אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אלעזר שטרן לסרוגים: "כשיצביעו לנו דתיים, יהיו גם יותר דתיים"

ח"כ אלעזר שטרן מגיב לדחיקת המועמדים הסרוגים: "לצערי לא הרבה דתיים הצביעו יש עתיד שהם יצדיקו תלונות כאלו", בטוח במקומו במפלגה ומקבל את השיטה: "יאיר לפיד הוא ועדה מסדרת" ומדגיש: "בטוח שנמליץ עליו לראשות הממשלה"

שטרן לסרוגים: "כשיצביעו לנו דתיים, יהיו יותר דתיים"
  (צילום: מרים אלסטר פלאש 90)

יאיר לפיד יציג מחר את רשימת המפלגה של "יש עתיד", לאחר שככל הנראה דחק את הדתיים ברשימתו למקומות לא רלוונטיים. הח"כ הדתי הבודד שכן צפוי להיות בעשירייה הראשונה הוא אלעזר שטרן, שהתראיין היום (ראשון) לסרוגים והגיב על המהלך נטול הדתיים: "יש עתיד לא מפלגה דתית, אלא יותר מפלגה שערכיה תואמים את הציונות הדתית של היום. עם כל הכבוד, לא נראה שהחברה הדתיים יצביעו לנו. כשיצביעו לנו דתיים, יהיו יותר דתיים ב'יש עתיד'.

לדבריו, ב"יש עתיד צריכים להסתכל על רשימה של 20 מנדטים. הסקרים משתנים כל הזמן, אבל כך היינו רוב הזמן", ומתוכך הוא טוען שעדיין יש מקום ל- 4 או 5 ח"כים סרוגים.

בית של ציונות דתית שפויה

על הטענה כי לפיד שפנה בשנים האחרונות לקהל הסרוג, נטש את הציונות הדתית הוא עונה: "לא מרגיש ככה. אני חושב שכל הזמן היה חיבור, ואני בעד לחזק את החיבור הזה. יש עתיד הוא בית של ציונות דתית שפויה- גם היום. אני מרגיש שהערכים שאני מייצג מקבלים ביש עתיד אוזן קשבת. לדוגמה אמנת גביזון מדן, שאין מסחר בשבת. בנט ושקד הצביעו נגד כל הזמן, ושקד הטילה וטו על צירוף נשים גם אחרי שהרב אלי בן דהן הסכים, וסמוטרי'ץ לא היה בקואליציה, וגם לא החרדים. אז שלא יעשו לי הצגות של דתיים מול חילונים".

רשימה שיש בה דתיים, זה מושך או לא?

"אני חושב שזה מושך, אך יותר מאשר האנשים המצע עצמו- הסובלנות, היהדות- היא מושכת יותר. אם נהיה מעורבים ביש עתיד יבואו יותר דתיים שיעלו גם במקומות. לצערי אני לא חושב שכל כך הרבה חברה דתיים הצביעו יש עתיד שהם יצדיקו תלונות כאלו".

על ההבדלים בין מפלגתו לבין הימין החדש של בנט ושקד, הוא מבהיר: "ערכי הציונות הדתית מיוצגים יותר ב'יש עתיד' מאשר אצל בנט. הרי נשים בגוף הבוחר של הרבנות הצבאית- שקד הטילה וטו על זה. גביזון מדן- זה במצע של יש עתיד".

לבסוף, שטרן לא מודאג לגבי מקומו וצופה למקום בחמישייה הראשונה. "ברור לי שאהיה במקום שאני יכול להשפיע, גם על ערכי הציונות הדתית, כמו שעשיתי עד היום. אני מקווה שגם עליזה תהיה, אבל אני לא יודע. אני לא חושב שכל מי שנמצא ביש עתיד הוא רק קשור לאיזה סקטור הוא מייצג".

לטענתו, "זה לא קשור לדתיים ולא דתיים. אי אפשר להגיד שאם חיים ילין לא, זה בגלל שיש עתיד לא אכפת להם מתושבי עוטף עזה, ואם ארז כהן שער- יש עתיד תומכים רק בתושבי דימונה. אנשים אוהבים עוד דברים".

יאיר לפיד הוא סוג של ועדה מסדרת

מה אתה אומר על הפרישה של חיים ילין ועליזה לביא מהמפלגה?

"חבל לי מאד. כנראה שככה זה בפוליטיקה, אני לא מבין בזה הרבה. אני יכול להתערב במידה מסויימת בסידורי הרשימה, אבל כשבאנו ליש עתיד קיבלנו על עצמנו שיאיר לפיד הוא סוג של ועדה מסדרת. אתה יכול להשפיע כל הזמן ולהחליט, אבל אני לא חושב שנכון כל הזמן לשפוט אותנו רק לפי אם אנחנו דתיים או בציונות הדתית. יש לנו עוד דברים שאנחנו מביאים לכנסת, טובים ולא טובים.

אתם ממליצים על יאיר לפיד לראש הממשלה?

"נכון לעכשיו- בטח, אבל לא ממליצים עכשיו. נראה קודם אם יהיה איחוד או לא יהיה איחוד".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
מי? זה שיש לו כיפה על הראש?
דתי??? | 17-02-2019 21:42
עלק דתי
2
שטרן מזכיר לנו את שבתי צבי שר''י
בניטשקה חונטשקה | 17-02-2019 21:57
פוייה של איש
3
מחר הבוס יזרוק אותך . דבר יפה ליהיר
אלכס | 17-02-2019 22:20
4
חוסר השפיות הגדול.
לוי | 17-02-2019 22:39
יאיר שטרן מחליט מי הוא דתי שפוי. עצם האמירה של דתי שפוי ולטעון שזה סוג מאוד מסויים, הופכת את האומר ללא שפוי. אדון שטרן ממשיך ביהירותו כי רבה,ממשיך להתנגח בציבור הדתי וכמובן ממשיך להתרפס ולרקוד מה יפית.
5
מקווה שלא ישפיע לרעה
כמה נזק | 17-02-2019 23:54
חבל
6
חנפנות מגוחכת
אורי | 18-02-2019 7:56
מה עוד יאיר הוא בשבילך?
7
פילוג ופלונטר בצלאל59/50%.עלולים להרחיק.
שטרן קצת נסחף | 18-02-2019 12:18
שטרן נסחף . אבל בהחלט תתיכן מציאות של בריחת כ 150.000 קולות סרוגים/חרדלים לכיוון שאינו בי/תקומה. זה מצוי לא רצוי לגוש ארץ ישראל. סמוטריץ יותר חזק בהבנה מחסר הניסיון פרץ. פרץ בונה על המפדלניקים הוותיקים. ל100 צריך רבע/0.25/שתי שמיניות/25% כל אחת ממפלגות : בית יהודי/תקומה/יחד/עוצמה.