אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

גנץ: "זה ערב מכונן בתולדות ישראל"

הערב (חמישי) נשאו יאיר לפיד ובני גנץ הצהרה משותפת ראשונה בה הכריזו על איחוד 'יש עתיד', 'חוסן לישראל' ו'תל"ם' כרשימה מאוחדת תחת השם 'כחול לבן'

גנץ: "זה ערב מכונן בתולדות ישראל"
  קרדיט- יובל כהן אהרונוב

במסיעת העיתונאים של רשימת כחול לבן נשאו נאומים בני גנץ, יאיר לפיד, גבי אשכנזי ובוגי יעלון.

גבי אשכנזי אמר במסע"ת: "התייצבתי בשליחות הורי ובשמם של החיילים. התייצבתי כי האמנתי שזה צוות מנצח. אנשים ששמו את הממלכה לפני המלוכה ובאו לשרת. אני מאמין בהובלה של בני שאנחנו יכולים לבצע את המשימה.״

בני גנץ: "  אזרחות ואזרחי ישראל, חברות וחברי כחול לבן! הערב הזה הוא באמת ערב טוב. זהו ערב מכונן בתולדות ישראל. את תמונת האחדות שאתם רואים על הבימה הערב, לא ראינו בארץ זה עשרות שנים. כולנו יודעים: מדינת ישראל היא הגשמת חלום אבותינו. אנחנו אוהבים את ישראל, גאים בישראל ומחויבים לה באופן מוחלט.

אבל כולנו גם יודעים: בעשור האחרון משהו השתבש. ישראל איבדה את דרכה. ממשלה של ריב ומדון פיצלה עם חכם וחזק לשבטים. ממשלה של הפרד-ומשול שיסעה אותנו. רוח רעה החלה לנשוב ברחובותינו. אנחנו כאן הערב כדי לומר – עד כאן.

מספיק ודי. במקום פלגנות – אנחנו מציעים אחדות. במקום קיצוניות – אנחנו מציעים ממלכתיות. במקום שיסוי – אנחנו מציעים פיוס לאומי.

איתי על הבימה נמצאים חברים ותיקים וחדשים: יאיר לפיד, בוגי יעלון וגבי אשכנזי. לכל אחד מאיתנו יש אגו. לכל אחד מאיתנו יש סדר יום.

אבל כשראינו את המדינה אשר כל כך יקרה לנו נקרעת לגזרים – שמנו את האגו בצד. גיבשנו סדר יום אחד. הקמנו תנועה אחת. אף אחד מאיתנו הוא לא מעל העם ולא מעל המדינה. מרגע זה ואילך אנחנו עובדים יחד, כצוות, כדי להוביל תיקון ישראלי.

אני מבקש לברך באופן מיוחד את חברי ומפקדי – גבי אשכנזי. גבי, עבדת לילות כימים כדי לאפשר את החיבור הזה. יצאת ממרחב הנוחות שלך ותרמת תרומה אדירה לכך שהערב הזה יבוא לעולם.

ישראלים וישראליות – ב-9 באפריל אנחנו עומדים לנצח בבחירות. בגדול! שבועות אחדים לאחר מכן, אהיה ראש הממשלה השלושה-עשר של מדינת ישראל.

כבר עכשיו אני מתחייב בפניכם: אני אעשה את המיטב מהטוב הקיים בעם ישראל. ממשלתי לא תתנשא מעל העם/ אלא תהיה ממשלתו של העם.

ממשלתי לא תהיה ממשלתם של קיצונים ומסיתים/ אלא ממשלה של כולם. ממשלתי תדאג לכך שהקשישה המגיעה לחדר המיון תראה רופא מיון מיד.

ממשלתי תדאג לכך שהחייל הנוסע לבסיס ביום ראשון ידע שהרכבת אכן תגיע ושיהיה לו מקום לשבת בה. ממשלתי תדאג לשיפור מעמד המורים המחנכים את ילדינו. ממשלתי, באמצעות הגופים האמונים על כך, תבטיח את הביטחון ותחתור לשלום.

ממשלתי תעסוק בכם, הישראלים, ובבעיות של החיים עצמם. בספטמבר 1973, מנחם בגין ואריאל שרון, זיכרונם לברכה, שינו את פניה של ישראל כאשר הקימו תנועה חדשה: הליכוד.

בעשרות השנים האחרונות היה הליכוד מפלגת השלטון העיקרית בארץ. היום אנחנו שוב משנים את פניה של ישראל כאשר אנחנו מקימים תנועה חדשה: כחול לבן. בעשורים הקרובים תהיה "כחול לבן" מפלגת השלטון החדשה – והשונה – של ישראל. שערינו פתוחים בפני כולם: אנשי ימין, אנשי מרכז ואנשי שמאל.

אנחנו רואים בקהילה החרדית חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית/ ואנחנו חותרים לשתף איתה פעולה על בסיס של כבוד הדדי. ידינו מושטת אל כל הישראלים: מזרחים ואשכנזים, דתיים וחילוניים, יהודים ולא יהודים. נשרת בנאמנות את אזרחי ישראל, את העם ואת המדינה.

