אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אסור לנו ליפול בטעות של חזקיה הנביא

הגמרא מספרת לנו את זה כדי שאנחנו לא נחזור חלילה על אותה טעות, צריכים להודות לה' בשמחה גדולה, עם שירים וכלי נגינה. להפוך את הגלות שנגרמה בעקבות חזקיה שלא הודה - לגאולה שתהיה כמו דוד המלך שהודה

אסור לנו ליפול בטעות של חזקיה הנביא
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

לאחר גלות עשרת השבטים, סנחריב מגיע עם הצבא הגדול בעולם (185,000 חיילים) לירושלים ומקיף אותה במצור. בלילה מתרחש נס ומלאך ה' עובר במחנה אשור. בבוקר כל הצבא הגדול פגרים מתים. חזקיהו מלך יהודה ממשיך בלימוד התורה ללא שירה או הודאה לה' על הנס הגדול שנעשה לו.

הגמרא אומרת שרצה הקב"ה לעשות את סנחריב – גוג ומגוג, ואת חזקיה – משיח. אבל בגלל שהוא לא אומר שירה על הנס הגדול שנעשה לו הוא מאבד את הזכות להיות משיח.

השמחה שמביאה את ההודאה וההכרה שהקב"ה עושה את הכל ,ההודאה והשמחה הם תנאי למשיח. לא לחינם אומרים שמשיח אותיות 'שמח' יש בתוך משיח אותיות שמחה. אנחנו צריכים להתפלל לא ליפול באותה טעות שטעה חזקיה.

הגמרא מספרת לנו את זה כדי שאנחנו לא נחזור חלילה על אותה טעות, צריכים להודות לה' בשמחה גדולה, עם שירים וכלי נגינה. להפוך את הגלות שנגרמה בעקבות חזקיה שלא הודה – לגאולה שתהיה כמו דוד המלך שהודה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
א
א | 14-02-2019 22:38
חזקיה היה מלך ולא נביא
2
הסיבה לגלות .
שלמה | 15-02-2019 9:41
לכבוד הרב שמואל אליהו , לעצם עניין התודה והכרת הטוב כלפי בורא עולם , לה אנו מחויבים , מעצם בריאתנו בצלם אלוקים ( המידות המוסריות ) , אין ויכוח כלל . אך בטח ובטח אין לתלות את הגלות רק במעשהו הבודד של המלך חזקיה . ההפטרות לשבת מלאות בדברי תוכחה על כך שפגענו בצלם אלוקים שלנו , כחברה וכבודדים , כבר עשרות שנים אם לא מאות שנים לפני החורבן הנוראי . תודה לך , בהזדמנות זו , על שיעוריך המאלפים . שבת שלום .
3
" לעתיד לבוא כל קרבנות בטלים חוץ מקרבן תודה"
תזכורת חשובה | 15-02-2019 12:00
יישר כוח! כנראה שזה התפקיד של המשיח לראות ולהראות את הטוב וללמד אותנו להודות על הכל. אגב, כבוד הרב, השיעור השבוע ברדיו מורשת על הסנהדרין היה מאלף ומרתק!
4
"סרוגים" תקנו בדחיפות את הכותרת
יוני | 16-02-2019 19:19
חזקיה היה מלך ולא נביא. או שסרוגים העתיקו את הידיעה מאתר חילוני, או שלכותבים אין מושג בתנך.
5
איפה נבואה
עידן הנבואה | 18-02-2019 8:37
חיזקייה לא למד שום תורה גמרתית מה לו ולה. זה תקופת הנבואה עולם התנך הוא עולם הנבואה. עולם הגמרא הוא עולם הגלות .חיזקיה חי בעולם של נבואה איפה היא היום למה הגמרא הגלותית הישתלטה על הפינה הזו. מלמדים את התנך בצורה מוטעית הוא לא שכלתני הנבואה לא שכלתנית היא זו ששלטה על התנך כולו. הנבואה היא העליונה היא ששלטה בתנך. אנא כהנים אהרון ברק גמרא צמצמו עצמכם פנו מקום לנבואה
6
כמה כתבות יש לרב הזה
אליעזר עבד אברהם | 19-06-2019 12:44
למה הוא קופץ בראש? למה מפרסם כל משפט שיוצא ממנו? למה סרוגים לא מביאים דברי תורה של הרבנים הגדולים? להביא איזה הגיג נחמד שיש לך אם זה פעם ב.. סבבה, אבל כל יום? מה מטרתו? שיוציא ספר חידושים למי שחפץ. לא בשביל זה אני נכנס לסרוגים. תודה
7
הרב קצת התבלבל
יהודי | 08-08-2019 22:44
חזקיה היה מלך לא נביא... אבל זה מה שקורה שלומדים תורה רק בליל ששי...