דרמה בספרד: רה"מ הודיע על הקדמת הבחירות

לאחר שהפרלמנט המקומי התנגד לתקציב המדינה ראש ממשלת ספרד פדרו סאנצ'ז הודיע על פיזור הפרלמנט- והמדינה תלך לבחירות מוקדמות ב-28 באפריל. המהלך מגיע על רקע המתיחות הפוליטית בקטלוניה, שדורשת מדינה עצמאית

דרמה בספרד: רה"מ הודיע על הקדמת הבחירות
  נשיא ספרד פדרו סאנצ'ז (צילום: שאטרסטוק)

דרמה פוליטית בספרד: ראש הממשלה פדרו סאנצ'ז הודיע הבוקר (שישי) על פיזור הפרלמנט המקומי והקדמת הבחירות, זאת לאחר שחברי הפרלמנט דחו אמש את תקציב המדינה המוצע לשנת 2019. כתוצאה, אזרחי ספרד יגשו לבחירות ב-28 באפריל.

הקדמת הבחירות מגיעה על רקע המתיחות הפוליטית הנרחבת סביב מחוז קטלוניה, הדורשת היפרדות מספרד והקמת מדינה עצמאית. ממשלתו הסוציאליסטית של סאנצ'ז הציעה בשבוע שעבר למנות שליח לשיחות בין מפלגות פוליטיות לפתרון שיאפשר להשאיר את המחוז בספרד- אך מחוקקים רבים בפרלמנט הבהירו כי יסרבו לתמוך בתקציב מבלי שיכלול שיחות על עצמאות החבל. במקביל, האופוזיציה כינתה את הצעד "בגידה" וכניעה לבדלנים הקטלאנים, שמהווים רוב בקרב נציגי המחוז.

במקביל, בתחילת השבוע 12 מנהיגים קטלאנים שקראו לעצמאות הופיעו בבית המשפט במדריד בעקבות הניסיון הכושל שלהם להיפרד מספרד בשנה שעברה. כזכור, הפרלמנט המקומי של קטלוניה הכריז באופן חד צדדי על עצמאות, ובתגובה הממשלה הספרדית הודיעה על פיזור הפרלמנט. הנשיא המודח קרלס פוג'דמון נמלט בחשאי לבריסל בעקבות האירועים, אך בהמשך הסגיר את עצמו לרשויות ומועמד כעת למשפט.

המנהיגים מואשמים בעת במרד, המרדה, שימוש לרעה של כספי ציבור, והפרת אמונים. העונש על העבירות בהם המנהיגים מואשמים הוא עד 30 שנות מאסר.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו