אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

גלנט קורא ליהודי צרפת: "עלו עכשיו לישראל"

השר וחבר הקבינט יואב גלנט גינה את לאירוע חילול הקברים בבית העלמין היהודי בצרפת, וקרא ליהודי המדינה לעלות לישראל: "האירוע מזכיר ימים אפלים בתולדות העם היהודי. מדינת ישראל היא בית לאומי מוגן ליהודי העולם"

גלנט קורא ליהודי צרפת: "עלו עכשיו לישראל"
  (צילום: הדס פרוש\פלאש 90)

השר וחבר הקבינט יואב גלנט גינה היום (שלישי) בחריפות את אירוע חילול הקברים האנטישמי שהתרחש בבית העלמין היהודי במחוז אלזס שבצרפת. בדבריו הביע את התנגדותו לאנטישמיות הגוברת במדינה, וקרא ליהודי צרפת לעלות לישראל.

"חילול הקברים בבית העלמין היהודי בצרפת מזכיר ימים אפלים בתולדות העם היהודי" טען בדבריו. "בשבוע שעבר ביקרתי את הקהילה היהודית בפריז הנמצאת תחת מתקפה אנטישמית ובתהליך התבוללות. מדינת ישראל היא בית לאומי מוגן ליהודי העולם. אני מגנה בתוקף את האנטישמיות בצרפת וקורא ליהודים – בואו הביתה, עלו לישראל".

הקברים שהושחתו בצרפת (צילום: מתוך טוויטר)

גם יו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג גינה את השחתת הקברים היהודיים, וקרא לממשל הצרפתי לפעול נגד המתקפות. "זה עוד אירוע חמור שמצביע על וירוס אנטישמי שתוקף את אירופה ומאיים על יהודים ברחובות" טען. "ממשלות העולם – התעוררו".

בקונגרס היהודי העולמי הביעו זעזוע מהמתקפה. "מעשי האנטישמיות האחרונים בצרפת, והאחרון בהם זה עתה ממש, הם מזעזעים ובלתי מתקבלים על הדעת. השחתת קברים הוא מעשה חמור ביותר הפוגע בכבודו האחרון של אדם" אמר המנכ"ל רוברט זינגר. "לא ייתכן שבשנת 2019 אנחנו עדים לתקריות יומיות כה רבות של שנאה עתיקת יומין זו. האנטישמיות היא בעיה שיש לעקור מהשורש ועלינו לפעול כעת, מאוחדים מתמיד. הקונגרס היהודי העולמי קורא לממשלת צרפת ליזום מאמץ לאומי כנגד האנטישמיות ולטפל בבעיה זו באופן ממוקד וחריף. לא מדובר בבעיה של הקהילה היהודית בלבד, אלא בבעיה של החברה הצרפתית כולה".

הרב אבהרם ווייל, המשמש כרב הראשי של העיר שטרסבורג בצרפת, דרש ממועצת מחוז אלזס לפעול בנחישות נגד האנטישמיות. "עוד לא התאוששנו מחילול בית העלמין. אנו מזועזעים ונחרדים, ודורשים מהשלטונות לתגבר את השמירה והסיורים ולמצות את הדין בנחישות נגד המבצעים השפלים" אמר. "להערכת כולנו מעשה נפשע זה בוצע הלילה על ידי פושעים מהימין הקיצוני לקראת העצרות המתוכננות להערב נגד האנטישמיות".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
אל תשכח לדאוג לעולים לפרנסה-לא כמו שקרה
נעמי | 19-02-2019 18:49
בשנה שעברה ולפני שנתיים, שעלו עולים אחיות עם דיפלומה והוציאו להם את המיץ בכל מיני בחינות בכדי שלא יתקבלו (חסר במדינה אחיות בבתי חולים). וקראתי בעתון מקור ראשון על כמה משפחות שירדו מהארץ בעקבות קשיים כלכליים. אז גלנט ! קח לתשומת לבך לדאוג לפרנסה לעולים !
2
בואו לארץ, כאן הכל טוב, לא הורגים כאן יהודים
שולי | 20-02-2019 20:08
הכי טוב בישראל. ילדי משפחת פויגל נרצחו במיטות שלהם, אי שם בצרפת, נכון? גם אורי נאנסה ונרצחה בצרפת כמובן. תעלו לארץ, כאן הכל טוב.