הגיע הזמן להתעורר: זהירות, סכנה מימין

בואו לא נתפלא אם בכנסת הבאה נשמע יותר ויותר מכיוון הליכוד על עליונות שלטון החוק מאשר על בלימת מערכת המשפט, וחס ושלום- ש"דברים שרואים מכאן לא רואים משם"

הגיע הזמן להתעורר: זהירות, סכנה מימין
  (צילום: גילי יערי/ פלאש90)

לפני כמה חודשים פגשתי חבר יקר שהדעות הפוליטיות שלו הן אי שם בין העבודה למרצ. אחרי שקצת פטפטנו על הא ועל דא הוא כרגיל חיכה להזדמנות הראשונה וחזר ובכה על מר גורלנו תחת שלטונו של ביבי ושל הימין, וכרגיל אני עניתי לו את התשובה הקבועה שמשאירה אותו נבוך "תנסו בבחירות הבאות אבל מה לעשות שרוב העם לא חושב כמוכם".

אלא שהפעם הוא היה זה שהשאיר אותי עם הפה פעור. "הפעם יש לנו פתרון", הוא הפתיע אותי, "אני ואשתי התפקדנו לליכוד דרך הליכודניקים החדשים ואפילו יש לנו זכות הצבעה בפריימריז הקרובים".

את האמת שבהתחלה חשבתי שהוא סתם הזוי ומידי פעם כששאלו אותי על הליכודניקים החדשים אמרתי שזו תופעה שולית וחסרת השפעה ושהטענות שלהם על 8000 מתפקדים מאורגנים שמחכים לצאת להצביע ביום פקודה הן סתם קישקוש. כך באמת חשבתי- עד לפני שבועיים.

תוצאות הפריימריז האחרונים הראו שהם צדקו ועוד איך צדקו. הדוגמא המובהקת ביותר היא ניר הירשמן. אני מניח שכמו 120,000 בעלי זכות הבחירה בליכוד גם לאף אחד מקוראי השורות הללו השם הזה לא אומר כלום ובטח שלא יגרום להצביע לו בפריימריז, אבל בכל זאת יש סיבה שגרמה ל 9,786 חברי ליכוד להצביע עבורו והסיבה היא שהירשמן הוא מראשי הליכודניקים החדשים והמועמד שהם הריצו מטעמם לרשימה הארצית.

אז גם אם נניח שעוד 2,000 איש הצביעו להירשמן כתוצאה מדילים וכו' זה מראה שלליכודניקים החדשים יש כיום לכל הפחות 8000 בעלי זכות הצבעה שבמונחים ליכודיים זה ה-מ-ו-ן.  אז במתמטיקה פשוטה מבלעדי אותם 8000 מתפקדים מאורגנים צחי הנגבי היה נדחק מחוץ לרשימה, יריב לוין היה מגיע למקום הראשון בפריימריז וקטי שטרית אישה מסורתית וממתנגדי ההתנתקות שהליכודניקים החדשים הכריזו עליה מלחמה, הייתה נכנסת לכנסת.

אז מסתבר שלליכודניקים החדשים יש מערכת משומנת עם משרדים, עובדי שטח והרבה כסף שהם גייסו וההיגיון הוא פשוט- אם לא ניתן להחליף את שלטון הימין דרך בחירות נשתלט על הליכוד ונחליף אותו מבפנים. וכמו שהסביר לי פעם חבר שהוא ראש עיר גדולה מטעם הליכוד את ההשפעה של הקבוצות האידיאולגיות מימין שפעם פקדו באלפים לליכוד- "מקדמים את הח"כים שהם באמת ימניים וגורמים לאלה שרק רוצים להיות בכנסת הבאה להיות יותר ימניים".

לפי כל הערכות, הקדנציה הבאה היא קריטית במיוחד- הזדמנות לשינוי היסטורי במערכת המשפט ובעיקר "עיסקת המאה"- תוכנית השלום של טראמפ. אם נתעורר ועל כל מתפקד של הליכודניקים החדשים נפקוד שניים אז יש סיכוי שהליכוד ימשיך להיראות כמו שהוא נראה היום ולא כמו בימי שרון וההתנתקות. אבל אם לא נתעורר, ולאור העובדה שהירשמן הכריז יום אחרי הבחירות על היעד הבא של הליכודניקים החדשים- 16,000 מתפקדים בואו לא נתפלא אם בכנסת הבאה נשמע יותר ויותר מכיוון הליכוד על עליונות שלטון החוק מאשר על בלימת מערכת המשפט, וחס ושלום- ש"דברים שרואים מכאן לא רואים משם".

=======

הכותב הוא מנכ"ל מוסדות 'תורה בציון' וקרן אחד לאחד

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
הכותב מבין ויודע על מה הוא מדבר.
הרשי | 26-02-2019 21:57
תודה לך על נקודות למחשבה!
גיבוב של שטויות-הכנסת הבאה קוברת את שלטון החק
בניטשקה חונטשקה | 27-02-2019 9:23
סירחון הבג''ץ והשמג''ץ עלה כבר עד השמים. הליכוד יידע הפעם לסתום את הג'ורה של מערכת המשפט. בקרוב יצא ספר המצביע על עשרות שופטים שסרחו
הרשי זה חרדי?
חרד לדמוקרטיה | 26-02-2019 22:49
יאללה גם כן, אתה בטח מצביע ג'..
2
עליונות
התמים | 26-02-2019 22:13
שלטון החוק זה דבר פסול ? קצת קשה להאמין אבל במדינה דמוקרטית נורמלית , להבדיל מבתי תפילה, יש עליונות לחוק ולא לדת. רק אצלנו ובמדינות ערב התהפכו היוצרות - ולנו נדמה שכל העולם טועה ורק אנחנו חכמים....
3
ליכוד החדש
פנינה יצחק | 27-02-2019 15:57
הליכוד החדש
4
הכותב הוא אפס מאופס
קורי בקבוקי | 28-02-2019 10:28
אחד שלא יודע לשאול
הכותב הוא איש אשכולות
איציק | 07-07-2019 18:33
מכיר אותו ואת פועלו הרב
5
חן גוטרמן אדם משכמו ומעלה דברים חשובים
אוריה | 07-07-2019 18:34
חן גוטרמן אדם משכמו ומעלה דברים חשובים