אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מתי הבחירות? לוח הזמנים המלא – בחירות 2019

מתי הבחירות? יום הבחירות הגדול לכנסת ה-21 יתקיים ב-9.4.2019 ד' בניסן תשע"ט בו ייצאו המוני בית ישראל לממש את זכותם הדמוקרטית מהשעה 07:00 בבוקר ועד 22:00 בערב.

מתי הבחירות? לוח הזמנים המלא - בחירות 2019
  (צילום: דניאל שטרית/פלאש90)

מתי הבחירות? יום הבחירות הגדול לכנסת ה-21 יתקיים ב-9.4.2019 ד' בניסן תשע"ט בו ייצאו המוני בית ישראל לממש את זכותם הדמוקרטית מהשעה 07:00 בבוקר ועד 22:00 בערב.

שלושה ימים קודם, כלומר מיום שישי שלפני הבחירות, ייאסר על פירסום סקרים בכלי התקשורת. ה-29 במרץ, כלומר 11 יום לפני הבחירות הוא היום האחרון בו ניתן לעשות "הסכמי עודפים" בין המפלגות. שלושה ימים קודם יחלו שידורי תעמולת הבחירות בטלויזיה וברדיו – אבל אתם יודעים שחדשות קוראים באינטרנט.

47 יום לפני הבחירות – כלומר ב-21 בפברואר, ט"ז באדר א' הוא היום האחרון להגשת הרשימות, ועד אז ימשיכו הנסיונות לאיחוד ולריצה משותפת של המפלגות השונות.

מתי הבחירות?

(יו"ר הכנסת מודיע על פיזור הכנסת. צילום: סרוגים)

שלושה שבועות לפני הבחירות תישלח ועדת הבחירות המרכזית את ההודעה לבוחר, בה יצויין מיקום הקלפי, בה אתם אמורים להצביע, על פי רוב בבית הספר בשכונת המגורים שלכם. הודעה נוספת על קלפיות מונגשות לנכים, תופיע בעיתונים ובלוחות המודעות.

יש לציין כי יום הבוחר הוא יום שבתון במשק. מי שבכל זאת עובד בו אמור לקבל 150% משכורת, או יום חופש על חשבון המעביד.

אחרי הבחירות

ביום שאחרי הבחירות כולם נחים, ומיד לאחר מכן מתחיל סבב התייעצויות של כל המפלגות שעברו את אחוז החסימה, אצל הנשיא, כדי להמליץ לו על מי להטיל את הרכבת הממשלה. הנשיא ישמע את כל ראשי המפלגות, ואז ייתן 45 יום לבעל הסיכויים הגדולים ביותר להרכיב ממשלה. אם ייכשל, תינתן לו ארכה נוספת של שבועיים, ואז הנשיא יתן 45 יום לח"כ אחר.

אם יצליח, תיתכנס הכנסת לאשר את הממשלה ומערכת הבחירות של הכנסת ה-21 תסתיים למעשה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו