספר על כך לדורות הבאים".

לסיום היא ביקשה לחזק את הסטודנטיות בכניסתן לעולם ההוראה: "לא יהיה חינוך יהודי בלי האדם שילמד. עם כל המכשירים והאינטרנט – אין כמו לשבת מול המחנך. אדם צריך לשבת מול אדם. צריכה להיות נגיעה בלבבות. צריך שיחוש אותי ולא שאכתוב לו שאלה ואשגר לו."

לאחר מכן הבהירה מרים פרץ בפייבוק:

"אני רוצה להבהיר שהדברים יהיו ברוריםאינני עוסקת בפוליטיקה.

אני רואה בדמוקרטיה הישראלית ערך חשוב ונעלה אך בחרתי לא לעסוק בעולם הפוליטי ‏ולהמשיך ולהשפיע בדרכים נוספות על החברה הישראלית.

צר לי שדברי בכנס במכללת אפרתה שעסק כולו באתגרי החינוך הפכו לכלי ניגוח פוליטי.

אדרבה, הדגשתי את הערכתי הרבה לשר החינוךוציינתי שלתפסתי כל מי שעוסק בחינוך תורם לעיצוב הדור הבא במדינת ישראל..חשוב לציין שאני עובדת משרד החינוךואחד הדברים שלמדתי שם הוא הפתגם

"בור ששתית ממנו- אל תזרוק בו אבן"

ובנימה זומאמצת בחום את הצעתם של עמית סגל Amit Segal וירון דקל להזמין את כל ראשי המפלגות לקוסקוס וקציצות מרוקאיות בבית משפחת פרץ.

גשמי ברכה לכולנו".

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
בנט שלמילואים לא הגיע, רצה "בטחון" ברזומה
במירוצו המדומין לר"מ | 01-03-2019 2:13
במירוצו המדומיין לראשות ממשלה.
2
בנט כישלון חינוכי
שתשאל את המורים מה ב | 01-03-2019 9:18
פגע קשה מאוד בדברים שמרים פרץ מאמינה בהם. דחק הצידה את כל המגמות של רוח האדם נסגרו בתקופתו עשרות מגמות של ספרות היסטוריה רק כי לבנט חשובה רק במתמטיקה לא עניין אותו כלל שמורים בתיכון נאלצים לעבוד בשתי רפורמות ותנאי עבודתם נפגעים. הוא הרי עשה אקזיט ...