ההורים נדרשו להתחייב; האולפנה טרם קבעה את המחיר

הורים שביקשו לרשום את בנותיהם לאולפנת צביה במעלה אדומים נדרשו לחתום על מסמך בו הם מתחייבים לשלם את כל התשלומים השנתיים כשבזמן החתימה, האולפנה לא נקבה בסכום הנדרש. הורים: "מדובר בחתימה על צ'ק פתוח". מנכ"ל רשת 'צביה' ינקי פרידמן: נתקן את המסמך.

ההורים נדרשו להתחייב; האולפנה טרם קבעה את המחיר
  צ'ק פתוח. (אילוסטרציה פלאש90)

התשלום מראש הסכום לא ידוע.

רעות וילף, מדווחת היום בתוכניתו של קלמן ליבסקינד, ברדיו גלי ישראל, על הורים שביקשו לרשום את בנותיהם לאולפנת 'צביה' במעלה אדומים, נתקלו בסעיף מוזר המבקש מהם להתחייב על תשלום בלתי מוגדר.

במסגרת המסמך מתחייבים ההורים לשלם את כל התשלומים השנתיים לאולפנה, כשבעת החתימה על המסמך ההורים אינם יודעים את גובה שכר הלימוד ואת פירוט התשלומים ואתם יתבקשו לשלם בשנת הלימודים הבאה.

האזינו לדיווח המלא ברדיו גלי ישראל

המסמך שהוא מעין חוזה בין ההורים ובין הרשת, הוא בן ארבעה עמודים ומכיל עשרות סעיפים, ביניהם: "ידוע לי כי תשלום שכר הלימוד לשנה"ל תשע"ב היה 10,600 ש"ח, לא כולל לינה. עקב שינויים משמעותיים שחלו בשכר המורים בעקבות הסכמים בין משרד החינוך וארגוני המורים, הרשת טרם קבעה את גובה התשלומים לשנה הבאה. הודעה על התשלומים לשנה"ל תשע"ג תועבר בסמוך לסיום שנת הלימודים הנוכחית".

במילים אחרות, ההורה מתחייב לשלם לאולפנה מבלי שיש לו מושג כמה זה הולך לעלות. ההורים נדרשים להתחייב לשלם את הסכומים עוד לפני פרסומם, כשמבידה ולא יחתמו או ישלמו, יתאפשר לרשת להוציא את הבת מתוך המוסד וההורים לא יוכלו לבוא בטענות.

הורים שהתלוננו על הסעיף הבעייתי טוענים: "מדובר בשערוריה, זו בעצם חתימה על צ'ק פתוח מול הרשת".

על פי ההתחייבות, נראה כי שכר הלימוד לשנת הלימודים הבאה, עתיד להיות גבוה יותר מאשר בשנה שעברה, אך ברשת צביה, אומרים, כי ייתכן ושכר הלימוד דווקא ירד.

בבדיקה שערכה הכתבת רעות וילף מול אחראית התשלום באולפנת צביה מעלה אדומים, עולה כי הסעיף מהווה תנאי הכרחי לרישום, והוא סעיף חובה בכל רשת צביה.

בדיקה נוספת מול משרד החינוך העלתה כי דרישה כזו של התחייבות על תשלום, מבלי לדעת אתה סכום המדוייק, אינה חוקית.

מנכ"ל הרשת ינקי פרידמן, מסר לרדיו גלי ישראל, כי על המסמך הנוכחי, החתימו ברשת 'צביה' ב-14 השנים האחרונות, מתוך תום לב. במידה ויש בו ליקויים משפטיים או אחרים, הרשת תגבש בשיתוף  משרד החינוך מסמך חדש כדי ליישר את ההדורים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
יישר כוח לנאמני תורה ועבודה!!!
חיים | 07-05-2012 15:46
מקרה שהגיע למוקד הפניות שלהם. האזינו בגלי ישראל.