משבר באירופה: צרפת סגרה את שגרירותה באיטליה

ממשלת צרפת החליטה לסגור את שגרירות המדינה באיטליה, זאת לאחר שסגן ראש הממשלה האיטלקי נפגש עם מנהיגי מחאת "האפודים הצהובים" הקוראים להתפטרותו של הנשיא עמנואל מקרון: "פוגע ביחסים בין המדינות"

משבר באירופה: צרפת סגרה את שגרירותה באיטליה
  הוביל למשבר עם צרפת. סגן ראש הממשלה האיטלקי לואיג'י די מאיו עם מובילי מחאת "האפודים הצהובים" (צילום: מתוך טוויטר)

משבר בין מעצמות האיחוד האירופי: ממשלת צרפת החליטה היום (חמישי) לסגור את שגרירות המדינה באיטליה, זאת לאחר שסגן ראש הממשלה האיטלקי לואיג'י די מאיו נפגש עם בכירי מחאת "האפודים הצהובים" בפריז.

בצרפת זעמו על הפגישה של המנהיג האיטלקי עם מנהיגי המחאה האלימה, הקוראים להתפטרותו של הנשיא עמנואל מקרון. "הפרובוקציה האחרונה אינה מקובלת בין מדינות שכנות ושותפות באיחוד האירופי" אמר דובר משרד החוץ הצרפתי. "די מאיו חייב לדאוג שלא לפגוע ביחסים הבילטרליים בין המדינות. התנהלותו מעלה שאלות לגבי כוונותיה של ממשלת איטליה כלפי צרפת".

ההחלטה הנוכחית היא התקרית האחרונה במשבר הדיפלומטי בין צרפת ואיטליה, כשדי מאיו הביע פעמים רבות בעבר את התנגדותו לפעילות הממשל בפריז, ואף קרא להטיל סנקציות על המדינה בשל התנהלותה במדינות אפריקה. "צרפת מעולם לא הפסיקה את הקולוניזציה בעשרות מדינות, ובגללים אנשים בורחים עכשיו מאפריקה" טען. "אם לצרפתים לא היו את הקולוניות האפריקניות, היא הייתה הכלכלה מספר 15 בגודלה בעולם. רק בזכות הקולוניזציה היא בין הכלכלות הראשונות בעולם".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
האם זה הסדק הראשון בגוש האירו?
יהודה נחשון | 07-02-2019 21:55
לאן המשבר יוביל.? הרי במציאות של הגוש אין אפשרות לסגור גבול.. חומר למחשבה עם כל ההשלכות