הצעת המגשר נדחתה, שרה נתניהו בדרך להרשעה

הפרקליטות דחתה את הצעת המגשר בפרשת המעונות, והבהירה כי עד שאשת ראש הממשלה שרה נתניהו לא תודה כי רימתה את המדינה לא ניתן להמשיך בהליך הגישור

הצעת המגשר נדחתה, שרה נתניהו בדרך להרשעה
  צילום: Amit Shabi/POO

פרשת המעונות. הפרקליטות דחתה את הצעת המגשר ומבהירה כי כל עוד נתניהו לא תודה כי רימתה את המדינה הפרקליטות לא מוכנה להסכם.

אמנם כבר לפני שבועיים סירה הפרקליטות לקבל את הצעות המגשר, אך גם לאחר דיון מחודש כאשר כל צד נפגש עם המגשר בנפרד – הסתיים בלא הצלחה.

המשמעות: אם הליך הגישור לא יוסדר, כתב האישום נגד אשת ראש הממשלה שהוגש עומד על כנו.

כזכור, לפי הצעת המגשר: אשת ראש הממשלה תחזיר סכום כסף נכבד ותודה בחלק מהעובדות בכתב האישום, ולאחר מכן לא תורשע למרות כתב האישום שהוגש נגדה.

כתב האישום הוגש לפני מעל חצי שנה על ידי פרקליטות מחוז ירושלים נגד נתניהו ונגד סמנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף, בגין עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והפרת אמונים, ולגבי סיידוף גם עבירות זיוף בידי עובד ציבור שנעשו בקשר למימון הוצאות פרטיות במעונות ראש הממשלה.

האישום: השגת ארוחות בעלות של 350,000 שקל

לפי המפורט באישום הראשון בכתב האישום, פעלה גב' נתניהו, בצוותא חדא עם מר סיידוף, להשיג במרמה את מימון המשרד להזמנת מאות ארוחות ממסעדות, בשווי כולל של למעלה מ-350,000 ₪, תוך עקיפה מכוונת של הנהלים שאסרו להזמין ארוחות מוכנות במקביל להעסקת מבשלת במעון.

זאת עשו באמצעות הצגת מצג שווא כלפי המשרד כאילו במעון לא מועסקת מבשלת, למרות שבפועל לאורך כל התקופה הועסקו במעון מבשלות.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
ה' יקום דמה של אשת ראש הממשלה
עידו | 04-02-2019 17:49
שמעתי ממקובל אחד. שכל מי ששפך את דמה של אשת רה''מ. לא יוציא שנתו. אחד מהפרקליטים ש''טיפל'' בתיק המעונות שוכב בבית חולים זה כמה חדשים בגלל מחלת סרטן
החולה בסרטן טילפן מבית החולים לשרה לבקש סליחה
בניטשקה חונטשקה | 04-02-2019 20:40
ושרה ברוב רוחב לבה סלחה לו. ונראה אם הוא יבריא.
מספיק עם פולחן אישיות
שם עולם | 04-02-2019 19:07
נראה לי שגם אתה בדרך לבית החולים אבל מחוסר שכל. שרה נתניהו היא בן אדם וכמו כל בן אדם היא יכולה לחטאות. הראיות נגדה הם ראיות ממסמכות, שקשה מאוד להפריכם. גאוותה לא מאפשרת לה להודות ובכל לחסוך לה עונש הרבה יותר קשה. ראה מקרה קצב
קצת מוזר
ירחמיאל קנעפלמאכער | 04-02-2019 18:38
עד כמה שאני יודע, אחד מגדולי הפרקליטים שהגן על הקיסרית בחירוף נפש [כמעט כמו 'פנקס הקטן'], שוכב כבר כמה חודשים מתחת לפרחים בשל אותה מחלה.
2
שרה נתניהו
שושי | 04-02-2019 18:21
מי שמבשל דייסה אוכל אותה לפעמים
3
החקירה עלתה למדינה 3.5 מיליון ש"ח
אביגדור | 04-02-2019 20:01
בסד עכשיו כבר הכל מובן, הפרקליטות מושחתת, ברמה שאין לה אח ורע, בעולם כולו, פקידון מושחת בפרקליטות, החליט לחפש ולחפור ולנבור, על מנת לתפור תיק כלשהו, על משפחת נתניהו, אם לא מצליחים על ביבי, אז לפחות על אישתו(ובנו, וסביבתו) אז הפקידון המושחת, מחליט על דעת עצמו, בלי הגיון ובלי פרופורציה, להוציא ולבזבז, מכספי המדינה הון עתק, על מנת להפוך כל אבן, כדי להפליל ולהכתים את מנהיגי המדינה, נבחרי הציבור. יש להעמיד לדין, את מקבלי ההחלטות בפרקליטות, ואת עובדיהם שמשתפים איתם פעולה בשתיקתם. אתם מבינים, אוכל, זה מה שהפרקליטות מצאה... מושחתים חולים ורעים, חריגה מסמכות, איפה ואיפה, חריגה מתקציבים, מעילה באימון, פושעים נתעבים,הרבה יותר חמור מעברייני רחוב.
4
שרעבים ללחם נתפסים ומורשעים העשירים מגחחים
בריס | 04-02-2019 20:23
צריך להיות חוק הרעב. במקום שהמדינה לא דואגת לעניים לא להעניש אותם שגנבו מזון. פה הכל הפוך בישראל. באה גברת שהונה מוערך בעשרות מליונים של שקלים וגונבת מהכלל. לא סתם גנבה קטנה. שרה גנבה או לא גנבה זאת השאלה והשאר ברור כשמש לציבור -משפט לחומרה
5
השמאל רודף את שרה!
בושה וחרפה | 04-02-2019 22:14
השמאלנים עשו ילד אחת עם גאולה וגדעון אבן-סער ועם הקרן החדשה והם רודפים אחרי שרה כמו כלבי ציד!