סמוטריץ' לבנט: "אתה לא הציונות הדתית כי עזבת אותה"

יו"ר האיחוד הלאומי, עונה ליו"ר הימין החדש בתקיפות: "הוא הרגיש שקר בחוץ ואף אחד לא רץ אחריו אז הגיע לכאן, ואומר שהוא הציונות הדתית, אבל הוא לא. הוא עזב את הציונות הדתית"

סמוטריץ' לבנט: "אתה לא הציונות הדתית"
  (צילום: ישראל ברדוגו)

יו"ר האיחוד הלאומי, בצלאל סמוטריץ' בכנס ירושלים עונה ליו"ר הימין החדש, נפתלי בנט. "אתה לא הציונות הדתית כי עזבת את הציונות הדתית".

חה"כ התייחס למגעים מול יו"ר הבית היהודי לריצה משותפת: "הבשורה שלי היא שאנחנו נלך ביחד עם הבית היהודי. אנחנו נלך גם עם עוצמה וגם עם אלי ישי. אין לנו פריבילגיה למשמש בציציות של השני ולהיכנס להרפתקאות. אני ויתרתי ואוותר עוד כי האחדות יותר חשובה".

סמוטריץ פנה אל בנט בתקיפות: "ידידי היקר, אתה לא הציונות הדתית כי עזבת את הציונות הדתית. אם הוא רוצה לחזור, נפתלי, הוא מוזמן לדפוק בדלת ונשקול אם להחזיר אותו".

לדבריו, "בנט במצוקה הוא יצא לדרך והיה בטוח שכל הימין החילוני נופל בזרועותיו, הוא הרגיש שהציונות הדתית הייתה ריחיים על צווארו, ואיתנו אי אפשר להתקדם ואי אפשר להשפיע. כנראה שהוא הרגיש שקר בחוץ ואף אחד לא רץ אחריו והוא בא לכאן, חוזר הביתה, ואומר שהוא הציונות הדתית והוא לא".

על איילת שקד: "כל ההישגים שלה במשרד המשפטים הם לא הישגים שלה אלא של המפלגה של הציונות הדתית. הציונות הדתית היא המגזר הכי פחות מגזרי שיש ומצד שני הכי אידאליסטי ומסור. כשאנו דואגים לתקציבים להתיישבות, אנחנו דואגים למי שמוביל את הציונות בת ימינו".

מוקדם יותר אמר בנט בכנס כי "נתניהו בדרך כלל לפני הבחירות בא לגוש עציון, בא לעלי, מכנס את הכתבים הדתיים ואומר להם 'כמה אני אוהב אתכם'. דקה אחרי הבחירות ב-2009 הוא מכניס את אהוד ברק וב-2013 מכניס את ציפי לבני וממנה אותה לשרת המשפטים של ישראל. ב-2015 הוא ניסה להכניס את ציפי ובוז'י, הציונות הדתית היא אהובה בשבילו לפני הבחירות ודקה אחרי הם האחרונים לקבל טלפון".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
לא אתה ציונות דתי
אופיר | 12-02-2019 14:09
שמרמה את הצבא אחד שדוחה גיוס תורתו אומנותו כדי ללמוד לתואר זה ציונות דתית השחצנות הדוחה שלך זה ציונות דתית אדם שפל ביותר שיודע רק להעביר ביקורת על אחרים ובטוח שאין עוד מלבדו שרואים אותך מבינים לאיזה שפל הציונות הדתית הגיעה
2
עבד כי ימלוך, שחצן ומתנשא
יעקב | 12-02-2019 14:16
זה סמוטריץ. ואחרי זה שלא יתפלאו למה לא עוברים את אחוז החסימה. מי אתה שתקבע מי ציוני דתי ומי לא? אני עונה לכל ההגדרות של חרדל ולא אצביע למפלגה שכוללת את המפגע שנקרא סמוטריץ!
3
ובגבעת האולפנה לא עזבתם את הציונות הדתית?
עוצמה | 12-02-2019 14:44
רב הקהילה ביקש למסור את הנפש, ומאחורי הקלעים לקח את הכסף, בטח שאתם הכי טובים, בגלל זה הכח האלקטורלי של עוצמה ושל בנט הוא פי -3 מכם, חבל שאתם לא מסוגלים להודות בזה.
4
ההבדל בין קוקניק לקוניק-כי קו לקו קו לקו
טעות בידך בן אורי. | 12-02-2019 14:51
צו לצב(ו)צו לצב(ן) זעיר פה זעיר שם. בישיבות חרדיות/חרדליות צריכים לעשו היכרות עם ספר שנקרא ..תנך.שם זה מופיע
5
ומי שמך לקבוע מי יותר ציוני דתי?!
יוני ציוני | 12-02-2019 14:54
איזה חלק מנשמתך או גופך מסרת למען המדינה?! לך וגלה לבנט המשתמט.
6
הפוסל במומו
נו באמת | 12-02-2019 15:13
אולי ראוי שבצלאל, מוטי יוגב, הרב רפי וכו' יעצרו לרגע וישאלו את עצמם למה רוב ככל הציבור הדתי לאומי לא מתכנן להצביע להם בבחירות. כרגע יחד הם על ארבעה עד שישה מנדטים ביום טוב כשהציונות הדתית שווה לפי הערכות חמישה עשר עד שמונה עשר מנדטים. אולי אם הם יוציאו את הראש מהחול שבין בית אל לעלי הם יראו שבמו ידיהם הם הפכו את הבית היהודי למפלגת נישה מאוד מסוימת והרחיקו ממנה את רוב הציבוא. אולי אז הם יבינו למה רוב הציבור נכון להיום לא חושב שהם מייצגים אותו ויבינו שהימים שבהם אם היית בבני עקיבא אתה רכוש כמפלגה עברו מן העולם. אז תתאחדו דחוף כדי שלא תתאדו ותפסיקו להטיף מוסר לציבור שהוא חייב להצביע לכם whar ever.
7
בנט הוא הפנים היפות של הציונות הדתית
בנט | 12-02-2019 16:11
רק הימין החדש!
8
איזה קטע.העו"ד המשתמט נותן ציונים למי שהיה
אלי | 12-02-2019 16:16
בסיירת מטכל.ימות המשיח ממש
9
צחי ליברזון צודק.
יוספה רחמן | 12-02-2019 16:57
צחי ליברזון צודק.
10
די זמן להתאחד!!!!
א | 12-02-2019 17:16
בצלאל מכבדת אותך מאוד מאוד ומקווה שתמשיך ותעלה מעלה בעשיה המבורכת והדרך הצודקת שלך לעם ישראל. א ב ל די לתקוף את בנט זה ירייה בתוך הנגמש. זה לא הזמן ולא מועיל לאף אחד, עכשיו הזמן לאחדות!!! וזה כולל את כל המחנה הימני! כל פילוג ומחלוקת בימין עכשיו, משחקים לידי גנץ והשמאל. מעולה שאתה מגלה אחריות להתאחד עם הבית ועם עוצמה אבל חייב להבין שחלק מהאחריות הזאת היא שלא תהיה מחלוקת כרגע עם שום גורם בימין כי כולם באותה סירה והסירה כרגע נאבקת מול גלים גדולים, זמן לאחד כוחות וכמה שיותר...בטח שלא להפך.
11
מי זה הסמרטוטו הזה שיחליט מי ציוני דתי?
אורי וייס | 12-02-2019 18:08
מי הוא בכלל? איזה שירות צבאי עשה? אי פעם הוא בא במגע עם אנשים שהם לו כצלמו כדמותו? טיפוס שחצן שבטוח שהוא ורק מי שכדמותו זה ציונות דתית, אפס מאופס
12
בנט אף פעם לא היה חלק מהציונות הדתית.
ל | 12-02-2019 18:51
היה רפורמי אולי לשתי דקות. מאז הוא חילוני (ועכשיו גם בוגד וחומס).
13
היהירות שלו לחשוב שרק הוא זה הציונות הדתית
אני | 13-02-2019 11:03
דמגוג רהוט אבל עדיין דמגוג. בתור מפלגה שבסקרים האחרונים קיבלה אפס(!) מנדטים שיעשה חשבון נפש מה הוא עושה לא טוב