מאחורי הקלעים של החלטת 'עוצמה' לחבור לבית היהודי

עו"ד איתמר בן גביר, אחד ממועמדיה של עוצמה יהודית ברשימת 'איחוד מפלגות הימין', שיגר פנייה לפעילי ומצביעי המפלגה בה ניסה להסביר את שהתחולל מאחורי הקלעים בשבוע הסוער שעבר עליו ועל הציונות הדתית: "לא שמחתי שהנהלת המפלגה החליטה על החיבור"

מאחורי הקלעים של החלטת 'עוצמה' לחבור לבית היהודי
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

עו"ד איתמר בן גביר, אחד ממועמדיה של עוצמה יהודית ברשימת 'איחוד מפלגות הימין', שיגר פנייה לפעילי ומצביעי המפלגה בה ניסה להסביר את שהתחולל מאחורי הקלעים בשבוע הסוער שעבר עליו ועל הציונות הדתית.

בפתח דבריו כתב בן גביר: "אתמול הגשנו את הרשימה לכנסת. זה היה יום חשוב. לפי סקר ערוץ 13 שפורסם אמש הרשימה המאוחדת מקבלת 8. מנדטים כך שאפשר, בעבודה רבה ולא בזחיחות הדעת, להביא למצב שיקירי מיכאל בן ארי, ואני נכנסים לכנסת. אולם חשובה אפילו יותר מכך העובדה שהרשימה החדשה עשויה למנוע עליית שלטון השמאל, המבקש לעקור יישובים ולגרש מאות אלפי יהודים מבתיהם".

בעוד הרושם היה שאנשי עוצמה ששים לחתום על הסכם האיחוד והבית היהודי הם אלה שמתנגדים, הסביר בן גביר כי מצב הדברים היה הפוך: "לא בלב קל הסכמנו לחיבור הזה. צריך להודות שהעובדה שנדחקנו אחורה ברשימה, וגם כל מיני אמירות שבאו בעיקר מצד גורמים בבית היהודי היו אמירות מעליבות וקשות שמספרות את הסיפור של חלק מהפוליטיקאים של הציונות הדתית, המפחדים מהצל של עצמם ועסוקים בריקודי "מה יפית" בעיני השמאל הישראלי"

בן גביר כי בדיון שנערך במזכירות המפלגה "סברתי שאנחנו צריכים להתעקש על מקומות טובים יותר ולטעמי אפשר היה עוד לנסות וללחוץ, אבל מאידך צריך גם להודות שהיו לא מעט טיעונים שכנגד ובהם סקרים רבים שראינו שלא עוברים את אחוז החסימה, הקושי הכלכלי לגייס סכומים של מליוני שקלים כדי שנרוץ לכנסת, ההתגייסות הכללית של כל עלוני המגזר ועיתוני הימין נגדנו, ובעיקר העובדה שהסיפור של הבחירות האלה הוא לא המפלגות הקטנות, אלא גושים וחיבורים שבלעדיהם יהיה לנו מאוד קשה להיכנס".

בן גביר הוסיף וסיפר: "לא אשקר. כאשר התקבלה החלטת המזכירות ודעת הרוב הייתה לחתום לא הייתי מאושר, בלשון המעטה; אולם הבנתי היטב את השיקולים, ואת גודל השעה וגודל האחריות. יש לא מעט פעילים המאוכזבים וכואבים בעיקר על היחס כלפינו, וסבורים כי קבלת ההסכם היה בה השפלה של ממש. אני מסכים עם הדברים והביקורת מצידם בהחלט מובנת, אבל כעת הגיע הזמן לגלות אחריות, לשנס מותניים ולהציל את מדינת ישראל ועם ישראל".

בסוף דבריו כתב איש עוצמה יהודית: "הכבוד והאגו מעולם לא היו שיקול אישי בעיניי. אם בעזרת השם אכנס לכנסת אצטרך לוותר על משרד עורכי הדין, ועל סכומים יפים אותם אני מרוויח כיום, אך עם כל הכבוד לאלה, האפשרות להיכנס לכנסת ולייבא את ההצלחות מעולם המשפט גם לכנסת היא הזדמנות פז".

"יש לנו הזדמנות נדירה היום להכניס שני אנשי עוצמה יהודית לכנסת. השמאל בפאניקה אדירה, התקשורת בהיסטריה, ועושה רושם שהבחירות הללו מתמקדות רק בעוצמה יהודית והפחד של שונאי ישראל שניכנס לבית המחוקקים הישראלי, ודווקא בשל כך, היום, יותר מתמיד, צריך להתגייס, לעשות ולפעול, ולהכניס עוצמה לכנסת".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
וגם אנחנו לא שמחנו
"ן" | 22-02-2019 11:29
בלשון המעטה
אנחנו יודעים, לא הפסקתם לבכות.
דינדין | 22-02-2019 14:30
כל מצביעי הבית היהודי צריכים לעשות חשבון נפש בשבת הזאת, המפלגה שלכם חשפה פרצוף מכוער, בגלל שטות. הוכיחו שלא מסוגלים לקחת החלטות, בושה.
טענה לגזענות נגד מיעוטים.יש גם נגד נטו יהודים
וטו כפיר על אחוד שלם | 22-02-2019 14:20
איחוד חלקי למראית עין , גרוע מפילוג אמיתי ערכי. את השינאה החברתית לא ניתן לעטוף באיצטלת אידיאולוגיה/גיחוך מרד בתורה?! בליווי שקרים עמ להצדיק רוע לב. שיטה מוכרת. הראיס לא יכול להלין. פילוג חברתי גרוע מפילוג ואובדן קולות גושימין. יצר אדמ. חטא העגל שבת שלום. לפרשת כי תשא .
2
הפסדתם את קולי!!! לא אצביע סמוטריץ השחצן
צדוק | 22-02-2019 12:33
חבל מאד שהמנוול סמוטריץ גרם לכם להיות מושפלים אנחנו לא ניתן את קולנו למפלגה שסמוטריץ הנחש נמצא בה מעניין שבשביל הכיסא שלו הרבנים היו בלחץ כנראה שהוא מספק להם כסף מעל ומתחת לשולחן כי זה מה שמעניין את הרבנים שלו
3
תודה ובהצלחה
אנשים טובים | 22-02-2019 12:46
אם השמאל בהיסטריה זה סימן מובהק שהצעד היה נכון. תפסיקו להתייפיף מדינה פלסטינית מסכנת את כולנו
4
עוצמה
ישר כח לכם עלו והצלי | 22-02-2019 12:52
בהצלחה אוהב את בן גביר
5
בהצלחה רבה. שמחנו שיש חיבור
אילת אהבה שפיצר | 22-02-2019 14:42
שמחנו שיש חיבור. ללא החיבור לא הייתי בוחרת בעוצמה יהודית. אבל בזכות החיבור, אני שמחה לבחור לשלוש מפלגות הימין הדתי הלאומי יחד... ברכה להמון סייעתא דשמיא
6
אם
התמים | 22-02-2019 15:54
גלעד קליינר שהגיב למעלה משקף את תומכי עוצמה יהודית - ברור לגמרי למה כל כך הרבה אנשים התנגדו לחיבור הזה. איזו שפה, איזה סולם ערכים, איזו דרך ארץ ואיזו תורה משתקפים מהתגובה הזו. מקלל ומנאץ את החיים ואת המתים , חלול ללא ערכים, איש מלא שינאה ואלימות. אתם מתפלאים למה מתרחקים מכם ? אתם מסתכלים לפעמים במראה ? משמיעים לאוזניכם את הדברים שפיכם פולט ? כל השומע תצילנה שתי אוזניו. בל יהי חלקי עמכם.
7
תשובה לקליינר
איתן | 22-02-2019 16:06
קליינר גרבג': לא מובנת ההשתלחות שלך הורד מעלייך כל סממןחיצוני אתה לא ראוי לזה שים עליך שק ואפר ולך בשחורים על דבריך הנלוזים שם ר.ירקב
8
מה הבעייה עם גזענות?
צבועים | 22-02-2019 22:08
היהודים הם לא העם הנבחר והגזע העליון? הערבים לא נועדו להיות חוטבי עצים ושואבי מים? עוצמה יהודית אומרים בקול רם וברור את מה שהמתחסדים של המפדל חושבים בשקט.
9
בלוק טכני?!ספק ייעברו%חסימה.
איטונג. | 23-02-2019 19:16
בנט ישתה לאיחוד המילכודי. דרעי שבע ויישבע בbbליכוד. סעודה רביעית. שבוע טוב.
10
ה' עמכם 'עוצמה'-עפרא לפומיה של בני לאו
עידו 2 | 23-02-2019 21:32
הבית היהודי יקבל 12 מנדטים בזכות 'עוצמה'
11
שער הרחמים
מס 3חרבונה | 24-02-2019 1:48
ביבי לא שמע שהערבים כבשו את שער הרחמים. כדאי להודיע לו !!!! שלא יגיד שלא ידע
12
חבר, אתה חסר!
בנימין | 24-02-2019 12:36
מצפה לך בכנסת, איתמר!