אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב אלי סדן על בן גביר: "התרשמתי שניתן לפעול ביחד"

בראיון לעולם קטן, סיפר איתמר בן גביר על מפגשיו עם הרב אלי סדן, שבתחילה התנגד נחרצות לאיחוד של עוצמה יהודית עם הבית היהודי. הרב סדן: "בהרבה דברים יש בינינו קרבה רעיונית"

הרב סדן על בן גביר: "ראיתי שניתן לפעול יחד"
  (צילום: דוברות ותקשורת דינה אברמסון)

יו"ר עוצמה יהודית, איתמר בן גביר סיפר במהלך ראיון לעלון 'עולם קטן', על מפגשים שערכו במפלגה עם הרב אלי סדן, במהלך המשא ומתן, שבתחילה התנגד נחרצות לאיחוד עם הבית היהודי אך מעל הדפים הוסיף כי"התרשמתי שאנחנו יכולים בהחלט לפעול יחד".

בעלון, פנו לרב סדן שאישר את קיום המפגשים והפתיע בתשובות שככל הנראה הובילו לבסוף לתמיכתו באיחוד עם מפלגות הימין. "נפגשתי עם איתמר בן גביר", מתאר הרב סדן. "ראינו שבהרבה דברים יש בינינו קרבה רעיונית. כמונו הוא רואה במדינת ישראל את ראשית צמיחת גאולתנו", אמר ראש מוסדות בני דוד בעלי.

והוסיף כי "כמונו הוא מתנגד לפגיעה בחפים מפשע, וגם הוא רואה בצבא או במשטרה את הגורם היחידי שצריך לטפל בביטחון המדינה. בדברים האלה התרשמתי שאנחנו יכולים בהחלט לפעול יחד".

הרב סדן היה מעורב במהלך החודש האחרון בפרטי הדיונים של המפלגות, והבית היהודי בפרט בפעילות כחבר המועצה הציבורית שבחרה את יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ ואת יפעת ארליך ולאחריה את עידית סילמן למקום השלישי ברשימת הבית היהודי.

במהלך המשא ומתן יצאו בבית היהודי בהבהרה: "לאור הפרסומים השגויים אנו מבקשים להבהיר כי זולת צוות המשא ומתן ויו"ר המפלגה, הרב רפי פרץ, אין עוד גורם שמעורב במו"מ כולל הרב אלי סדן".

