הרב רפי פרץ: "יש לנו בית, חוזרים הביתה" - סרוגים

הרב רפי פרץ: "יש לנו בית, חוזרים הביתה"

לאחר ההצבעה על הרשימה לכנסת, הבית היהודי פתחה את קמפיין הבחירות. בנאומו הראשון יו״ר המפלגה החדש, הרב רפי פרץ, תקף את היו"ר לשעבר נפתלי בנט: "פספסת בגדול, בית לא נוטשים"

author-image
הרב רפי פרץ: "יש לנו בית, חוזרים הביתה"
  (צילום: סרוגים)

לאחר ההצבעה על רשימת המפלגה לכנסת, מפלגת הבית היהודי פתחה הערב (שני) באופן רשמי את קמפיין הבחירות שלה, באירוע שכלל את נאומו הראשון של יו״ר המפלגה הנכנס, תת אלוף במיל׳ הרב רפי פרץ.

הרב דרוקמן: "הבית היהודי- הנשמה של המדינה"

בדבריו הרב דרוקמן קרא לחברי הציונות הדתית: "המקום שלכם הוא בבית היהודי, ולא בשום מקום אחר. אני בטוח שהרשימה לכנסת תהיה רשימה טובה, עם ציבור גדול בא להצביע עבורם אני בטוח שהם יעסקו בכל מה שהציונות הדתית מאמינה בו. הציונות הדתית היא השלמות של עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל. הבית היהודי הוא הנשמה של המדינה, וצריך להגדיל כמה שאפשר את השפעתנו במדינה".

הרב רפי פרץ: "בית לא נוטשים"

"בבית שלי יש אמונה בעם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל" אמר היו"ר החדש, הרב רפי פרץ, בפתח נאומו הראשון. "בבית שלנו גאים באמונה הזאת, בבית שלנו הולכים איתה בראש מורם לא מסתירים איתה, ולא מתביישים גם שמסביב ייהום הסער הבית שלנו חזק ויציב ומקרין אור על יושביו. אני אוהב את הבית שלנו, אוהב אתכם".

בהמשך דבריו התייחס במרומז לפרישה של היו"ר הקודם נפתלי בנט לטובת מפלגת הימין החדש. "ישנם כאלו שהבית לא מספיק נוצץ בינהם. עוברים בו, נכנסים לתקוםה קצרה משתמשים והולכים להם" אתר. "לא הסכילו לעמוד על אופיו המקורי, החזק. על יכולת ההתחדשות האדירה. הם טועים. הם טועים בו, בנו ובי. מי שנהנה מפני הבית והלך לו- פספסת ובגדול. הערב אומרים: בית לא עוזבים, בית לא נוטשים".

"יש לנו בית, חוזרים הביתה"

עוד הודה לחברי המרכז שבחרו בו כיו"ר: "תודה לכם ולכן על האמון שנתתם בי לכולכם. "אני חוליה בשרשרת של סבא שגדל ממרוקו ורואה עתה את חלומו מתגשם. אמרו לי 'נטשו את המטוס והוא קורס לקרקע'. באתי לכאן הערב וראיתי מטוס מוכן, מתודלק, המנועים עובדים, הקוקפיט פתוח והטייס נעלם. שאלו אותי אם אני יודע לטוס? אמרתי קצת. זאת תחושתי עכשיו" הוסיף. "אני נכנס לקוקפיט הזה בענווה וצניעות מתגלגל להמראה, ותכף כולנו נמריא- כי זאת הציונות הדתית המלאה בשאיפות. מוכנה לכל משימה, ובאמת השמיים הם הגבול".

"נמריא ליעד הראשון והם הבחירות הקרובות נתגייס כולנו. אני קורא לבני ובנות הציונות הדתית: יש לנו בית, חוזרים הביתה" אמר לקול תשואות הקהל. "עתיד הימין כולו תלוי בבית הזה, וזה תלוי רק בנו. זו דגלה של הציונות הדתית: פועלת, יוצרת בלי חשובונת. הציונות הדתית אומרת הנני בכל מרכיסי החיים: תורה, ביטחון, חינוך, חברה ומדע. כשקוראים לך אתה בא וגם אני אומר לכם: הנני".

"בית יהודי יש רק אחד"

היו"ר החדש גם פנה ליו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ, וקרא ליישב את המחלוקות בתוך המפלגה: "אנחנו בעד איחודים, יש לנו הרבה משותף באיחוד הלאומי. נתהלך יחד בשמחה, אבל בית יהודי יש רק אחד".

במקביל התחייב להמשיך לפעול להחזרת הנעדרים: "הדר גולדין ואורון שאול לא חזרו והמשימה שלי לא הושלמה.כל מי שהלך וחזר כשהמשימה לא מושלמת מבין את הקושי. הבית היהודי ואני אישית מתחייבים להחזרתם, זוהי ליבת הערבות הדתית".

"יש לנו מפלגה בועטת ומלאת תקווה" אמרה בדבריה נציגת הועדה הציבורית, חגית משה, על המתמודדים לרשימה. "הרבה זמן לא ראיתי ערב שלם של אנשים כל כך שמחים. זה תהליך עמוק ומיוחד עם פסיפס אנושי של מועצה ציבורית שהייתה מגוונת וראוייה. תתארו לכם שמצד אחד יושב הרב אלי סדן ואחריו הגברת הרבנית אסתי רוזנברג. מצד אחד הרב יצחק לוי ומצד שני איש צעיר יוסי רוסו".

"נשארו לנו שבועיים של עבודה בה אנחנו מבטיחים את עתיד הציונית הדתית" ציינה משה. "היה מקום בועדה לכל פרט ובסוף לשמחתנו הרבה אנחנו בחרנו בשיקול דעת ועם הרבה יותר שמחה את הרב רפי פרץ". ניר אורבך הוסיף כי הוא "מרגיש כמו חתן שמחה, וזו שמחה עצומה והתרגשות גדולה. לפני חודש לא היינו מעלים בדעתנו שהבית היהודי, המפלגה השורשית, תתייצב ותוכיח שהיא רלוונטית מתמיד".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
21 תגובות - 16 דיונים מיין לפי
1
רק לא סמוטריץ בבקשה אל תעשו לנו את זה
חיה אברמוביץ | 04-02-2019 21:41
אנחנו המצביעים הותיקים והנאמנים ביותר של המפלגה מבקשים שאל תתנו לסמוטריץ דריכת רגל במפלגה שלנו הוא לא מתאים ולא יכול לקבל מקום שילך עם עוצמה יהודית ולא עם המפלגה שלנו הוא ממש לא מתאים לנו
2
תקווה !!
צביקה | 04-02-2019 21:55
מקווה שהיור הנבחר ינהל את המפלגה יותר טוב משניהל את הרבנות הצבאית !!!
3
נראה שהוא יותר מדי מסתחרר מהסקר הערב
טל | 04-02-2019 21:58
סקרים מיטיבים זה אפקט רגיל לאחר אירוע כמו בחירת יור חדש, אבל בחלומות הלילה יהיו להם 6 מנדטים ללא חיבור עם עוצמה יהודית ....
4
בגלל הכיוון החרדלי לא אצביע לבית היהודי
לא חשוב | 04-02-2019 22:06
למרות שאני אוהבנאת הרב רפי פרץ.
אני, להפך ממך
יוסי | 05-02-2019 12:32
בגללו אצביע ואשפיע
5
הבית היהודי זה לא הכלומניקים של תקומה !
דבורה | 04-02-2019 22:06
תקומה בהלם שהבית. יהודי חזרה לתחיה ושהרב פרץ כבר הגדיל בחמישים אחטז התמיכה בהית היהודי. מ ארבע מנדטים לשש הערב
6
להתאחד עם עוצמה יהודית
רוזמן דבורה | 04-02-2019 22:06
נראה לי שאתם תפספסו בגדול אם לא תמצאו דרך להתאחד עם עצמה יהודית. אין הבדלים משמעותיים בינינו, וזה המסר שהבית היהודי צריך להוביל. מדברים על אחדות אבל כשמגיעים לידי ניסיון לא עומדים בו נכנסים כל מיני שיקולים למה לא. אל תחששו מלמצוא דרך להתחבר.
'כך' היא לא דרכה של תורה
יוסי | 05-02-2019 12:34
איו לה ולשנאתה שום קשר לממלכתיות שמשדר הרב רפי
7
למה לחזור - הר המור זה לא הבית שלי
ניסן | 04-02-2019 22:11
המתבדלים לאורך השנים מטיפים מוסר האיחוד הלאומי - ממש נשאר תמיד בבית הרב טאו - תמיד תמך בבית היהודי רפי פרץ - טול קורה מבין עיניך רוצה לחזק את האגף החרדלי - מברוק רק אל תגיד לאחרים שהם נוטשים
8
החיבור הראשון חיעב להיות עם אלי ישי
שלום | 04-02-2019 22:29
החיבור הראשון של הבית היהודי חייב להיות עם אלי ישי שהיה שר וסגן ראש הממשלה שנים רבות. חייבים להראות פני הבית היהודי כמפלגה רצינית וממלכתית. בנוסף מאחר והרב רפי פרץ ספרדי מרוקאי ואלי ישי טוניסאי זה יביא לתמיכת ספרדים מסורתיים שלא היו בוחרים בעבר בהית היהודי כי ההנהגה הייתה אשכנזית או משתכנזת. וטיעון שלישי, חיבור לאלי ישי יביא לתמיכה גם של חרדים עובדים שאינם מצביעים למפחגות החרדיות. ואף תמיכה של חצרות חסידיות שבחרו בפעם הקודמת באלי ישי. חיבור עם תקומה לפני עם אלי ישי יצעג רשימה קיצונית ואינפנטילית כפי שראינו בתגובת סמוטריץ לראש הממשלה בהצעתו שעצמה יהודית תתיבר לליכוד. תמיכת ספרדים , מסורתיים וחרדים בבית היהודי צו השעה של הבית היהודי
ישע שכנע את הרב עובדיה.ו11 חכ נגד ההתנתקות
לא די להיות יור. | 06-02-2019 16:36
אסור לוותר על 125,000 קולות.
מי רוצה את ישי שבש"ס רק דפק את המזרוחניקים
שיחפש לו מקום אחר | 05-02-2019 10:54
הכיפות הסרוגות אינן מקום מפלט של ישי שמחפש סידור עבודה. תראו לי דבר אחד שישי עשה למען הסרוגים
צודק לגמרי!!! אלי ישי הרבה יותר מתאים
אבי | 04-02-2019 22:54
האיחוד הלאומי בראשות סמוטריץ מסמן את הקיצוניות היהירה שבקצוות של הציבור הם לא עוברים לבד את אחוז החסימה לעומת אלי ישי שמביא איתו את כל הספרדים שלא בוחרים בשס
9
איחוד
כהן מרגלית | 04-02-2019 22:51
מה עם אלי ישי חבל על הקולות יש לו 4 מנדטים
10
רק בן גביר ובן ארי הממלכתיים!
לא ולא | 05-02-2019 0:12
נמאס מצווחנים כמו יוגב. רוצים יצוג ממלכתי ומכובד כמו של עורך דין איתמר בן גביר ודוקטור מיכאל בן ארי!. גם עוצמה, וגם ממלכתיות מכובדת ולא צווחנית ומתלהמת בלי צ תועלת.
11
מתחננים שלא יהיה איחוד עם סמוטריץ' הפרובוקטור
מאיר | 05-02-2019 0:15
וגם לא עם הפושעים הנבזים והוולגריים מעוצמה יהודית
12
אף אחד לא מזדהה
איזה בית | 05-02-2019 0:46
לא נעים לומר אבל אף אחד לא מזדהה עם היצור המוזר הזה שצמח כאן. מסופקני אם יעברו את אחוז החסימה. אם אצביע להם זה רק בגלל סמוטריץ' הרב פרץ חסר נסיון פרלמנטרי לחלוטין.
13
סמוטריץ גמור הוא לא מאמין למראה עיניו!!!!!
קדומים | 05-02-2019 7:24
סמוטריץ הגאוותן היה בטוח שאין עוד מלבדו והוא היחיד בעולם שיכול לשקם את הבית היהודי ופתאום הצניחו לו את הרב רפי פרץ שגדול ממנו בעשרות מידות ובכל התחומים וכבר יש סימנים לשיקום הבית היהודי בכל המובנים הוא מתחיל להפנים שבלעדיו הבית היהודי במצב הרבה יותר טוב ועם הרבה יותר מצביעים יאלה סמוטריץ לך הבייתה
14
יופי הרב דרוקמן יופי
נהדר | 05-02-2019 10:42
תודה לרב
15
עכשיו הרב רפי המתון יחבור לעוצמה יהודית
ליאת דוידוביץ | 05-02-2019 11:47
וכך נרוויח המון ציבור שיתמוך במפלגה המתעוררות לחיים. הבית היהודי.
16
אין ברירה חייבים איחוד תפסיקו לקשקש
אסתר אלחרר | 06-02-2019 21:43
זה בלוק טכני והרב פרץ יהיה הראש אז מה הבעיה אם הציונות הדתית חשובה לכם אז צריך את כל רבדיה כדי לעלות ולהצלחח אז תפסיקו ללהג ולקשקש