כנס ״השמאל הציוני״ לחיבור בין העבודה למרצ

מדיבורים למעשים: כנס שמאל עם מאות פעילים שהתקיים בתל אביב קרא לאיחוד המדובר בין מפלגות מרצ והעבודה. בו השתתפו הח"כים מיקי רוזנטל ויוסי יונה

כנס ״השמאל הציוני״ לחיבור בין העבודה למרצ
  (צילום: מרים אלסטר/ פלאש 90)

הניסיונות לפעול לחיבור בין העבודה למרצ עוברים מדיבורים למעשים: כאשר אתמול (שלישי) התקיים, על פי דיווח בישראל היום, בתל אביב כנס עם 200 פעילים שקראו לאיחוד המדובר בין מפלגות השמאל.

תחת שם הכנס ״השמאל הציוני״, הגיעו גם הח״כים מהעבודה מיקי רוזנטל שלאחרונה הודיעה על פרישה מהחיים הפוליטיים ויוסי יונה שזכה בפריימריז במקום ה -28 הנמוך והלא ריאלי במטרה ללחוץ למטרה זו של ריצה משותפת

בתוך כך, לאחרונה התקיימו מספר פגישות לקדם את היוזמה, כשמספר בכירים במפלגה פנו לגבאי וביקשו ממנו לפעול לחיבור עם מרצ. זאת, בעקבות המצב הרע של שתי המפלגות בסקרים. גבאי סירב בתוקף לבחון את האפשרות, אפילו לא בסקר, ולא הסביר את החלטתו.

בסקר שפורסם אמש בחדשות 13, אם הבחירות היו מתקיימות אתמול העבודה הייתה מקלה 8 מנדטים ועולה מ- 5 לאחר הפריימריז במפלגה אך מרצ נשארת לעמוד על 5 מנדטים.

בתרחיש של איחוד בין העבודה למרצ, הליכוד וחוסן לישראל לא מאבדות מכוחן. יש עתיד תאבד מנדט אחד, הימין החדש תישאר עם 8 מנדטים, ויהדות התורה ותע"ל יישארו עם שבעה מנדטים. מצב המנדטים של ש"ס והרשימה המשותפת לא ישתנו, כמו גם מפלגת כולנו וישראל ביתנו. התנועה, הבית היהודי וגשר לא יעברו את אחוז החסימה גם בתרחיש שכזה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
המקובלים: השמאל יורד לתהום. אין לו זכות קיום
בניטשקה חונטשקה | 13-02-2019 11:02
עבר זמנו של השמאל אצל היהודים