אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ניר אורבך לסרוגים: "הרב רפי הוא המנהיג שחיפשנו"

מנכ"ל הבית היהודי בטוח בבחירה ביו"ר החדש, הרב רפי פרץ. בראיון לסרוגים מספר על מעורבות הרבנים; "הבית היהודי תוביל את הרשימה המשותפת" וצופה עוד כינוס של הועדה השבוע

ניר אורבך לסרוגים: "הרב רפי הוא המנהיג שחיפשנו"
  אורבך באולפן סרוגים

הקלפיות בבית היהודי כבר נפתחו, ההצבעות לרשימת המפלגה לכנסת בעיצומן, ומנכ"ל המפלגה ניר אורבך בטוח בבחירה ליו"ר החדש, הרב רפי פרץ. בראיון לסרוגים הוא מספר על מעורבות הרבנים בהחלטה, בטוח שהבית היהודי תוביל את הרשימה המשותפת וצופה כינוס נוסף של הוועדה בהמשך השבוע לשריון אישה.

"שמח מאד שאחרי תהליך ארוך, מעמיק ומורכב של מעל 70 מועמדים בחרנו במועמד הטוב והמתאים ביותר בעת הזאת", הוא פותח את הראיון בתחושות על המהלך עליו הוא חתום.

בראיון הבוקר של הרב אלי סדן היו לו כמה אמירות בעייתיות,"שמח על המזרחיות של הרב פרץ" , ו"אין נשים ברמה של הרב אריאל". אלו דברים מתנשאים ושמרניים, לשמה חזרה המפלגה?

"הרב אלי איש יקר והיה לו מקום משמעותי ומרכזי בוועדה ובכלל בכל ההתנהלות בחודש האחרון. האו אחד מהאנשים שנרתמו במאה אחוז בשביל התהליך הזה שבסופו של דבר הסתיים בהצלחה. יש לו מניות רבות בזה".

(צילום: עטרה גרמן/ סרוגים)

לאן הרב רפי ילך ואת מי יעמיד סביבו?

"המפלגה בריאה, עם מוסדות מתפקדים ושטח פעיל יחד אנשים מקצועיים שעוזרים לרב רפי להתקדם מעכשיו. בכל הדברים האלא, יש חלק מהאנשים שרואים את זה בעין אחרת מהרב אלי. אבל הוא חלק מהכלל הזה ויש לנו פורום אנשים חזק ומשמעותי שלוקח חלק בכל התהליכים שהמפלגה עוברת".

לאחר שיחה ארוכה שהתקיימה אמש בין אורבך לרב פרץ, מספר אורבך כי "הרב פתוח לכולם, רוצה לחבק ולחבר את כולם. כרגע פחות משמעותי מאיזה בית מדרש הוא בא, אלא יותר הפעולות שהוא יכול לעשות ואנחנו ניתן לו את כל רוחב המטריה והכתף לעשות את הדברים שהוא רוצה לעשות".

הרב פרץ התייחסות אמש למינויו

הרב רפי יוביל את הרשימה

מי יהיה מספר אחת ומי מספר שתיים ברשימה המשותפת?

כמו שהיה עד עכשיו, הבית היהודי תמשיך להוביל בציונות הדתית. הרב רפי הוא יציר כפיה המובחר של הציונות הדתית. אני מעריך את הדרך שהאיחוד לאומי עשה ב- 4 שנים האחרונות ועדיין אנחנו אנחנו האחות הבכורה שמייצגת את הזרם המרכזי. מטבע הדברים הרב רפי יוביל את הרשימה בהתנהלות משותפת עם האיחוד הלאומי בראשות בצלאל סמוטריץ'.

אורבך מספר בהתפעלות כי "לפני חודש אף לא האמין שנגיע לגע הזה שהמפלגה הזאת חיה ויוצרת עניין ויש באאאז תקשורתי עלינו, ציפייה גדולה בה מחכים לראות לאן נלך. את השלב הראשון עברנו מעל המצופה.

על הטענות נגד מינוי הרב: " כל מנהיג שהיינו מביאים לציבור שלי, חלקו לא היה מרוצה, אבל הבאנו מישהו שמתאים ברוב רובו לציונות הדתית".

גם איש חינוך, גם איש צבא

הבאתם מישהו שיוכל להאפיל על בצלאל סמוטריץ.

"הבאנו מישהו מאחד המוחות המובחרים של הציונות הדתית: גם איש חינוך, גם איש צבא קרבי, גם מוביל את המערכות כרב צבאי ראשי, גם מישהו שההנהגה שלו היא מחברת. הוא בא לעבוד, מבין מה גודל האחריות, את התפקיד שלו וזה לא רק להאפיל על סמוטריץ', אלא להוביל למקומות הכי טובים שניתן בזמן הזה".

אורבך צופה כינוס נוסף של הוועדה בהמשך השבוע לשריון אישה: "הקונסטלציה הפוליטית לא מאפשרת להן להיבחר במקום גבוה ולמצוא אישה למקום השלישי. ביחד זה הולך להיות משהו מגוון וטוב: נשים, גברים, צעירים וותיקים ויחד עם חיבור נכון אנחנו הולכים קדימה חזק מאד".

