אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

משקיעים? בחו"ל הכסף שווה יותר

אפיק השקעה מוצלח מפיק תשואה גבוהה לאורך זמן ובמינימום סיכון. כיום גם לא חייבים להגביל את ההשקעות לתחומי הארץ בלבד, כי מתברר שמעבר לים יש אפשרויות הרבה יותר טובות

משקיעים? בחו"ל הכסף שווה יותר
  צילום: שאטרסטוק

שכירים, עצמאיים ובעלי עסקים צריכים להבין בשלב מסוים שהדרך הטובה ביותר לייצר ביטחון פיננסי היא באמצעות השקעה של סכומי כסף פנויים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא מדובר בפריבילגיה של עשירים ובעלי הון. התנהלות נכונה ושמירה על מסגרת תקציב לאורך זמן יכולה לאפשר כמעט לכל אחד ואחת להקצות חלק מההכנסות לטובת השקעות.

באופן כללי, השקעה טובה באה לידי ביטוי בשילוב בין תשואה גבוהה ויציבות עם מינימום סיכון. בנוסף, במאה ה-21 יש אפשרות להשקיע במדינות מערביות אחרות כדי להגדיל את התשואה ולהיחשף לאופציות חדשות. למעשה, הכסף שלכם בחו"ל יכול להיות שווה יותר וזאת בגלל מספר יתרונות משמעותיים.

היתרונות של השקעה מעבר לים

בראש ובראשונה, השקעות בחו"ל בכללי והשקעות נדל"ן בחו"ל בפרט הן בעלות פוטנציאל גבוה בגלל החוזק של השקל. זהו אחד המטבעות החזקים והיציבים בעולם המערבי וכל השקעה שבסופו של דבר מתורגמת לשקלים מעניקה ערך מוסף עבור המשקיע. מהבחינה הזו גם אין הבדל בין משקיע פרטי, מוסדי וציבורי ורק צריך להיות ערניים לערך המטבע הרלוונטי.

שנית, השקעה מעבר לים מאפשרת לפזר סיכונים. עד לפני מספר שנים נאלצו משקיעים מישראל לשים את כל כספם על קרן הצבי בשל היעדר חלופות, אך כיום אין שום בעיה לייצר מספר אפיקי השקעה מקבילים. כל אפיק השקעה יכול להתמקד במדינה מערבית אחרת והסיכוי לשורת רווח עולה משמעותית.

כמו כן, השקעות במדינות מערביות כגון ארצות הברית או חלק ממדינות אירופה מוכיחה את עצמה בטווח הקצר והארוך. בטווח הקצר היא מייצרת תחושת ביטחון עבור משקיעים בסכומי כסף קטנים עד בינוניים, בעוד בטווח הארוך ניתן להשיג בעזרתה תשואה משמעותית. התשואה מהשקעות מעבר לים גבוהה בהשוואה להשקעות בנדל"ן בארץ וגם ביחס לאפיקים סולידיים כמו תיק מניות, רכישת אגרות חוב או תכנית חיסכון בבנק.

מהי חשיפה עקיפה לחו"ל?

אנשים פרטיים שמתחילים להתעניין ביתרונות של השקעות בחו"ל יכולים לעשות זאת באמצעות חשיפה עקיפה. הכוונה היא להשתמש בקרנות נאמנות ישראליות שמשקיעות בחו"ל, במקום לרכוש ישירות את אגרות החוב או המניות. במילים אחרות, מדובר בחשיפה עקיפה כי הקרן עצמה ישראלית והכספים מופקדים אליה בשקלים – אך השוק הפעיל הוא גלובלי.

יתרה על כך, לאחר צבירת ניסיון יכול כל משקיע פרטי להיכנס לעובי הקורה בנוגע לניהול תיק ההשקעות שלו בחו"ל ולהיחשף ישירות לשווקים הרלוונטיים עבורו. בסופו של דבר, המטרה היא עדיין לנצל יתרונות כגון פיזור סיכונים, חשיפה יעילה ומורכבת למט"ח וזמינות משופרת משמעותית בהשוואה לתקופות קודמות. יתרונות אלו נשמרים בחשיפה עקיפה וישירה כאחד והם מייצרים ערך למשקיע הישראלי.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו