דירוג חדש: אלו המדינות הבריאות ביותר בעולם

רשת בלומברג חשפה את דירוג המדינות הבריאות בעולם לשנת 2019, המדרג את המדינות על פי תוחלת חיים, השמנת יתר ואיכות הסביבה. מהדירוג נמצא כי ספרד היא המדינה הבריאה ביותר בעולם. ואיפה דורגה ישראל?

דירוג חדש: אלו המדינות הבריאות ביותר בעולם
  (צילום: שאטרסטוק)

מדד בריאות: רשת "בלומברג" חשפה היום (שני) את דירוג המדינות הבריאות ביותר בעולם לשנת 2019, המדרג את 169 מדינות העולם על פי מספר מדדים המשפיעים על הבריאות ואיכות החיים של האזרחים. בין המדדים שהשפיעו על הדירוג נמנו תוחלת החיים הממוצעת, מספר התושבים הסובלים מהשמנת יתר, דירוג השימוש בטבק וסיגריות ותנאי איכות הסביבה במדינה.

מהדירוג נקבע כי ספרד היא המדינה הבריאה ביותר בעולם עם דירוג בריאות ממוצע של 92.8. על פי הנתונים, תוחלת החיים הממוצעת בספרד היא הגבוהה ביותר מבין מדינות האיחוד האירופי, ומוצבת במקום השלישי בעולם אחרי יפן ושווייץ. על פי ההערכות, ספרד צפויה להגיע למקום הראשון בדירוג העולמי בשנת 2040. עוד נמצא כי מרבית התושבים מקפידים על דיאטה מאוזנת ושומרים על כושר באופן קבוע. מדובר בעלייה משמעותית עבור ספרד, שדורגה בשנה שעברה במקום השישי.

איטליה, שהייתה המדינה הבריאה ביותר בדירוג הקודם, נפלה השנה למקום השני, בעוד שאיסלנד דורגה במקום השלישי. יפן דורגה כבמקום מדינה הבריאה ביותר מחוץ לאירופה כשסיימה במקום הרביעי, ואחריה שווייץ במקום החמישי, שוודיה במקום השישי ואוסטרליה במקום השביעי. סינגפור, שהייתה בשנה שעברה במקום הרביעי, נפלה למקום השמיני בדירוג, בעוד שנרווגיה שמרה על מיקומה במקום התשיעי.

ומה לגבי ישראל? כאן נרשם הישג משמעותי, כשישראל הגיעה למקום העשירי עם דירוג בריאות ממוצע של 88.2. חוקרי הרשת הסבירו כי הדירוג הגבוה נובע בעיקר מהרגלי האכילה הבריאים של הישראלים, שניזונים בעיקר ממאכלים נטולי שומן, פירות, ירקות, דגנים מלאים, אגוזים וקטניות.

מדינות גדולות נוספות שנכללו בדירוג הן ארה"ב, שדורגה רק במקום ה-35 בעקבות העלייה במספר מקרי ההתאבדויות וצריכת הסמים הגדלה. גם קנדה דורגה רק במקום ה-16 מסיבות דומות. בתחתית הדירוג נרשמו בעיקר מדינות מאפריקה, דרום אסיה, והמזרח התיכון, ביניהן אפגניסטן, תימן, ומאוריציוס- שדורגה במקום האחרון בעקבות נתוני התמותה הגבוהים במדינה בעקבות זיהומים מחלות קשות.

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
בלי החמין של שבת והקיגל היינו מקום ראשון!
כבוד | 25-02-2019 21:43
למיגזר