אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב ולדמן: "לנו ולעוצמה יהודית יש את אותן מטרות"

ראש ישיבת ההסדר בחברון, הרב אליעזר ולדמן, התייחס לראשונה לאיחוד של הבית היהודי-איחוד לאומי עם מפלגת עוצמה יהודית. לדבריו, "לנו ולעוצמה יהודית יש את אותן מטרות". האזינו

ראש ישיבת ניר בקריית ארבע, הרב אליעזר ולדמן, התייחס הערב (רביעי) לראשונה לחיבור בין הבית היהודי-איחוד לאומי לעוצמה יהודית. בדבריו אמר כי מדובר בחיבור טבעי, שכן לשתי המפלגות יש את אותן מטרות.

במענה לשאלת תלמיד, אמר הרב ולדמן כי "בוודאי שיש דברים יסודיים שאנחנו חלוקים איתם, אבל קודם כל נאמר שבאופן כללי- יש לנו את אותם מטרות. חיים שלמים של תורה ומצוות במדינה, ולא על ידי כפייה אלא על ידי אמונה בתהליך המוגדר".

"בעבר, הביטויים וסגנון הדיבור שלהם היה בוודאי לא ראוי, והיה נשמע מהם דברים שנשמעים כגזענות של יחס, זלזול ושנאה כלפי מי שלא יהודי" הוסיף, אך מייד הבהיר כי "במשך השנים רובם- ובעיקר המנהיגים- שינו את סגנונם וגישתם. זה שמאשימים אותם שהם רוצחים- זה פשוט השמצה. אמנם לא ראוי גם לדעתי לשבח את ד"ר גולדשטיין ז"ל, והמעשה שהוא עשה- שהיה מעשה שלילי ביותר, למרות שטוענים שבזה הוא הציל את ישראל- לא ראוי. אבל לא בגלל זה צריך היום לשלול את זכותם להיות בכנסת".

"הם אומרים היום בפירוש שהם נגד רצח של חפים מפשע, ובוודאי לא רוצחים" הוסיף. "אם רוצים להיות נאמנים לתורה, אסור להשמיץ ולהגיד עליהם את זה. זה שהסגנון שלהם הוא לא הסגנון שלנו, גם כלפי ערבים באופן כללי, וצריך להיזהר בלשון- אבל זה לא עושה אותם רוצחים או מעודדים רוצחים".

בסיכום דבריו הזכיר כי "עלינו לזכור שרבינו הרב צבי יהודה זצ"ל נתן מכתב תמיכה לרב כהנא הי"ד בבחירות לכנסת, ואז באותן בחירות גם נתן מכתב לרב דרוקמן ואמר כי המפלגה שלנו שצריכים להצביע בעדם זה הציונות הדתית הלאומית. אבל הוא גם אמר שגם ראוי שהקול של הרב כהנא ישמע בכנסת".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
תתקנו - בתהליך הגאולה ולא בתהליך המוגדר
אני | 27-02-2019 18:34
אשריכם
2
יישרנכח לרב וולדמן ולסרוגים על הכתבה הזו
אם בישראל | 27-02-2019 18:46
אחרי שמירכזתם את הרב בני לאו.. בהחלט ראוי והגיע הזמן, להשמיע כאן קול שפוי!!!!
3
מעולה. כדאי לחשוף את פרצופם של כל הגזענים
כבוד למיגזר | 27-02-2019 19:12
הנה עוד אחד נחשף. גזען קטן ומצויין כמו שנחשפה ערוותה של משפחת אליהו לדוריתיה. כדאי לדעת עם מי יש לנו עסק..
צא מארצנו רפורמי טמא!!!!
המחנה הלאומי! | 28-02-2019 16:45
מי אתה בכלל?!
4
סוף סוף קול של רב חשוב במחוזותינו
רק עוצמה | 27-02-2019 19:23
הרב ולדמן ממקימי העיר העברית חברון. רק בזכות הרב לוינגר זצל וכל מי שהלך איתו, יש נוכחות יהודית בחברון. אחרים לא תרמו תרומה מכרעת למצוות יישוב הארץ וחבל
5
רבני הסרוגים.מנמקים בדיעבד.ללא הסבר למה חלקי?
וה-וטו/אוסלו?! | 28-02-2019 10:06
הסבר רבני הצינות הדתית הוא בדיעבד . זו לא הייתה ההתנהלות במהלך המומ. הייתה כניעה ללחץ. לאיחוד חלקי בלבד. כשלמרכז הואה הצבעה לעוצמה תמורת מתנות: 2+2 ל2 בלבד.לפרץ וסמוטריץ. בן דהן מקום 28 בליכוד בגלל סינדול סמוטריץ את פרץ החדש . וכך תפש עי 50/50% את רוב המקומות.
6
סוף סוף לא רפורמיים שמאלנים שמכנים עצמם "רב"
סוף סוף רבני אמת | 28-02-2019 12:58
סוף סוף רבני אמת.
7
אפשר לשמוע דעות אמת
בייניש | 28-02-2019 13:57
שמח לשמוע דעות מהציבור הדתי לאומי ולא רק פוליטיקאים/כפופים לדעות של אחרים.