בן גביר: "אני אומר שזה לא בסדר כי יש עניין ביהדות לבוא ולברר לפני שנוקטים עמדה. אגב, בכתבה בערוץ 2 שאלו אותי על זה, ואמרתי מפורשות שאני נגד פגיעה בערבים. אבל הקבוצה שאתה מייצג לא רוצה להאמין לי. זו אומנם קבוצה קטנה, כפי שמראים הסקרים, אבל אני האחרון שאזלזל בה,ולכן אני מתהלך בכאב גדול.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
לגידי פלדמן.
דניאל שילה | 27-02-2019 22:35
לכן אמר הרבה משותף ולא שיתוף מוחלט
בן גביר מזיק לימין/התיישבות. יש תהיות.
סרוג לא שמאלני בכלל. | 28-02-2019 18:15
יש מלא שאלות בעברו , ובאינספור הימצאותו בכל מקום וזמן בכל ארוע . ומסוקר תקשורתית בצילום ובראיונות. ?! פתאום נהיה עוד ?!
2
ושוחד לא תיקח. כי השוחר יעוור עיני חכמים
יעקב | 27-02-2019 23:29
ויסלף דברי צדיקים.... אז מסתבר ששוחד בחירות זה גם לקבל עוד כמה קולות וירטואליים למפלגה שלך ופתאום יש קרבה רעיונית...הרב אלי סדן אתה כל כך פאתטי שזה מצחיק.
3
רק עוצמה יהודית
עופר | 28-02-2019 0:02
השמאל איבד כיוון ממש משתגע. נתתם לנו לאכול לוקשים כל השנים אז אתם הצבועים שמעדיפים לחבק מחבלים . אתם הגזענים האמיתיים . אנחנו נצביע רק עוצמה יהודית .
4
תודה הרב. נציין-כי הרב בן גביר ת'ח גדול וצנוע
עידו 2 | 28-02-2019 0:09
הוא גם עו''ד ממולח. ומצליח ב 90 אחוז בבית המשפט. הוא יתרום רבות לבית היהודי
5
בירא עמיקתא
מורה נבוכים | 28-02-2019 0:53
כמה עצוב טנרכזב לראות רבנים שאינם מסוגלים לשמור על עמוד שדרה ערכי-מוסרי, תוך התרפסות והתחנפות לתלמידיו של הגזען כהנא. בושה וכלימה - עוד כתם לצעונות הדתית ( שבורג והמר וודאי היו עושים סלטות בקבריהם - אילו ידעו עד לאיזה תהום עמוקה מדרדרים את הציונות הדתית. מזעזע!
6
אחר בקשת המחילה
לוי | 28-02-2019 6:22
בן גביר התבטא בנושאים אלו לא פעם. איך הרב לא ידע זאת עד היום??? נכון, יש לו תמונה של גולדשטיין, כלום בגלל דבר אחד נקריב הכל? באמת? הרב לא יכל לפנות ולשבת עם בן גביר לפני שיצא בהצהרות? גם הכפיש אותו וגם תירץ את החיבור.
7
בן גביר
יעקב | 28-02-2019 7:15
איתמר בן גביר הוא יהודי שלקח את נושא התשובה ברצינות וכך גם חברייו כל מי שיוצא כנגדם הם אנשים שלא מאמינים כנראה בתשובה עפ היהדות אמיתית כי אם באחיזת עניים נוצרית שביסודה האדם הוא רע וחוטא לעולמי עד ולכן מותר להמשיך לשקר ולהשמיץ לעד. הרב סדן זיהה בזמן אמת את השינוי ויכולת התרומה של איתמר לכנסת ולעם ישראל ופעל נכון
8
למה הרב סדן מעורב בפוליטיקה ובבחירות ???
חיה | 28-02-2019 10:13
ןאז הביא לנו בהסכמתו את ארליך שלגמרי לא מתאימה למפלגה זו (בלשון המעטה) אבל את בן גביר הוא פסל לפני שדיבר איתו והכיר אותו באמת - מוזר .
9
לא לחינם הלך הזרזיר אצל העורב
דן סגל | 28-02-2019 11:18
בלעם הרשע בא לקלל ויצא מברך. הרב סדן הוכיח שכנראה אפשר גם להיפך: לבוא לברך ונמצא מקלל. וכבר אמרו רבותינו: אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה. אוי לרשע ואוי לשכנו.
10
מה מצפים מאדם שגידל את יגאל לוינשטיין ?
הסתר פנים | 28-02-2019 16:46
וכדי בזיון וקצף
11
עצמה יהודית זאת ריאקציה לאוסלו
חילוני מרכז | 28-02-2019 17:46
אלמלא אוסלו, עצמה יהודית לא הייתה קיימת. ב-20 שנים האחרונות נדחקנו למחוזות הפוליטקלי קורקט, ואיבדנו את האש הציונית. הפכנו לחברה הרבה יותר חומרנית, מפוחדת ומפולגת. חייב לומר שהסגנון של מנהיגי עצמה יהודית לא מדבר אליי, הם וולגריים. מצד שני - צריך להקשיב להם, מגיע להם צ'אנס. נמאס לי מהדבקת תגיות על אנשים. אני מקווה שגם עצמה יהודית יביעו את הדעות שלהם בצורה יותר עניינית ופרקטית, ופחות נגועה באתוס. האלימות וחוסר הסבלנות שפושה בקרב העם עלולה לפורר אותנו.
12
עוד גזען קטן נחשף...
מצויין ומעולה | 28-02-2019 19:44
צירוף כהנא חי מוציא לאור וחושף את פרצופם של כל הגזענים. בפינת הגזען הקטן התורן, היום תורו של סדן.