אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב יהושע שפירא מצטרף לתמיכה בחזון: "מאבק שלנו על הלב של עצמנו"

ראש ישיבת רמת גן קורא להצטרף לחזון: "אני קורא לכולם להחזיר לישראל את עצמה, את יהדותה, את מגילת העצמאות שלה שאומרת שפה בארץ ישראל תקום מדינה יהודית"

הרב שפירא מצטרף לתמיכה בחזון: "מאבק שלנו על הלב"
  (צילום: חזון)

ראש ישיבת רמת גן, הרב יהושע שפירא, מביע את תמיכתו במיזם חזון שהחל לפעול בתקופה האחרונה. "החזון של מדינת ישראל הוא להיות מדינה יהודית שמתנהלת באופן דמוקרטי" אמר הרב, וקרא לציבור להצטרף לתנועת חזון "אני קורא לכולם להצטרף לחזון הגדול הזה, להצטרף למאבק שלנו על הלב של עצמנו, להחזיר לישראל את עצמה, את יהדותה, את מגילת העצמאות שלה שאומרת שפה בארץ ישראל תקום מדינה יהודית".

הרב יהושע שפירא: הצטרפו לחזון

"אנחנו נמצאים במאבק עמוק מאוד על דמותה של מדינת ישראל" מסיבר הרב "מדינת ישראל נמצאת בסערה. הסערה היום היא לא מה יהיה ביהודה ושומרון, למרות כל החשיבות העצומה שבשאלה הזאת. אנחנו רואים גם איך השיח הולך ומתרחק מהשאלה הזאת וב"ה הקב"ה נתן לנו אחיזה מתגברת והולכת ביהודה ושומרון ונתן בליבם של אויבינו להתרחק מהסיכוי ליצור אחיזה משלהם על ידי תוכנית שלום כמו שהיא נקראת".

לחזור למגילת העצמאות – מדינה יהודית

"היום הסוגיה שעומדת בפני העם היהודי היא סוגיית הזהות. מה החזון שלנו, לאן אנחנו הולכים? ויותר עמוק מכל השאלות האלה היא השאלה – מי אנחנו? מה פירוש מדינת ישראל?" הוסיף הרב שפירא.

"בהקמת המדינה, במגילת העצמאות, היהדות של המדינה חוזרת על עצמה פעם אחר פעם. רבים אולי לא יודעים אבל היו דיונים וטיוטות שגם המילה דמוקרטית תופיע והודיה אותה. אבל המילה יהודית חוזרת עוד פעם ועוד פעם. ואז אם הבעיות שהיו אז, והיו. הייתה התבוללות הייתה התחלנות, הייתה חוצפה אבל היהדות הייתה פשוטה".

עוד אמר הרב שפירא "היום אנחנו נמצאים במצב שהיהדות הולכת ומאבדת את הביטחון. היהדות הולכת ומאבדת את הבכורה. הדמוקרטיה היא כאילו כל הסיפור וממילא אם איזה מפורסמת ערביה מתחתנת עם איזה מפורסם יהודי כולם מוחיים כפיים. או לפחות אומרים 'אנחנו לא יכולים לעצור את האהבה' 'אנחנו לא יכולים לחסום אותם. מה זה אומר? שהיהדות שלנו והזהות שלנו איבדו את העוצמה שלהם. האם המצב אבוד חלילה? ככל שבתקשורת ושבציבוריות הישראלית באופן יותר בוטה מאשימים אותנו בהדתה, מאשימים אותנו בכפייה, השטח בוער".

הרב יהושע שפירא: מה החזון של מדינת ישראל?

בהמשך דבריו, מספר הרב שפירא על הצימאון ההולך וגדל ליהדות. "השנה סטודנטים בבית מדרש הם יותר מכל השנים שהיו. יש הרבה בתי מדרש אם מכסות ופעם היה קשה להגיע אל המכסה. היום הכל מלא. יש ביקוש עצום. אנשים רוצים לחזור אל הזהות היהודית שלהם זאת הבריאות הפשוטה. רוצים משפחה בריאה, רוצים רבנות ראשית צלולה שתנהיג אותה, רוצים שהכותל יישאר להיות שריד בית מקדשנו, רוצים להיות יהודים נורמליים. אבל לצערנו יש לזה הרבה חולשה שיש לה רמקולים גדולים והרבה שליחים בתפקידים בכירים. ולכן אנחנו צריכים להילחם ולהיאבק. כמובן במאור פנים בהסברה בקרבה, באהבת ישראל עצומה, אמיתית, כנה. אבל להיאבק והלחם על זהות העצמית שלנו, על היהדות שלנו".

"החזון של מדינת ישראל הוא להיות מדינה יהודית שמתנהלת באופן דמוקרטי, לא מדינה דמוקרטית שחיים בה יהודים אלא מדינה יהודית שהיהדות היא העוצם שלה, היא הזהות שלה, היא האישיות שלה ושרק ההתנהלות שלה היא בוודאי דרך דמוקרטית. אנחנו לא מחפשים שום דרך אחרת" הסביר הרב.

מיזם חזון הוקם בתקופה האחרונה לקראת הבחירות על מנת להציב סדר יום יהודי במדינה. בימים האחרונים החלו במיזם לקרוא לציבור להצטרף ולתמוך בפעילות שלהם. לדברי מארגני המיזם, אנשים רבים כבר פנו אליהם וביקשו מהם להצטרף ולקחת חלק בפעילות, והם מצפים שמספר הפניות רק יעלה ויגדל בימים הקרובים בעקבות החשיפה של הציבור אל המיזם.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
אני יכולה יותר לראות תמונות של בעלי זקן
אישה נגעלת | 14-02-2019 15:11
אנחנו במאה ה21 ראבק! חמורים בעלי זקן ומראה פרוע עוסקים ודנים בהתנהגויות חוליגניות וגופות זימה ויצרים שהיו נהוגות בזמנים שגם למשה רבינו עוד היה זנב צ'יפים את האינטרנט ונואמים דברי בלע היישר מתוך משנתו הבהמית של חמורבי וזה מעורר כבס.
ככה לא מדברים!
תתביישי לך. חצופה | 11-07-2019 8:14
הרב יהושע אדם משכמו ומעלה עם זכויות רבות. מה את עשית ולמען מי? מה את עושה באתר דתי בכלל? לכי תגלשי בהארץ.
ואת מאד מתורבתת גברת נגעלת...
נגעל מהנגעלת | 19-02-2019 23:09
אנטישמיות יהדופובית
זקן
אנונימי | 14-02-2019 16:34
רפואה שלימה
2
מדינת ישראל היא מדינה יהודית שמתנהלת באופן דמ
ליאת דוידוביץ | 14-02-2019 16:39
מדינת ישראל היא מדינה יהודית שמתנהלת באופן דמוקרטי, לא מדינה דמוקרטית שחיים בה יהודים, אלא מדינה יהודית שהיהדות היא המהות והצביון שלה.
3
לא הבנתי מה הם
אלכס | 15-02-2019 11:46
זו מפלגה חדשה?