ספירת הקלפיות הסתיימה: זו נבחרת הליכוד לכנסת

בסיום ספירת כל 587 הקלפיות, יו"ר הכנסת אדלשטיין זכה במקום הראשון, גדעון סער ירד למקום הרביעי ורגב סוגרת את החמישייה הפותחת. מצאו את עצמם בחוץ: קרא, חזן, ברקו וגליק

ספירת הקלפיות הסתיימה: זו נבחרת הליכוד לכנסת
  עשרת המקומות הראשונים בליכוד (צילום: פלאש 90)

בתום ספירה מורטת עצבים של 587 קלפיות, הוכרזה אחר הצהריים (רביעי) סופית רשימת הליכוד לכנסת.

שני קרבות מרכזיים התרחשו החל מאמש ובמהלך כל הספירה בחמישייה הפותחת של הליכוד: בין השר ישראל כ"ץ ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין על המקום הראשון והשני ובין השר לשעבר גדעון סער והשר גלעד ארדן על המקום השלישי והרביעי.

בסופו של דבר, אלו התוצאות המלאות והאמתיות, כאשר בעשירייה ראשונה הוצב במקום הראשון, יולי אדלשטיין 2. ישראל כץ  3. גלעד ארדן 4. גדעון סער 5. מירי רגב 6. יואב גלנט 7. יריב לוין 8 ניר ברקת. 9. גילה גמליאל 10. אבי דיכטר

עשירייה שנייה: 11. זאב אלקין 12.צחי הנגבי  13. אופיר אקוניס  14. ציפי חוטובלי 15.יובל שטייניץ  16. חיים כץ 17. דודי אמסלם 18. אמיר אוחנה 19.עידן פנחס (מחוז שפלה) 20. יואב קיש

עשירייה שלישית: 21. שיריון יו"ר 22. אופיר כץ (מחוז גליל) 23. אתי עטיה (מחוז דן) 24. דוד ביטן 26. קרן ברק (אשה חדשה) 27. שלמה קרעי (מחוז נגב) 28. שיריון יו"ר 29. מיקי זוהר  30. אברהם נגוסה (עולה חדש)

יש לציין, כי החל מאמצע העשירייה השנייה מוצבים שריונים של המחוזות שדוחקים מאמצע הרשימה את המתמודדים שנבחרו במקומות גבוהים. למשל, אם יואב קיש זכה בפריימריז במקום ה-19 ששמור למחוז השפלה, הוא נדחק למקום אחד למטה ומשובץ במקום ה-20.

בעשירייה השלישית, המצב מחמיר אצל חלק מהמתמודדים מכיוון שקיימים לראש הממשלה נתניהו שני שריונים במקומות 21 ו -28 וכן מקומות השמורים למחוזות, כמו גליל, דן ונגב מה שלא נותן מרחב למתמודדים האחרים להגיע במקום ריאלי.

 

המקום הרביעי בשביל סער מדובר בניצחון, לאחר ניסיונות הסיכול של נתניהו לבחירתו. עם זאת, עדיין לא הצליח להגיע לשלישייה הראשונה. בהודעה שהוציא טרם היוודע התוצאות הסופיות כבר כתב כי זה הוא "הישג הפוליטי הגדול ביותר שלי – לאין שיעור אף יותר מהפעמיים בהן נבחרתי בפריימריז במקום הראשון בעבר".

כמה רשמו תנופה אדירה שהצליחו להתברג בתוך העשירייה, כמו ניר ברקת ויואב גלנט שהגיעו מחוץ למערכת הליכוד הפרלמנטרית ונמצאים כעת בצמרת רשימת הליכוד לכנסת. גם אבי דיכטר, שהיה ממוקם בעומק העשירייה השלישית בבחירות 2015, חתם הפעם את העשירייה הראשונה

עם זאת, מספר חברי כנסת מכהנים מצאו עצמם במקומות נמוכים מאד שלא יאפשרו להם להיכנס לכנסת הבאה בשל שיבוצי המחוזות שהפכו ללא ריאליים. בהם בין היתר חברי הכנסת: יהודה גליק, אורן חזן, ענת ברקו, נורית קורן ונאווה בוקר.

נציג יו"ש שבח שטרן – גבר על צחי דיקשטיין

תוצאות מעניינות נרשמו גם בגזרת המחוזות, כאשר במחוז תל-אביב גברה מיכל שיר על המועמד של נתניהו, דוד שרן; במחוז דן ניצחה אתי עטיה שהייתה מזכירתו של השר חיים כץ ונתמכה גם על ידי גדעון סער; עוזי דיין נבחר ברוב גדול במישור החוף ונציג יהודה שומרון הוא שבח שטרן שגבר על צחי דיקשטיין.

בחיפה ניצח אריאל קלנר; ירושלים ניצח עמית הלוי, ראש המטה לשעבר של השרה מירי רגב; בגליל והעמקים נבחר אופיר כץ; במחוז השפלה ניצח פנחס עידן, יו"ר רשות שדות התעופה; ובנגב ניצח שלמה קרעי.

הקלפיות נסגרו אמש בשעה 22:00 ומבין כ-120 אלף מתפקדי הליכוד, 69,719 הצביעו בסך הכל. אחוז ההצבעה הסופי עמד על 58 אחוז מבעלי זכות ההצבעה. מדובר בעלייה בהשוואה לפריימריז הקודם, לאחר שבשנת 2015 אחוז ההצבעה הסופי עמד על כ-52 אחוז.

הקלפיות נפתחו ברחבי הארץ בשעה 10:00 בבוקר, כשהפריימריז נערכו על רקע הסקרים האחרונים שהעניקו למפלגת השלטון 28-32 מנדטים. בליכוד מעריכים כי גם הפעם נתניהו יצליח להגדיל את כוחה של המפלגה. 142 מועמדים התמודדו בפריימריז, כשמתוכם 30 חברי כנסת מכהנים. על פי ההערכות, לפחות שליש מהם יאלצו להיפרד ממשכן הכנסת, חלקם אחרי קדנציה אחת בלבד.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
גבול המחלוקת
ישראל | 06-02-2019 17:15
אין בטחוניסט בחמישיה המובילה. גנץ שר הביטחון הבא. אצל אבי גבאי או נתניהו תלוי בכם ובכן. יום מוצלח.
המקובלים: על החברא קדישא להכין קברים לשמאלו
עידו | 07-02-2019 10:11
רוב מפלגות לא ייכנסו לכנסת. ניצחון הליכוד והימין מובטח
2
אני מתבונן היטב ברשימה...והבנתי את הקטע
מצביע ליכוד לשעבר | 06-02-2019 18:09
כמצביע ליכוד בבחירות הקודמות מאד עניין אותי מה יהיו תוצאות הפריימריז, על מנת לראות אם אני יכול להזדהות עם הרשימה.. אז אני רואה את יולי אדלשטיין זוכה לתמיכה עצומה ושני רק לישראל כץ, אותו אדלשטיין שרוצה להיות רובי ריבלין הבא ולהיבחר לנשיאות בתמיכת הערבים, ונתן לטיבי ומרעיו לנהל את ישיבות הכנסת. ומייד אחריו במקום השלישי אני רואה את גדעון סהר שזוכה לפופולאריות עצומה על כלום, שום רקורד ממשי. ואני רואה את גלעד ארדן מקום 4, זה שרצה בכל מחיר את צ'יקו אדרי המושחת והאלים כמפכל. ואני רואה את חיים כץ, מפרשת השחיתות בתעשייה האווירית חוגג במקום ה-17. המסקנה היא שאלו שיש להם או הייתה להם את היכולת להביא מתפקדים רבים לליכוד כמו צחי הנגבי (שהביא מתפקדים רבים לליכוד בעשורים הקודמים ולכן נבחר על אף שחזר לליכוד אחרי נטישה ארוכה מאד) וחיים כץ (שהשתמש בוועד התעשייה האווירית על מנת להביא מתפקדים בכמויות) תמיד יזכו למקום גבוה ברשימה, לא משנה תפקודם. האם הבאת מתפקדים לליכוד זו האינדיקציה הנכונה למיקום גבוה ברשימה? לדעתי לא. דווקא אורן חזן שניפץ את הפוליטיקלי קורקט וחשף כל כך הרבה צביעות במערכת הפוליטית, הבן אדם היחיד בכנסת שהוא אמיתי ומדבר בגובה העיניים... הוא בחוץ. אז לכו חפשו, אני בימין החדש.
3
נבחרת מצויינת, ממלכתית. יחזירו את השפיות
כ | 06-02-2019 18:17
מקווה שהליכוד יצליחו ליצור ממשלת ימין גדולה, ממלכתית, חזקה, לא סקטוריאלית, ובלי אופורטוניסטים, שתצליח להכריע בסוגיות הליבה ולהצעיד אותנו קדימה בגאון. אמנם הנבואה ניתנה לשוטים, אבל יש לי תחושה שאחנו צופים בשירת הברבור של הליכוד, כי זאת כנראה הקדנציה האחרונה של ביבי, וכשהוא יחזיר את המפתחות ויתחיל הקרב על הירושה, זה יחליש את הליכוד ויגדיל את כוחם של הסקטוריאלים והאופורטוניזם... מאחל לנו 4 שנים טובות עם ממשלה מצויינת, הישגים לאומיים, ביטחון ושגשוג!
4
נראה לי שנה הבאה נתפקד לליכוד
להגדיל את הכח | 06-02-2019 18:51
כח להשפיע כנגד כל קבוצות האינטרסים
5
אנחנו תומכים בימין החדש ולא בליכוד
אביה דוד | 06-02-2019 19:33
הימין החדש ישמור על הליכוד שלא יתמרכזו...
6
באמת הימין החדש ישמור על הליכוד שלא יתמרכזו
ליאת דוידוביץ | 06-02-2019 19:33
חשוב לחזק את בנט ושקד.
7
רות סוף
דוד | 07-02-2019 6:14
פעם הבאה כבר לא יחייכו, ביבי לא יהיה