דו"ח חושף: פעילי טרור חודרים לארגון ה-BDS

דו"ח מקיף של המשרד לנושאים אסטרטגיים חושף כי מעל 30 מחבלים אותרו בתוך 13 ארגוני BDS הפועלים לחרם נגד ישראל. השר גלעד ארדן: "ארגוני הטרור וארגוני החרם מאוחדים במטרתם לחסל את ישראל"

דו"ח חושף: פעילי טרור חודרים לארגון ה-BDS
  מחבלים ב-BDS. (צילום: דוברות השר לנושאים אסטרטגיים)

השר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן חשף היום (ראשון) דו"ח מקיף המציג את הקשר העמוק בין ארגוני הטרור לבין ארגוני ה-BDS הפועלים להחרים את ישראל. הדו"ח מתבסס על מחקר מקיף שבוצע באגף המחקר במשרד לנושאים אסטרטגיים. וישלח למנהיגים מדיניים וגורמים פיננסיים ברחבי העולם- במטרה לעודד אותם לפעול נגד ארגוני החרם ולעצור את המימון לארגונים הללו.

(צילום: דוברות השר לנושאים אסטרטגיים)

על פי הדו"ח, ארגוני הטרור הפלסטיניים, ביניהם החמאס ו"החזית העממית לשחרור פלסטין", החדירו בשנים האחרונות עשרות פעילי טרור לתוך רשת ארגוני החברה האזרחית, זאת על מנת לקדם חרמות נגד ישראל כחלק מאסטרטגיית המאבק הכוללת בישראל. המחקר דגם 13 ארגוני BDS ברחבי העולם, כשבתוכם אותרו 30 מחבלים ופעילי טרור בעבר ובהווה. עוד נטען כי 20 מפעילי הטרור ישבו בכלא. חלק מהמחבלים שנמצאו בארגוני החרם הוגדרו כפעילי טרור בכירים, שממלאים כיום תפקיד בכיר בארגוני חרם. בתי הדין בישראל קבעו כי לגבי חלק מפעילים הנמצאים בדו"ח קיימת מסוכנות ממשית.

עוד נקבע כי ארגוני הטרור רואים במאבק האזרחי נגד ישראל מאבק משלים למאבק המזוין, ובמסגרת זו הם רואים בקידום חרמות נגד ישראל טקטיקה נוספת בדרך להשמדת מדינת ישראל. כמו כן, פעילי הטרור מגדירים את ארגוני החברה האזרחית ברשות הפלסטינית, באירופה, בצפון אמריקה ובדרום אפריקה כבית גידול לפעיליהם ולפעילותם. הדו"ח מצביע על מערכת קשרים מסועפת וחובקת עולם בין ארגוני הטרור לארגוני החרם. מעל 100 קשרים אותרו ובהם קמפיינים משותפים, כוח אדם משותף וסיוע כלכלי.

"מחבלים מורשעים ופעילים של ארגוני טרור, בהם רוצחי ישראלים, שריצו עונשי מאסר בכלא הישראלי, מכהנים כיום בתפקידים בכירים בארגוני דה לגיטימציה המקדמים חרמות, וממנים לצידם פעילי טרור נוספים לתפקידים בכירים בארגון" נכתב בדו"ח. "פעילים אלה, ממשיכים לשמור על קשרים ארגוניים, כספיים, ואופרטיביים עם ארגוני הטרור. לא אחת, הפעילים מקפידים לשמור על 'פרופיל נמוך', הסתרה של פעולות הטרור שלהם ואף שיוכם הארגוני תוך שהם מוסיפים לשמם מקצועות לגיטימיים כגון 'עיתונאי', 'סופר', 'רקדן' וכו'".

במשרד לנושאים אסטרטגיים קראו למנהיגי העולם שלא לתמוך בארגוני ה-BDS בעקבות חשיפת הנתונים על פעילי הטרור החברים בהם. "ארגוני הטרור וארגוני החרם מאוחדים במטרתם לחסל את ישראל ורואים בדה לגיטימציה וחרמות נגד ישראל אמצעי משלים למאבק המזוין" אמר ארדן בהצגת הדו"ח. "אני מצפה כי בעקבות חשיפת הקשרים בין ארגוני החרם לארגוני הטרור, האיחוד האירופי והמדינות המממנות יחשבו מסלול מחדש בקשר ללגיטימציה ולמימון שהן נותנות לארגוני ה-BDS".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
די , באמת - יש שם טרוריסטים? לא ידענו........
אוראור | 04-02-2019 11:54
די , באמת - יש שם טרוריסטים? לא ידענו........