התמונה שהפחידה את הנוסעים ביונייטד איירליינס: אתם מצולמים בטיסה?

נוסע תיעד מצלמה קטנה שמורכבת על מערכת הבידורית במטוס וגרם לבהלה בקרב הנוסעים והגולשים: האם אנחנו מצולמים על ידי חברות התעופה בלא ידיעתנו? כנראה שלא, אז למה בכלל המצלמות נמצאות שם ומה אפשר לעשות ליתר ביטחון?

התמונה שהפחידה את הנוסעים ביונייטד איירליינס
  (Vitaly Kamluk)

מתי לאחרונה עליתם על טיסה שהציעה לכם גם מערכת בידורית להנעמת השהות שלכם במטוס? אם אתם מאנשי הלואו-קוסט, סביר להניח שזה קרה לפני הרבה מאוד זמן, אבל אם אתם נהנים יותר בטיסות שלכם, הפרט הבא שנחשף בשבוע האחרון עשוי לגרום לכם לתחושה לא נעימה בפעם הבאה שתעלו על מטוס.

על פי הפרסומים, במערכות הבידורית במטוסי אמריקן איירליינס, יונייטד איירליינס, סינגפור איירליינס ודלתא, מותקנת גם מצלמה שמופנית לאורך כל הטיסה לעבר הנוסעים. מי שגילה את הפרט, הוא נוסע ב"סינגפור איירליינס" שהעלה לרשת תמונה של מצלמה שמכוונת אליו.

ויטלאלי קאמלוק, שתיעד את המצלמות בטיסה, הציע לנוסעים לכסות את המצלמה עם מדבקה ליתר ביטחון. "כנראה הן לא פעילות" כתב בטוויטר, אבל הזהיר כי במקרה והן מחוברות לרשת – זה רק עניין של זמן עד שהאקר יצליח לרגל באמצעותן אחרי נוסעים.

חלק מהחברות הודו כי אכן מותקנות על מערכת הבידורית מצלמות, אולם כולן טענו כי הן לא עושות בהן שום שימוש ולא מפעילות אותן במהלך הטיסות. אם כן, מדוע מלכתחילה הותקנו המצלמות בערכות? באחת החברות הסבירו כי הן הוצבו שם בכדי לאפשר בעתיד שיחות וידאו מהמטוס. אופציה שלא פעילה בינתיים במערכות.

אתר "באזפיד", שפרסם לראשונה את התמונה מטיסת "סינגפור איירליינס" זכה בהתחלה להכחשה מיונייטד איירליינס לעצם קיומן של מצלמות במערכות הבידור במטוסים, אולם לאחר שהמשבר התעצם בשל הפרסומים ברשת, דובר החברה תיקן את הצהרתו ואישר כי בכמה מטוסים אכן קיימות מצלמות אולם הן לא פעילות.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע