גם השנה: התפילה המרכזית של ליל יום העצמאות בכותל - סרוגים

גם השנה: התפילה המרכזית של ליל יום העצמאות בכותל

אחרי שנים בהם הכותל המערבי ננטש בערב יום העצמאות לטובת הבמות המרכזיות, הגיעו בשנה שעברה אלפי מתפללים לתפילת ליל חג המונית. גם השנה, למרות התנגדות מצד גורמים שונים, ממשיכים ומחזקים את המסורת ומראים את חשיבות ההודאה לקב"ה על הקמת המדינה. אתם כמובן מוזמנים.

author-image
גם השנה: התפילה המרכזית של ליל יום העצמאות בכותל
  יום העצמאות? בכותל המערבי (פלאש90)

מאז שחרור הכותל המערבי, מקיים עם ישראל ברחבת הכותל אירועים רבים המציינים את זיקתנו וחיבורנו אליו, החל מטקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, טקסי הכומתה השונים וכלה בתפילות חגיגיות לציון יום ירושלים.

אך דווקא בערב יום העצמאות, היום בו חוגגים כולנו את עצמאותה של מדינת ישראל, נשאר הכותל עזוב במשך שנים. לא עוד!

בשנים האחרונות החלה התארגנות בציבור הציוני דתי לבוא ולחגוג את יום העצמאות, בתפילת הודיה דווקא בכותל המערבי. בין המארגנים היה הרב אורי שרקי, ממכון מאיר, שהוציא את בני קהילתו, "קול יהודה" אל הכותל המערבי.

נוסח התפילה משולב בין אשכנזים וספרדים כשבתפילה עצמה, אומרים הלל בליל יום העצמאות, בברכה, כפי שנוהג הרב שרקי וכתקנת הרב שלמה גורן זצ"ל. בתחילה הגיעו רק עשרות בודדות של אנשים לתפילה, אך בכל שנה מצטרפים אליה המונים, כך שהעשרות הפכו למאות, והשנה צופים כשלושת אלפים מתפללים.

התפילה ממוקמת בסמוך לעזרת הנשים, והיא מלווה בהגברה כך שכולם יכולים לשמוע. שיאו של האירוע הוא הנפת הדגל בכותל בשעה 20:00 על ידי משמר הכבוד של החיילים, שמרגש בכל שנה את המתפללים.

בשנה שעברה נרתמה תנועת "רעננים"-צעירי הציונות הדתית והצטרפה לאירוע יחד עם הקהילות הצרפתיות ולארגון CNEF (סטודנטים עולים מצרפת) ויחד הובילו אירוע מרגש של תפילת המונים בליל חג עצמאות ברחבת הכותל.

בשנה שעברה לקחו חלק באירוע המרגש אלפי צעירים מרחבי הארץ, לצד אישי ציבור והרבנים הראשיים. הרבנים אורי שרקי ויהודה בן ישי מיוזמי האירוע , קראו גם השנה לכלל הציבור הישראלי להשתתף בתפילה המרכזית .

חבר הנהלת ארגון CNEF מנו בורנשטיין, ממובילי המסורת החדשה אומר בגאווה: "כפי שהרב מצגר אמר לנו -ידעתי שביום ירושלים הצנחנים כבשו את הכותל, לא ידעתי שביום העצמאות הצרפתים כובשים את הכותל"

מארגני האירוע צופים גם השנה לאלפי משתתפים ומאמינים כי תפילה וריקודים בליל חג העצמאות, מהווה אמירה חשובה לגבי משמעות חג זה ברמה הציבורית.

יו"ר תנועת "רעננים" – צעירי הציונות הדתית, יוני שטבון, סיכם את האירוע שחל בשנה שעברה בהתרגשות:"האלפים שהגיעו לכותל, העידו שניתן לתת לחג העצמאות משמעות ישראלית עמוקה ושמחה יותר" . שטבון קרא לכלל הציבור ולצעירים ולצעירות בפרט לבוא השנה דווקא לכותל ולירושלים ולהניף את דגלי ישראל.

האירוע יתקיים ביום ד' הקרוב, ליל יום העצמאות, ד' אייר ברחבת הכותל המערבי. תפילת מנחה בשעה 18:45. לאחריהם דברים בענייני החג ותפילת ערבית חגיגית.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו