סרוג נוסף מצטרף למפלגת 'הימין החדש'

ראשי 'הימין החדש', נפתלי בנט ואיילת שקד, הודיעו על צירופו של מועמד יליד צרפת לרשימת הימין החדש- עו"ד יום טוב כּלפון, יו"ר תנועת "עלֵינו" לקידום ושילוב עולים בפוליטיקה, לשעבר ציר בקונגרס הציוני העולמי ופעיל הסברה ישראלית בשפה הצרפתית

סרוג נוסף מצטרף למפלגת 'הימין החדש'

השרים נפתלי בנט ואיילת שקד, ראשי מפלגת 'הימין החדש', הודיעו על צירופו של מועמד יליד צרפת לרשימת הימין החדש- עו"ד יום טוב כּלפון, יו"ר תנועת "עלֵינו" לקידום ושילוב עולים בפוליטיקה, לשעבר ציר בקונגרס הציוני העולמי ופעיל הסברה ישראלית בשפה הצרפתית שעלה לישראל כדי לשרת בצה"ל.

כּלפון, (32), נשוי + 2 ומתגורר בגבעת וושינגטון, נולד בפרבר סַרְסֶל שבפאתי פריז ועלה לישראל בגיל 18 בגפו כדי להתגייס לצה"ל. בהיותו חייל בודד (אביו נשאר בצרפת, מאמו ז"ל התייתם כּלפון בגיל 11) לחם בגדוד "נצח יהודה" שבחטיבת כפיר.

בשנות נעוריו, תקופת האינתיפאדה השנייה, היה פעיל בתנועת 'בני עקיבא' ובתנועת בית"ר בפריז, במסגרת זו השתתף בהפגנות תמיכה במדינת ישראל, נגד סיקור תקשורתי מוטה כנגד ישראל ופעולותיה ובמחאות שונות כנגד גילויי אנטישמיות במדינה.

בשנת 2016 הקים את תנועת 'עלֵינו' בראשה עמד עד הצטרפותו לימין החדש, שמטרתה קידום עולים בפוליטיקה הארצית והמקומית בישראל, על מנת לייצג ציבור זה נאמנה במרחב הציבורי.

כּלפון, עו"ד במקצועו, בעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת בר אילן ובימים אלו משלים לימודי תואר שני במדעי המדינה ותקשורת פוליטית מהאוניברסיטה העברית, שימש בשנת 2010 כנציג הפדרציה הספרדית בקונגרס הציוני העולמי.

הוא פעיל במשך שנים רבות למען תחום העלייה והקליטה במדינת ישראל. במסגרת זו, עמד בראשות השדולה הפרלמנטרית לקידום עולים דוברי צרפתית בכנסת ה-19, הדריך וליווה משלחות נוער וסטודנטים צרפתים בישראל מטעם הסוכנות היהודית, ריכז את תחום העולים באונ' בר אילן במהלך לימודיו באוניברסיטה ואף משמש כחבר ועד ה- CNEF (העמותה הארצית לקליטת צעירים דוברי צרפתית).

בשנים האחרונות פעיל כּלפון בתחום ההסברה הישראלית ומייצג את עמדתה של מדינת ישראל בתקשורת הבינלאומית בשפה הצרפתית.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
שמחתי מפרישתם מהבית היהודי וכנראה אצביע להם
דניאל | 19-02-2019 18:19
כל השנים לא סבלתי את בנט בבית היהודי, ושמחתי מפרישתו מהבית היהודי. עכשיו, ככל הנראה אצביע להם. עם התנהלותם של רפי פרץ וסמוטריץ
יועז הנדל
דני מזוז | 20-02-2019 5:53
היחיד שיחזיר הממלכתיות והאחדות למדינת ישראל
2
הימין החדש הבין מה שהרב רפי פרץ היה אמור
שלום | 19-02-2019 18:34
הימין החדש הבין מה שהרב רפי פרץ היה אמור להבין כתלמידו של הרב צוקרמן שפועל שלושים שנה לעלייתם של עולי צרפת יחד עם גיסו שלמה ווך שמעלה כל שנה משפחות מצרפת ומשכן אותן גם ביהודה ושומרון כדוגמת עלי, מכמש, כוכב השחר, עופרה ועוד.. הרב פרץ, במקום לשחק בהנהגה כושלת יחד עם סמוטריץ מול אלי ישי ועוצמה, היה צריך לפעול לסיכום המשא ומתן איתם מהר מאוד במקום 3 ו 4 לאלי ישי ולמרזל ולגייס דמות צרפתית פעילה ברשימה בכדי שעולים יצביעו לרשימה. הרב פרץ וסמוטריץ פישלו את הרכבת והימין החדש עקף אותם...
3
מלא באנשים מוכשרים וטובים
הימין החדש | 19-02-2019 20:38
לא יודעת אם אצביע להם אבל כיף לראות הרבה בהצלחה
4
איך זה מסתדר
לוי | 19-02-2019 21:59
עם האמירה, כי אינם פונים לציבור הסרוג? יותר מחצי מפלגה הינם הציבור הסרוג. בקיצור,איך אמר פעם בנט? יורים בתוך הנגמש. כיבוש זוחל. מחר הם ייפנו בצורה ברורה יותר. אחרי שהבית והאיחוד ייתרסקו בגלל המלחמות השטוטיות שלהם, הם ינסו לספח את שאר הסרוגים וייזרקו להם פירורים. הרי בנט כבר הודה שסרוגים בכיס של ביבי. הוא מקווה שמחר נהיה בכיס שלו.