נחדש את המורשת הממלכתית של בנימין זאב הרצל, זאב ז'בוטינסקי, דוד בן-גוריון, יצחק רבין ומנחם בגין. נוכיח הלכה למעשה שאנחנו רוצים ויכולים לחיות יחד – ולפעול יחד. לפני שבעים וחמש שנים אביו של יאיר לפיד, טומי, ואימי שלי, מלכה, חיו בדירה משותפת בגטו היהודי בבודפשט. והנה, בנו של טומי, זכרונו לברכה, ובנה של מלכה, זכרונה לברכה, עומדים לפניכם על בימה אחת.

כי מדינת ישראל היא נס! שום עם אחר לא עשה את שעשה העם היהודי: לסיים גלות בת אלפיים שנים,

לקום מאפר השואה –ולהקים מחדש בית לאומי איתן.

מסירות הנפש הציונית והכישרון הישראלי, הפכו את המדינה היהודית לסיפור ניצחון אנושי שאין כמותו. אזרחי ואזרחיות ישראל, הערב אנחנו מתחייבים בפניכם שבכוחות משותפים נחזיר את ישראל אל עצמה ואל גדולתה. נדליק מחדש את אבוקת התקווה!

יאיר לפיד: ביממה האחרונה היו שני איחודים במערכת הפוליטית. איחוד של קיצוניות, ואיחוד של תקווה.

נתניהו מכניס את אנשי כהנא לכנסת. הציע לבצלאל סמוטריץ' את תפקיד שר החינוך של הילדים שלנו. הוא מלבה את השנאה ואת הפחד. את הגזענות ואת האלימות.

את זה צריך לעצור. כדי לעצור את שלטון הפחד, אנחנו מקימים פה היום חומה של תקווה. אנחנו נעמדים פה היום ואומרים "עד כאן". מספיק. הגיע הזמן להזכיר לישראלים, הברירה היא בידינו. היכולת לשנות היא בידינו. אנחנו יוצרים היום מפלגת שלטון.

התשובה לשלטון היחיד של נתניהו, היא שלטון של יחד. של עבודה משותפת. של חברות. יש פה בחדר הזה הכל. כמות בלתי מוגבלת של נסיון שלטוני ומנהיגותי. יש פה את הידע והעוצמה שיגנו על ישראל מכל אוייביה. שיצעידו את הכלכלה והחברה קדימה. שיחזירו אותנו לערכים של חברות ומטרות משותפות.

בשביל לנצח, צריך צוות מנצח. מה שעומד פה היום מולכם, זה צוות מנצח. צוות מנצח צריך להוביל. לא הייתי עומד כאן היום אילולא האמנתי שבני גנץ יכול להוביל לנצחון. יכול להוביל את מדינת ישראל. הוא יהיה ראש ממשלה מצויין. אני מאמין בו.

אפשר להפיל את ממשלת נתניהו. נתניהו אומר תמיד, "שלטון מחליפים רק בקלפי". נחליף אותו בקלפי. יש פה הזדמנות היסטורית. יש פה הזדמנות היסטורית לשנות את כל סדר העדיפויות במדינה. לשמור על הבטחון, להלחם ביוקר המחיה, להציל את מערכת הבריאות, להתניע תהליך מדיני. וגם – לשנות את הדרך שבה אנחנו מתייחסים אחד לשני. להזכיר לישראלים שאנחנו משפחה.

הישראלים יילכו לקלפי ב-9 לאפריל כדי לבחור איזו מדינה תהיה פה. איזו מדינה תהיה לילדים שלהם. מדינה של חקירות ושחיתות והסתה, או מדינה של תקווה וחוסן והבטחה לעתיד. נתניהו בחר באנשי כהנא כשותפיו. אנחנו בוחרים אחד בשני, ובעיקר באזרחי ישראל.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
למה קוראים לזה כחול לבן
רוני | 21-02-2019 20:30
כימי שמצביע להם ישלם על כך ביוקר. כמו כחול לבן של העירייה. בדיוק אותו דבר.
2
רק זהות ינצח את גנץ!
אלי | 21-02-2019 20:31
אין קואליצה אחרת שינצח אותם
3
נראה ש"מנחם אוחיון" מתערב זר-(ערבי)לא ישראלי
א | 21-02-2019 21:32
הסגנון מסגיר שזה לא ישראלי אלא זר מחול (לא מהגדה המערבית ולא מעזה כי אלה כבר למדו מישראל סגנון מתקדם) בעל חשיבה וסגנון מוזר ופרימיטיבי.
4
הצבעתם כחול לבן קיבלתם שחור בעינים
אהרן דרעי | 21-02-2019 21:52
הצבעתם כחול לבן תקבלו שחור בעינים זה או ביבי והמפלגות היהודיות ציוניות או גנץ מפלגת העבודה מרץ בתמיכת המפלגות הערביות שזוממות להשמיד את מדינת היהודים
נכון מאוד
רחל | 22-02-2019 12:17
בסד הצמד ליצנים האלו שבאו לשחק במשחק הכיסאות הם לא יותר מבדיחה גרועה. מי שמצביע להם מתחייב בנפשו ונותן יד להרבה דם שישפך יישןבים שיפונו וכלכלה שתיהרס. הם צרה שהעם מביא על עצמי מחוסר הבנה לכמה המצב פה יחסית מצויין. נקווה שבקלפי לפחות יצביעו בזהירות ואחריות ולא יתפתו לגימיקים זולים ריקים ומסוכנים