אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יד איש באחיו; בין הימין החדש לבית היהודי

מי שתרוויח מהמתקפות הללו היא מפלגת הליכוד שלא נקפה אצבע לטובתנו בנושאי דת ומדינה. מפלגת הליכוד שבאמצעות ח"כ אמיר אוחנה נלחמה (והצליחה) להוריד את המשפט העברי מחוק הלאום

יד איש באחיו; בין הימין החדש לבית היהודי
  (צילום: הדס פרוש/ פלאש90)

שתי מפלגות שמתחייבות לדאוג לערכי הציונות הדתית רצות לכנסת. שתי מפלגות שהתחייבו בצורה ברורה לדאוג למוסדות הציונות הדתית (כחלק מדאגה לכלל החברה הישראלית). שתי מפלגות שהכניסו לרשימותיהן אנשים נפלאים ומוכשרים. טובי בניה של הציונות הדתית. באחת, מוטי יוגב, אופיר סופר, עידית סילמן ועוד רבים וטובים. בשנייה מתן כהנא, אלישיב רייכנר, אורי שכטר ועוד רבים וטובים.

יש הבדלים בין שתי המפלגות, בעיקר בין המנהיגים שלהן. למנהיגים של שתי המפלגות הללו סדר יום שונה ומטרות שונות. אין גם שום ספק שמפלגה אחת תהיה מחוייבת יותר למוסדות הציונות הדתית. אבל, אם מרימים את המבט מהביצה המגדרית מגלים די מהר שההבדלים הללו מתגמדים אל מול הפערים העצומים שבין שתי המפלגות הללו לבין כל שאר המפלגות. לראיה, חלק גדול מהמועמדים בכל מפלגה יכולים היו בקלות להיות מועמדים גם במפלגה האחרת.

אז למה לכל השדים והרוחות אתם רבים? למה אתם תוקפים אחד את השני? (הפניה מנוסחת בלשון רבים למרות שהמתקפות באות כמעט אך ורק ממפלגה אחת לשנייה ולא להיפך) למי יועילו המתקפות הללו? כולם יודעים שיום אחרי הבחירות אתם תשתפו פעולה ב95% מהנושאים. למה לריב ולתקוף?

ההכפשות הללו מגעילות את הציבור וגורמות לו להתרחק מכם. מי שתרוויח מהמתקפות הללו היא מפלגת הליכוד שלא נקפה אצבע לטובתנו בנושאי דת ומדינה. מפלגת הליכוד שבאמצעות ח"כ אמיר אוחנה נלחמה (והצליחה) להוריד את המשפט העברי מחוק הלאום, מפלגת הליכוד שמנהיגה לא עשה דבר כדי לפתור את המתח הגדול שהיה בשנתיים האחרונות סביב השירות המשותף בצבא (למרות פניות נואשות שקיבל ממספר רבנים בכירים). מפלגת הליכוד שיישרה קו עם המפלגות החרדיות בכל הנוגע למינוי דיינים ורבנים.

מנהיגים יקרים, גלו בגרות. אנחנו צריכים את שתי המפלגות הללו (הבית היהודי והימין החדש) גדולות וחזקות. דברו על הטוב שבכם, דברו חיובי, דברו על מה שיש לכם לתת בכנסת ישראל. וותרו על המתקפות האישיות, הן רק ירחיקו אותנו מכם. בהצלחה לכולם.

=======

המאמר יפורסם בשבת הקרובה בעלון 'שבת בשבתו'

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
זאת הטעות!!
ציוני דתי מתל אביב | 24-02-2019 10:44
אין פה 2 מפלגות שידאגו לציונות הדתית. יש פה מפלגה אחת ויש אחת שמתחפשת עם עיתונאי סרוג שכאילו היא תדאג לציונות הדתית. נפתלי לא דאג לציונות הדתית (וכרמ בישיבת הסדר אתה יודע את זה אני מעריך..) וגם לא ידאג תתעוררו שם בישיבות הגוש ובנותיה!!!
פרץ בובת ויטרינה.בידי יוגב/סמוטריץ/סופר/בנט.
ההצגה במרכז. | 24-02-2019 11:22
דחקת דחיקת הדחיקה.
2
שהימין החדש יתקוף את הבית היהודי?
חור | 24-02-2019 10:45
הרי לא הוא עזב בדקה התשעים (תוך לקקיחת כסף) ולא הוא עשה זאת בלי להודיע כמעט לאף אחד במפלגתו על כך.. זה היה בנט. לא מוטי יוגב. לכן לגיטימי שיתקפו אותו. ולו אין על מה לתקוף, אותו הרי קיבלו בזרועות פתוחות מהרגע שהגיע.. ממש מרגיש שיש לרבנים מהגוש צורך להגן על הימין החדש, כאילו שביקשו מהם.. מעניין אם הובטח להם משהו בתמורה..
3
בנט זה לא ציונות דתית
א | 24-02-2019 10:54
ולא קרוב לציונות דתית אם הליכוד ירוויח - מה טוב
וזו הסביבה הצביע לימין החדש
ניסן | 24-02-2019 13:07
בויכוח בין הר המור לבין מרכז הרב אני בוחר בנט
4
ציונות דתית צינית... מותג שיווקי די נדוש
מאן דהוא | 24-02-2019 11:30
פוליטיקה מעמדית של חניכי מרכז הרב מחד ושל אנשי הישובים מאידך אבל גם בנט משחק משחק ....ממש חסר תקוה הסיפור הזה
5
נכון, הליכוד תמיד השפיל וזלזל בציונות הדתית
אברהם | 24-02-2019 14:04
פשוט לא להאמין איזה אבסורד, הליכוד שתמיד שיתף פעולה עם החרדים נגד רבני הציונות הדתית, תמך ברבנים חרדים לדיינים ולרבני ערים ורבנים ראשיים. הליכוד שהיה צריך את בנט על מנת לתמוך בהתיישבות ובמכינות ובישיבות. עכשיו הבית היהודי משתפים פעולה עם הליכוד נגד בנט ושקד???? בושה וחרפה, זה מרחיק אותי מהבית היהודי.
6
אני אצביע כחול לבן
עמי | 24-02-2019 14:08
הנדל, שטרן, תהילה פרידמן, חילי טרופר נראים לי הרבה יותר ערכיים ומוסריים מכל הרשימה הזאת.
7
תתבגרו ומהר
שמחתי לעזור | 24-02-2019 14:21
כל הטענות האלו על גניבת קולות - מגוחכות בעיניי. תכף תשימו שוטרים שיפקחו בכניסה לקלפיות שאף אחד מהמגזר לא יצביע לבנט. מה זה השטויות האלו? אולי תאספו מאה חתימות של רבנים ותעשו לו פולסא? תתבגרו. אין דבר כזה לגנוב קולות - כל אחד יציע את עצמו, והציבור יחליט למי הוא מצביע. מי שהיה בבני עקיבא לא הופך לרכוש המפלגה ואף אחד לא 'גונב אותו'. במקום להתבכיין שכנעו אותנו שאתם טובים ממנו ושתצליחו להזיז את המדינה ימינה יותר טוב ממנו ומשקד. עד אז - תבינו - אם אתם מחלישים את בנט אתם מבריחים קולות לליכוד - לא אליכם. מי שחושב להצביע בנט לא יצביע לכם, בטח לא כשאתם עסוקים במרמור ובאסטרטגיית רק לא בנט.. אתם עד כדי כך לא זוכרים איך ביבי מכר אותנו בהתנתקות ואיך הוא יעשה זאת שוב אם נהיה חלשים יותר הפעם, שאתם מעדיפים לחזק את הליכוד? העיקר שיהיה לכם את מי להאשים..
8
מצביעים אלי ישי-מפלגה ימין יראת שמים יחידה
מיכאל | 24-02-2019 17:17
המפדל תמכה בהתנתקות בתקופת אורלב, אלי ישי שלא היה בממשלה סירב לתמוך למרות ששרון הציע מאות מיליונים למוסדות אל המעיין תמורת התמיכה של הרב עובדיה יוסף. אלי ישי שכנע שדווקא בגלל הפסק שפיקוח נפש דוחה שטחים שאסור לתמוך בהתנתקות, כעי ההתנתקות תביא לפיגועים. ידועה האמירה של הרב עובדיה יוסף נגד שרון שיקבל ציבחה בראש בגלל ההתנתקות. אלי ישי עמד בניסיון פי כמה כומה מאשר רבו של סמוטריץ ושל מפלגת תקומה איחוד הלאומי, כאשר הרב מלמד הסכים לקבל חבילת הטבות בסך 120 מיליון שקל תמורת פינוי גבעת האולפנה, והגרם שירביצו לנערי הגבעות שהתבצרו בדירות גבעת האולפנה. אלי ישי הוא זה, שמנע הקמת ממשלת ליבני כשדרש שירושלים לא תהיה מעולם במשא ומתן. טריק בכדי שמרץ שהייתה אמורה להיות בממשלה לא תסכים, וכך ליבני לא הצליחה להקים את הממשלה עם 29 המושבים שלה. אלי ישי הוכיח ימין ותורה מעל ומעבר לכל המפלגות הימין, ולכן נצביע לו !
9
מי אשם
חיים | 24-02-2019 18:55
רק מפלגה אחת התנהגה בבוגדנות ובאופורטוניזם - בנט ושקד. חבריהם האמינו בהם, ויתרו להם והלכו אחריהם. והם - צמד שחצנים ויהירים בגדו בהם !! כן , אין מילה אחרת לתאר את מה שעשו. אז מה אתה רוצה, ששוב נהיה עם תסמונת האשה המוכה?? ועוד מהקרובים לנו ביותר? האם ניתן להעלים זאת מתחת לשטיח?? במקום שרבנים יצאו ויגידו על ההגינוצת הנדרשת בעסקים ובפוליטיקה, הם משתפים פעולה. גם עלה התאנה בדמות אורי שכטר ואחרים, לא תעזור לכסות ערוותם של שקד ובנט בהתנהלותם מול הבית היהודי.
10
אני מסכים מסיבה אחרת
בני | 24-02-2019 23:27
הבית היהדוי לא צריך לתקוף את בנט, שקד והימין החדש, [גם] מסיבה אחרת: בנט אינו ראוי לגינוי על כך שעזב את הבית היהודי - זה בסדר גמור וכך היה צריך לעשות. לא היה ראוי מלכתחילה שאדם דתי למחצה יעמוד בראש הבית היהודי, שהוא מפלגה דתית, וישאיר את הציבור הדתי בלי מפלגה שתייצג אותו לכן כאשר בנט עושה את הדבר המתבקש, ועוזב את הבית היהודי ומשאיר אותו לציבור הדתי, הוא ראוי לשבח ולא לגינוי.