אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בחודש האחרון: 2 מיליון חשבונות וואטסאפ נחסמו

מעל 2 מיליון חשבונות בוואטסאפ נחסמים מדי חודש, כחלק מהמאבק של החברה נגד הפצת "פייק ניוז" ושימוש לרעה באפליקציה. ב-75% מהמקרים החסימה נעשית ללא התערבות אנושית

בחודש האחרון: 2 מיליון חשבונות וואטסאפ נחסמו
  (צילום: שאטרסטוק)

אפליקציית המסרים הפופולרית בעולם ממשיכה להילחם בשימוש הזדוני בפלטפורמה, כשחברת וואטסאפ הודיעה אמש כי היא חוסמת מעל שני מיליון חשבונות מדי חודש, זאת כחלק ממאבקי החברה בתופעת ה"פייק ניוז" ותרמיות הרשת.

על פי נתוני החברה, מרבית החשבונות שנחסמו אותרו בעקבות התנהגות לא ראוייה, וזוהו על ידי החברה ולא כתוצאה מדיווחי משתמשים. עוד נטען כי ב-75% מהמקרים החסימה נעשית באופן אוטומטי וללא התערבות אנושית.

כחלק מהמאבק בחשבונות המזוייפים, החברה פיתחה מערכת בינה מלאכותית, שבה היא משתמשת כדי ללמוד ממקרי עבר שבהם פעלה החברה נגד חשבונות מסוג זה, לצד תרחישים ספציפיים שבמסגרתם פעלו מהנדסי החברה נגד חשבונות בעייתיים. יכולת הלמידה של המערכת הובילה לכך שכ-20% מהחשבונות שנפתחו לצורך שימוש זדוני נחסמו כבר בזמן ההרשמה.

בין השאר, האפליקציה בוחנת אם כתובת ה-IP של המשתמש והמספר שבאמצעותו ניסה להירשם מגיעים מאותה המדינה, כמה הודעות נשלחות מהחשבון וכמה זמן חלף מרגע פתיחת החשבון ועד שהמשתמש החל לשלוח מספר רב של הודעות. במידה והחברה חושדת כי החשבון משמש להפצת תרמיות או שליחת הודעות ספאם למספר רב של אנשים- היא תפעל לחסימת החשבון. "אנחנו פה לא כדי לספק לאנשים רמקול- אנו פה לצורך הודעות אישיות בין חברים" אמר מאט ג'ונס, מהנדס תוכנה בוואטסאפ וראש יחידת הטיפול בספאם בחברה.

"כמו בכל פלטפורמת תקשורת, אנשים לפעמים מנסים לנצל את השירות שלנו. חלקם רוצים לפרסם לינקים מבוססי קליק-בייט כדי לגנוב מידע ממשתמשים, בזמן שאחרים מנסים להפיץ רעיון מסוים" הוסיף. "שליחת הודעות אוטומטיות או בהיקף נרחב מהווה הפרה של תנאי השימוש שלנו – כשאחת מהמטרות שלנו היא לעצור את השימוש לרעה בשירות".

כזכור, לפני כחודשיים וואטסאפ הודיעה כי היא תגביל את העברת ההודעות בין חברים, כשלא ניתן להעביר הודעה ליותר מחמישה חברים או קבוצות. ההגבלה נוצרה בעקבות סדרה של מקרים בהודו שבהם אנשים הפיצו הודעות שקריות על אנשים החשודים כחוטפי ילדים או סוחרי סמים, מבלי לבדוק את אמינות הדיווחים. הדבר הוביל לכך שמשתמשים רבים יצאו לרחובות, איתרו את האנשים המתוארים בדיווחים ותקפו אותם- ופעמים רבות האנשים שהותקפו התגלו אחר כך כחפים מפשע.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו