אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נכדו של הקצין הראשון שקיבל פטור זקן בארה"ב - התגייס לצנחנים

נכדו של יעקב גולדשטיין, קצין הדת הראשי במשמר הלאומי הצבאי של ניו יורק והיהודי הראשון שקיבל מצבא ארה"ב פטור זקן, התגייס לצנחנים וקיבל את הכומתה האדומה ביום חמישי האחרון

נכדו של הקולונל החרדי התגייס לצנחנים
  צילום: מוקד חב"ד

כשעשרות החיילים של פלוגת חץ עמדו ביום חמישי האחרון בטקס קבלת הכומתה האדומה בגבעת התחמושת בירושלים, עמד שם גם קולונל הרב יעקב גולדשטיין סביו של הצנחן הטרי, ג'ו בריקמן מקראון הייטס שבברוקלין.

קולונל הרב יעקב גולדשטיין, שהיה קצין דת ראשי במשמר הלאומי הצבאי של ניו יורק, הגיע לטקס במיוחד מארצות הברית כדי להשתתף בטקס קבלת הכומתה האדומה של נכדו האהוב.

הרב גולדשטיין ששירת בצבא אמריקאי במשך 38 שנה, החליט להתגייס אחרי שקיבל ברכה לכך מהרבי מליובאוויטש זצ"ל. גולדשטיין צמח בהיררכיה הצבאית והיה לקצין הראשון בצבא ארה"ב שקיבל אישור לא לגלח את זקנו בניגוד למה שהיה מקובל.

הצנחנים החרדים שקיבלו כומתה ביום חמישי האחרון יעלו לקו בגזרות השונות בעוד מספר חודשים, לאחר חודשי האימון, ויגנו על גבולות המדינה.

פלוגת ח"ץ (חרדים צנחנים) הוקמה בתחילת 2017 בעקבות הצלחתו של הגדוד החרדי "נצח יהודה". מרבני עמותת "נצח יהודה" שמלווים את החיילים החרדים בח״ץ נמסר: "אנו שמחים בהצלחת פרויקט שילוב חרדים בחטיבת הצנחנים. חיילי פלוגת ח"ץ מוכיחים שניתן לשרת בחטיבות קרביות של צה"ל מבלי להתפשר על אורח חיים חרדי."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
חזק חזק ונתחזק
אשריכם אנשי הפלג!!!! | 25-02-2019 19:07
אשריכם אנשי הפלג!!!! חזק חזק ונתחזק בעוז ובאומץ, על דרך הפסוק 'ויגבה לבו בדרכי ד''. אשריכם אנשי הפלג!!!! שזכיתם לתת כבוד למלכות שמים, שלא לתת שום מקום כלל וכלל להיכנס תחת עול של אנשים חופשיים, פורקי עול תורה ומצוות, שכל חייהם בנוי על שווא שקר וזימה וכפירה בקבה ובתורתינו הקדושה - ופליטיקה.
2
פעם היה
פעם היה .... | 26-02-2019 10:42
פעם היה לכל חסיד ירא שמים: 2 בעקיטשעס, 2 זוגות תפילין רשי + רת, 2 גרטלאך לשבת ויום חול, 2 דירות כָּשר ולא כָּשר? היום גם יש לחסידישער איד: 2 פלפונים כָּשר ולא כָּשר: היום גם יש לליטבק: 2 דירות: כָּשר, ובבית הקברות. ובקרוב ממש נזכה בסד ל-בִּלַּ֤ע הַמָּ֙וֶת֙ לָנֶ֔צַח וּמָחָ֨ה השם אלוקים דִּמְעָ֖ה מֵעַ֣ל כָּל־פָּנִ֑ים וְחֶרְפַּ֣ת עַמּ֗וֹ יָסִיר֙ מֵעַ֣ל כָּל־הָאָ֔רֶץ ...
3
כהיום עוד יש כמה מאות מטר מרובע שנקרא
עוד יש | 01-03-2019 11:52
כהיום עוד יש כמה מאות מטר מרובע שנקרא מאה שערים וגם את זה רוצים הציונים לחסל? רל. בקרוב בביאת המשיח יסולקו כל הציונים מארץ הקודש עי הקבה בעצמו, לא על ידי שליח, ולא עי מלאך, רק עי הקבה בעצמו יסולקו הכופרים המשכילים. אשרי חלקם של המקדשי שם שמים ברבים, והמוחים נגד הטרוריסטים הציונים העמלקים המסריחים מצואה ומטומאה של כפירה בקבה.