ליברמן דורש לפסול את מועמדות פעיל השמאל לכנסת

נגד פעיל השמאל הרדיקאלי, עופר כסיף הוגשה עתירת ישראל ביתנו לוועדת הבחירות לפסול את מועמדותו ברשימה הערבית. הוא כינה את השרה איילת שקד "חלאה נאו-נאצית" ואת ליברמן "צאצא של אדולף

ליברמן דורש לפסול את מועמדות פעיל השמאל לכנסת
  (צילום: Hadas Parush/Flash90)

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, הודיע היום (חמישי) כי יגיש עתירה לוועדת הבחירות לפסול את מועמדותו של עופר כסיף, המוצב במקום החמישי ברשימת חד"ש-תע"ל בבחירות לכנסת העשרים ואחת.

כסיף, מרצה ופעיל שמאל רדיקאלי נבחר לאחר פרישתו של דב חנין, למקום השלישי ברשימת חד"ש ועעם איחוד הרשימות – הוא נדחק למקום החמישי, אך הריאלי. מאחוריו כמה התבטאויות פרובוקטיביות נגד אנשי ימין,הממשלה הנוכחית וראש הממשלה נתניהו.

בפוסט בפייסבוק כינה את שרת המשפטים, איילת שקד "חלאה נאו-נאצית", בתגובה הגישה איילת שקד תלונה במשטרה, כך גם את ליברמן אמר עליו כי הוא "צאצא של אדולף". את היהודים העולים להר הבית כינה "סרטן עם גרורות שצריך לחסל ביד חזקה ובזרוע נטויה ואת הפעילים של תנועת אם תרצו "חלאות וזבלים". בראיון לאחרונה ב"הארץ", הוסיף כי "ישראל מבצעת רצח עם בפלסטינים".

בדבריו אמר ליברמן כי ״מי שטוען שמדינת ישראל לא צריכה להיות מדינה יהודית, מי שמתיר את דם חיילי צה"ל וקובע שפגיעה בהם אינה טרור ומי שחושב שיהודים שעולים להר הבית הם סרטן שצריך לחסל, לא יכול לשבת בכנסת ישראל. מקומו בפרלמנט בעזה או ברמאללה.״

מרתון הדיונים על הפסילות בועדת הבחירות המרכזית יתחיל ביום רביעי בשבוע הבא, ייתכן שהשופט חנן מלצר יקדים את הדיונים ליום קודם. לפי ההערכות ולאר מקרי העבר, אף אחת מן המפלגות לא צפוייה להיפסל בשל העתירות נגדה על המהות במידה ולא עורבו בה עניינים פליליים.

עד עתה הוגשו 4 בקשות לפסילת רשימות:

1. בקשתו של ארי בכור המבקש לפסול את רשימת "האיחוד מפלגות הימין".

2. בקשתם של ד"ר מיכאל בן ארי ועו"ד בן גביר – לפסול את רשימת חד"ש בראשות איימן עודה, ואת רשימת תע"ל בראשות אחמד טיבי.

3. בקשתו של עו"ד שחר בן מאיר – לקבוע כי "הרישום של אלי בן דהאן כמועמד מטעם מפלגת אח"י הוא בטל ומבוטל, ויש לפסול את המועמד מלהופיע ברשימת המועמדים אשר הוגשה על ידי מפלגת הליכוד בבחירות לכנסת ה-21.

4. בקשתו של גאי ג'אנה נגד בנימין אונגר על כי השתלט שלא כדין על מפלגת "ציונות החדשה – מפלגת העם", הציג את עצמו כב"כ המפלגה אצל רשם המפלגות תוך שימוש במירמה, והגיש את רשימת המועמדים מטעם מפלגה זו לוועדת הבחירות המרכזית, כפועל יוצא נמנע ממר גאי ג'אנה להגיש את רשימתו.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו