אבי גבאי: ההתנתקות הייתה דבר טוב

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי, בכנס ירושלים מתח שוב גבאי ביקורת על הנהגת הציונות הדתית: "מפלגות הציונות הדתית עוסקות במצוות ישוב הארץ אבל יש עוד הרבה מצוות שצריך לעסוק בהן"

אבי גבאי: ההתנתקות הייתה דבר טוב
  (צילום: ישראל ברדוגו)

לאחר שבני גנץ התראיין לידיעות אחרונות ואמר שההתנתקות בוצעה בצורה טובה ואף שיש ליישם את הלקחים במקומות אחרים, היום (שני) בכנס ירושלים אומר יו"ר מפלגת העבודה כי ההתנתקות הייתה דבר טוב: "אנחנו אומרים שצריך היפרדות מהפלסטינים. גם ההתנתקות הייתה דבר טוב. אני יודע שהציבור פה לא מסכים איתי אבל תקבלו את זה שיש עמדות אחרות מכם".

על בני גנץ אמר גבאי: "אני חושב שבני גנץ איש ראוי וטוב שאנשים כמותו נכנסים לפוליטיקה אבל אם אתה משווה אלינו אתה רואה שאנחנו אומרים דברים ברורים. אנחנו אומרים שצריך שתי מדינות.

אני אומר דברים ברורים ואם תשימו לב, גנץ לא אומר".

גבאי מתח ביקורת על מפלגות הציונות הדתית: "מפלגות הציונות הדתית עוסקות במצוות ישוב הארץ אבל יש עוד הרבה מצוות שצריך לעסוק בהן. מה עם תאונות הבניין – הרי יש מצווה ועשית מעקה לגגך. איפה המפלגות הדתיות במצוות האלו? בשנה שעברה הטחתי האשמות ברבנים ובמנהיגים ולא בקהל.

אני חושב שהקהל סובל מההקצנה בציבור הדתי. אני שומע את הדברים האלה מדתיים לאומיים מצביעי ימין. תפיסת העולם שלנו במפלגה היא תפיסת עולם רחבה.

אנחנו מאמינים תחבורה ציבורית בשבת כדי שאדם יוכל לנסוע לבית של סבתא שלו בשבת. שלא תטעו, אנחנו לא בעד תחבורה ציבורית מלאה בשבת

הטעות שלי שלא הייתי ח"כ כשנבחרתי

"נראה לי שהטעות שלי היא שלא הייתי חבר כנסת בעת שנבחרתי לראש מפלגה. זה מקשה על העבודה. אני חושב שזו לא עת לעשות פרשנויות אלא רק בעשירי לאפריל שנדע באמת מה הן התוצאות ואני לא חושב שהן תהיינה כמו בסקרים של היום.

לדעתי בגלל שהעמדות שלי מורכבות אני חוטף מימין ומשמאל אחרי הפריימריז אתמול אחרי שראינו 33 אלף אנשים עומדים בתורות כדי להצביע, אחרי יום כזה ברור שהמפלגה הזו היא נכס של ממש ועם הנבחרת המצוינת שנבחרה אתמול, יש לזה עתיד גדול מאוד".

בעניין איחוד עם ציפי לבני הוא מסיט את הדיון לפרשנים הפוליטיים. אך אומר: "אני איש עסקים ובעסקים לא פוסלים שום אופציה שלא עולה כסף" ומוסיף: אני מחוייב רק לדבר אחד – למה שרציך לעשות כדי לשנות את המצב. אגב, במקום השמיני יש לנו גם דתי לאומי שנבחר בכוחות עצמובסוף יש דברים שמשתנים לאורך זמן. זה נכון שהעשירייה הראשונה של הליכוד אשכנזית ואצלנו יש מזרחיים ואפילו דתיים ולמרות זאת התדמית היא שהליכוד הוא המפלגה של המזרחים. אני מאמין שגם זה ישתנה ובשביל זה הגענו

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
בהחלט הייתה דבר טוב. מי שחושב אחרת מוזמן
שולה גונן | 12-02-2019 11:16
לחזור לרצועת עזה, אבל הפעם בלי ליווי של 4 חטיבות ואלפי מילואימניקים. בהצלחה!
נבחרת? בירן בהריון ממי? שמולי מחכה לילד ממי?
בניטשקה חונטשקה | 12-02-2019 11:59
וסתיו שפיר. האם יש לה חבר מוסלמי? מי יודע על כל אלה?
2
יצא המרצע.גבאי משבח את שרון.
גבאי חדל לקחת מהימין | 12-02-2019 12:14
גבאי חשב לקחת קולות מהימין/ליכוד. ובכך לשבור את הגוש. כיוון שלא הולך לו פנה שמאלה. ללא איתות בוינקר. ומנסה להשיב קולות שמאל שברחו לגנץ. גבאי בא מבית מסורתי. אבל יש כאן שאלת מצע ודרך מפלגתו/העבודה. שתמכה בהתנתקות שרון. כשגבאי וברק לא היו בכנסת . כעת גבאי מצהיר שההתנתקות טובה. ומה עם הצד החברתי של פגיעה במפונים? וברור שגם בטחונית היא גרועה. גבאי תועה ומטעה. כי שלום בתוך העם קודם לשלום עם אוייב שלא רוצה ולא יכול לספק שלום. למעט כותרות ללא תוכן של שלום.
3
האבודה.
נוק | 12-02-2019 12:24
להתנתק מהשמאל הוא הדבר הטוב. נגד המדינה והיהדות.
אכן ההתנתקות מצוינת
מישהו | 12-02-2019 16:10
של מפלגת האבודה מהכנסת.........
4
הבן האדם הזה מנותק מהמציאות.
7-7-7. | 12-02-2019 13:36
הבן האדם הזה מנותק מהמציאות.
ילדי תימן
רחמים | 12-02-2019 14:35
לא שענו מאבי גבאי על ילדי תימן
5
הכל מצויין
ארנון | 12-02-2019 15:08
גם הסכמי אוסלו היו מצוינים, וגם הסכם השלום שחתם צ'מברליין עם היטלר היה מדהים, בגלל זה המחנה הציוני ,נוסק בסקרים
6
מס' דברים
לוי | 12-02-2019 16:31
1. בעשירייה הראשונה של הליכוד יש את רגב וגמליאל. 2. אני שמח על דאגתך, היה רגוע יש לי מעקה. 3. יש הקצנה חילונית רבה. אתה כנראה לא למדת היסטוריה, אך בן גוריון ייסד לימוד גמרא בכנסת, אסר על הכנסת מאכלות לא כשרים ועוד. אגב, אגלה לך בסןד, הוא הקים את המפלגה שאתה היור שלה. 4. אנחנו כבר רואים את ההתנתקות מכם. נכון, יש אחרים תחתיכם, אך זה המעודד. הם מדברים בשני קולות. זגזגנים. אין דרך. לעבודה של פעם הייתה דרך ברורה(היא גם זו שהקימה את ההתיישבות).
7
גבאי צודק
משה אופיר | 13-02-2019 7:57
ההתנתקות מעזה היתה הדבר הנכון לעשות. מה יש לנו לחפש בקן צרעות זה ?
8
" ככלב השב אל קיאו - כן כסיל שונא באיוולתו"
אוראור | 25-05-2019 22:39
והמבין יבין - וסורי בפני הכלבים על שהשוויתי אותם לגבאי החמור הזה!
9
" גם אם תכתוש את האוויל במכתש עם ריפות - לא
אוראור | 26-06-2019 18:23
תסור איוולתו ממנו - והמבין יבין! אין פה עוד מה להוסיף!