לבסוף אמר כי "הרב רפי הוא משמעותי בפני עצמו ולא מול אף אחד אחר. בסופו של דבר, היינו צריכים לבחור גם מישהו שיצדיק את היותה של הבית היהודי בתוך הציונות הדתית".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
מי שלא רוצה את תלמידי הרב כהנא נמצא כבר
לוי | 04-02-2019 16:56
שקד ובנט. עכשיו הרב פרץ יבריח אליהם את מתנגדי הר המור. במקום חסימה לועדה המסדרת שסידרה אותנו עכשיו יש לנו את אחוז החסימה ואנחנו מתחתיו. הבוז לועדה.
2
אמירות בעייתיות?
דוד | 04-02-2019 17:20
מה בעייתי בזה שהוא אמר שמבחינה הלכתית אין אשה שמגיע לרמה של הרב אריאל היום זה נכון יש אמת ולא צריך להשלות את עצמינו אין אשה בגדלות בפסיקת הלכה היום אסור לדבר היום זה פשוט הזוי
3
למנוע בידול:ב"י+יחד/יש"י+תקומה+עוצמה+זהות
יש אחריות כוללת3עת"א | 04-02-2019 17:30
עתא: תורה עם וארץ ישראל. א. הרב רפי פרץ ראוי וטוב. איכות הציונות הדתית. צבא.דת.חינוך.ענווה.++ כל הכבוד לרב דרוקמן ,הרב סדן וכל הוועדה על בחירה איכותית. לחבר כל התנועות המשיקות לאידאולוגיה זו. ב. יחד/ישי , שהתנגד וכל 11 חכיו הצביעו נגד ההתנתקות. הביא מעל 120,000 קולות בראשותו. ניסיון. יושר/ה. מסר של איחוד חרדים עם סרוגים =אחדות, אהבה ורעות. ג. בצלאל. היה חכ טוב. חרוץ. כדאי שיימשיך. ד. פייגלין ואמסלם. תורה .עם ואי. +תוספת כח אלקטורלי. ה. עוצמה/בן ארי/גביר/מרזל. תוספת ומניעת פיצולים. * להתרכז במטרה=הגברת כח וייצוג בכנסת ומניעת פיצולים. ** הסברה על התרומה של הציונות הדתית למדינה. בהצלחה=הצלחת מדינת עם ישראל בארץ ישראל.
4
זה הרב שחיפשת יחד עם בנט להרוס את המפלגה
אורבך -לך כבר! | 04-02-2019 18:05
לך הביתה כבר גיס חמישי!
5
עטרה גרמן הפמיניסטית ההזויה נמאסה!
יואל | 04-02-2019 18:10
משמיצה רבנים, כל שאלה שניה שלה זה למה לא דוחפים נשים לאיפה שהן לא מתאימות, ומה בדיוק שמרני במה שהרב אמר על רפי פרץ? לא רואה איפה בדיוק המזרחים יותר אוהבים מהאשכנזים, מנסיוני זה ממש לא כך, אבל לא רואה שום אמירה בבעיה, ונמאסה ההטפלנות השמאלנית לכל מילה! עטרה גרמן צריכה להיות מועסקת בהארץ, בושה לתאר הזה!
6
הרב רפי פרץ "לא רואה" את סמוטריץ מקילומטרים
בצלאל השחצן | 04-02-2019 19:24
לא רואה זה מושג צבאי שבטח סמוטריץ לא מכיר כי הוא למד לתואר בזמן דחיית הגיוס שלו חה חה חה
7
תסגרו כבר היום עם יחד של אלי ישי ובצלאל סמוטר
ירון | 04-02-2019 19:42
מחכים לצאת לעבוד
8
בלי איחוד בימין הקול אבוד
אליהו | 04-02-2019 19:45
יש 4 מפלגות תחלקו לכל מפלגה 2 מקומות ובא לציון גואל מקום 1 הרב פרץ מקום 2 בצלאל מקום 3 אלי ישי מקום 4 בן ארי מקום 5 מוטי יוגב מקום 6 נציג נוסף של יחד מקום 7 נציג איחוד לאומי מקום 8 נציג עוצמה עם חוק נורבגי כולם יכנסו וזה הכל
9
תהיה פה טיסה מהסרטים אני בטוח
הרב רפי בהצלחה | 04-02-2019 23:20
בצניעותך ויושרתך - ובקיצור תלמיד חכם מנהיג את הציבור יופי!
10
ניר אורבך לך הביתה
ניר | 04-02-2019 23:51
משתפ של בנט ושקד. גיס חמישי בתןך הרשימה
11
הברברת הזו לא עומדת במבחן.
יהודי | 05-02-2019 9:52
סמוטריץ' הוכיח כישורים פרלמנטריים מעולים, עקביות בדרך ויושר. חבל, חבל לפזר ככ הרבה אגו ולטפס גבוה גבוה עד שיהיה קשה לרדת מהעץ.