אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

רוחאני: "איראן תמשיך להרחיב את תכנית הטילים"

נשיא איראן חסן רוחאני אמר בנאום לציון 40 שנה למהפכה האיסלאמית כי ארצו תמשיך להרחיב את תכנית הטילים: "כולם מנסים ללחוץ על עמנו ולהשית עליו חרמות ועיצומים, אך העוצמה הצבאית שלנו רק תגדל ותשתפר"

רוחאני: "איראן תמשיך להרחיב את תכנית הטילים"
  נשיא איראן חסן רוחאני (צילום: שאטרסטוק)

נשיא איראן חסן רוחאני אמר הבוקר (שני) בנאום שנשא לציון 40 שנה למהפכה האיסלאמית כי ארצו תמשיך להגדיל את עצמתה הצבאית, וכן כי תכנית הטילים הבליסטיים שלה תימשך למרות הלחץ הבינלאומי והסנקציות שהופעלו נגדה.

"איראן תמשיך לפתח ולהרחיב את תוכנית הטילים, והעוצמה הצבאית שלנו רק תגדל ותשתפר" אמר בנאום שנשא בכיכר עזאדי ושודר בטלוויזיה הממלכתית באיראן. "לא ביקשנו ולא נבקש רשות מאף אחד כדי לפתח סוגים שונים של טילים. נמשיך בדרכנו להעצמת יכולותינו הצבאיות".

עוד התייחס למדיניות האמריקנית נגד המדינה, שהחלה בעקבות הפרישה מהסכם הגרעין. "אנו חוגגים היום בזמן שיש מזימות של ארה"ב והאויב הציוני נגדנו" טען. כולם מנסים ללחוץ על עמנו ולהשית עליו חרמות ועיצומים, אך כל המזימות של האויב נכשלו וייכשלו. נמשיך את דרכנו כפי שבחרנו אותה לפני 40 שנה".

כזכור, בנובמבר האחרון רוחאני טען כי הסנקציות לא ישפיעו על מדיניותה של איראן, ואמר כי ארה"ב לא תצליח בדרישתה לנהל משא ומתן על הסכם גרעין חדש. "המדיניות שארה"ב הנהיגה במזרח התיכון, מסוריה ועד תימן, נכשלה" טען בנאום שנשא בעיר קוי. "הם נכשלו לעצור את ייצור הנפט, אנחנו נמשיך לייצא אותו ונמשיך לחזק את הקשרים עם שכנותינו". עוד התייחס לסנקציות שוושינגטון הטילה על טהרן, והבהיר כי "לא ניכנע ללחץ הסנקציות. ארצות הברית בחרה את הנתיב הלא נכון כשבחרה להטיל סנקציות על טהרן, והיא תובס".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו