זעזוע בארה"ב: צלבי קרס רוססו על קירות בית ספר

מתקפה אנטישמית חמורה נרשמה באטלנטה, כאשר אלמונים ריססו צלבי קרס על קירות של בית ספר תיכון בעיר. מנהל התיכון אמר כי הוא "מזועזע מהפשע הנורא" ונפגש עם רבנים ונציגי הקהילה היהודית כדי לדון בדרכי תגובה

זעזוע בארה"ב: צלבי קרס רוססו על קירות בית ספר
  המתקפה האנטישמית באטלנטה (צילום: מתוך טוויטר)

האנטישמיות בארה"ב נמשכת: תלמידי תיכון "סנטניאל" בעיר אטלטנה שבמדינת ג'ורג'יה נדהמו לגלות הבוקר (חמישי) כי אלמונים ריססו צלבי קרס על קירות בית הספר והמבנים הסמוכים לו. המשטרה המקומית פתחה בחקירת האירוע, אך בשלב הזה לא נעצרו חשודים וזהות התוקפים עדיין לא ברורה.

על פי הדיווח ברשת AJT, צלבי הקרס רוססו בצבע כחול במגוון מקומות ברחבי התיכון, ביניהם המבנה הראשי של בית הספר, קרוואן ששימש להקה מקומית, שלטים, וכן בחדר הכושר ובאזור האצטדיון המשמש את נבחרות הספורט.

בתגובה לאירוע הקשה, מנהל התיכון אנטוני ניובולד שלח מכתב להורי התלמידים בו הביע את התנגדותו למתקפה האנטישמית. "אני מזועזע מכך שמבצע הפשע הנורא הזה או בחר לתקוף את בית הספר שלנו ולצייר צלב קרס – סמל היסטורי וקיצוני של שנאה" אמר במכתב. "אבהיר זאת בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים: אירועי ונדליזם אינם מקובלים עלינו, וקהילת בית הספר עומדת נגד השנאה שהסמל הזה מייצג. המתקפה הזו היא פוגענית ומנוגדת לאופי הפתוח והמקבל של בית הספר".

ניובולד גם פנה לסגל התיכון וקרא להם לפעול ולסייע למשטרה במציאת האחראים. "עכשיו זה הזמן לעזור" טען. "אני קורא לכל המורים לדבר עם תלמידיהם על הנושא, ולראות אם יש להם מידע על זהות האחראים". עוד אמר כי נפגש עם כמה רבנים ונציגים מהקהילה היהודית בעיר כדי לנסח "תגובה מאוחדת" לתקרית.

גם בקהילה היהודית באטלנטה הביעו זעזוע מהמתקפה. "אי אפשר להמשיך ולשתוק אל מול פשעי השנאה הללו" אמרו. "האירועים הקטנים הללו יכולים להפוך לגדולים יותר אם לא נפעל עכשיו. על כל תושבי אטלנטה לעמוד יחד ולהשמיע את קולנו. אין שום מקום לשנאה בעיר הזאת".

דברי הקהילה היהודית זכו גם לחיזוק מחבר בית הנבחרים ג'וש מקלורי, המשמש כנציג העיר בקונגרס האמריקני. "האירוע הזה הוא בלתי מקובל, ומזכיר לכולנו שגזענות ושנאה עדיין קיימים היום" טען. "אסור לנו לשתוק כשמשהו כזה קורה, אלא לעמוד לצד אלו שהותקפו ולחזק אותם".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו