"זה בדיוק המקרה להפעלת חוק עונש מוות למחבלים"

במערכת הפוליטית מברכים את כוחות הבטחון על לכידתו של המחבל שרצח את אורי אנסבכר הי"ד ביער בירושלים וקוראים להחיל עליו את חוק עונש מוות למחבלים

"זה בדיוק המקרה להפעלת חוק עונש מוות למחבלים"
  (צילום: דוד כהן/ פלאש90)

רצח אורי אנסבכר הי"ד.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס עם צאת השבת לדיווחים אודות מעצר המחבל שרצח את אורי אנסבכר ובירך את כוחות הבטחון: "בשמי ובשם עם ישראל, אני מבקש להודות לכוחות הביטחון, על זרועותיהם כולן, על לכידת המחבל השפל והנבזה אשר ביצע את הרצח הנורא של אורי אנסבכר ז"ל".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב אף הוא ללכידת המחבל: "אני מברך את כוחות השב"כ והימ"מ שתוך שעות ספורות לכדו את הרוצח המתועב שרצח את אורי אנסבכר ז"ל. ידה הארוכה של ישראל מגיעה לכל מי שפוגע בנו ונבוא עמו חשבון. בשמי ובשם עם ישראל אני מבקש להביע תנחומים למשפחת אנסבכר ולחזק אותם ביגונם הכבד".

ריבלין הוסיף ואמר כי "לא נרכין ראשנו ולא נרפה במאבק הבלתי מתפשר נגד הטרור. נרדוף את המבצעים והמסייעים לו עד אשר נשיגם ונמצה איתם את הדין בכל מקום בו ינסו להסתתר מפנינו. גם הערב, נשלח תפילותינו לנחמה למשפחת אנסבכר ולבית תקוע כולו על זיו העלומים שנקטף ביד מקוללת, על החלל הגדול שהותירה אורי טובת הלב ונדיבת הנפש, בלכתה. יהי זכרה ברוך".

יו"ר האיחוד הלאומי, חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ', אמר: "שולח חיזוק למשטרת ישראל ולכוחות הביטחון על לכידת המחבל הנתעב. תנחומיי העמוקים ביותר למשפחת אנסבכר. מהפרטים המעטים שידועים נשמע שזהו בדיוק המקרה להפעלת עונש מוות למחבלים כפי שמתאפשר על פי חוק. מעבר לכך מערכת הביטחון חייבת להפעיל את מלוא כובד משקלה על מנת להעביר מסר חד ערכי שדם יהודי אינו הפקר. חייבים להחזיר את ההרתעה. גירוש מידי של המשפחה והריסת ביתה, סגרים, כתרים וביטול היתרי עבודה הם התחלה טובה. אסור שהרצח הנורא הזה יעבור על סדר היום".

יו"ר הימין החדש, שר החינוך נפתלי בנט, התייחס אף הוא ללכידת המחבל וקרא לראש הממשלה בנימין נתניהו, להפעיל את חוק קיזוז משכורות למחבלים.

"מדובר ברצח מהמחרידים והמזעזעים שידענו. המחבל הפלסטיני המתועב שרצח את אורי אנסבכר הי"ד, צפוי להתחיל לקבל משכורת חודשית של כ-20,000 ₪ בתוך ימים אחדים. המחבלים הפסיקו לפחד. ברגעים אלו מכינים המחבלים את הרצח הנורא הבא של יהודים, כי הם יודעים שהם צפויים ל'אקזיט' כלכלי של משכורת להם ולמשפחתם לכל החיים".

בנט קרא לראש הממשלה ושר הביטחון, בנימין נתניהו, לפעול ביד קשה נגד הטרור הפלסטיני הרצחני ואמר: "על ראש הממשלה להפעיל כבר הערב את החוק לקיזוז כספי מחבלים שעבר אך טרם הופעל. אני ושרת המשפטים איילת שקד מתחייבים לגבות אותו בקבינט המדיני-ביטחוני ולפעול להביא רוב קולות למען צעד זה, אל מול כל הלחצים הבינלאומיים".

חבר הכנסת מוטי יוגב מהבית היהודי הגיב אף הוא להתפתחויות ואמר: "לדם לא יכופר כי אם בדם שופכו". מציע לכל שופט ושופטת שהמקרה יובא לפניהם, לחשוב כאילו שאורי זו הבת שלהם. בכנסת הבאה אדאג שיינתנו להם הכלים להרתעה – גירוש משפחות מחבלים והריסת בתי מחבלים – כדי לעשות את הדרוש. ולנשיא ארה"ב נאמר, מילמטר מארצנו, ארץ ישראל, לא ימסר לעם של רוצחים. כדאי שגם גנץ ידע זאת".

ממפלגת 'עוצמה יהודית' נמסר: "חמור מאוד שההוראה לכוחות הבטחון לא הייתה לחסל את המחבל. ולמעשה לאפשר לו להיכנס לקייטנה בשנים הקרובות על חשבון משלם המיסים וכך לקבל סעודות שחיתות לימודים וכדומה. ביום כזה ברור מדוע הביקורת על ממשלת ישראל שלא העבירה חוק עונש מוות למחבלים ואף לא הנחתה את התביעה הצבאית לדרוש עונש כזה- שאפשרי על פי החוק הצבאי- גוברת. אנחנו דורשים מהממשלה הבאה להעביר את החוק ולהכשיר מתקן עם כסא חשמלי שבו יומתו המחבלים שלא ראויים לראות אור יום. אנחנו קוראים לממשלה להרוס את בית המחבל הלילה ולגרש את בני משפחתו לסוריה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
מנפלאות מערכת המשפט בישראל.
ארנון יששכר | 09-02-2019 19:40
מערכת המשפט ההוגנת שלנו, מעדיפה שהמחבל יחיה במלון על חשבון הציבור, יוציא תואר בכלא,יקבל קצבה חודשית מחברי כנופייתו הפלסטינית,וישמש תמריץ לחטיפת יהודים שתמורתם ישוחרר,כמובן לאחר הוצאת התואר,יש לנו מערכת משפט נפלאה ומדהימה.
2
בטחוני
קצין צבאי | 09-02-2019 19:51
ראש הממשלה הזה פחדן עלוב שפוחד מחמאס ומהאיחוד האורפי לצערי מערכת המישפט פה בארץ תומכים במחבלים כולם רואים את הצביעות הזו
3
עד מתי נהיה לבוז לעיני העולם?
בית המשפט בשפל | 09-02-2019 20:36
בושה לנו שיש לנו מערכת משפט מסורסת שכזו.
4
אני יתום צה"ל, אני מתבייש במדינה שלי.
הממשלה מושחתת ובזויה | 10-02-2019 3:11
בושה.
5
מדינת בושה אין הרתע זבלים
עמי | 11-02-2019 3:23
במדינות אחרות היו מפחדים שיתפסו סופם היה רע ומר שהיו פוחדים לעשות מעשה תתאנוש כזה תתחילו להתעורר שיפחדו החיות האילו
6
עונש מוות למחבלים
ארנון | 12-02-2019 13:00
עונש מוות רק מתנה בשבילם במקום לתת להם לעונש מוות שיפסיקו לתמוך במשפחות שלהם ולא יתנו להם ללמוד בכלא שיגלו את המשפחות שלהם ויתנו להם לסבול כמה שיותר שיהיו לבד כל הזמן רק עם אוכל ומים וזה יהיה סבל
7
מוות למחבלים רוצחי יהודים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אוראור | 20-04-2019 21:55
מוות למחבלים רוצחי יהודים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
8
רק עונש מוותתתת לרוצחיםםםםםם
חובה | 17-06-2019 20:58
כך אנשים יפחדו