מכללת הרצוג עם הפנים לקהילה הספרדית

משלחת של מורים ומורות מטעם AMIA מארגנטינה הגיעה לסמינר בארץ, במסגרתה למדו על ראשית הציונות וסיירו בירושלים, למדו תנ"ך בעזרת הטכנולוגיה של מכללת הרצוג, ונחשפו לשיטות הלמידה בישראל

מכללת הרצוג  עם הפנים לקהילה הספרדית
  (צילום: דוברות מכללת הרצוג)

פעילות מכללת הרצוג בנושא התנ"ך ידועה לכל, והשבוע פרויקט מתמשך של המכללה הגיע לאחד משיאיו- כשמשלחת של מורים ומורות מטעם AMIA מארגנטינה הגיעה לסמינר של שבוע בארץ. במהלך הסמינר הם למדו על ראשית הציונות וסיירו בירושלים, למדו תנ"ך בעזרת כלי התנ"ך הטכנולוגיים של הרצוג, נחשפו לשיטות הלמידה בישראל ופגשו את יו"ר ההסתדרות הציונית, מר אברהם דובדבני.

נשיא ה-AMIA אגוסטין זבר הצטרף אף הוא למורים באחד ממפגשי הלימוד. הסמינר מאפשר לצד ההשתלמות המקצועית גם את חיזוק הקשר עם יהודי ארגנטינה והכרת עולמם, לצד חיזוק הפן הציוני בקשר.

(צילום: דוברות מכללת

הסמינר, כאמור, הוא רק ביטוי אחד לקשר שהתפתח בשנים אחרונות עם קהילות, בתי ספר ואנשים דוברי ספרדית בארץ ובעולם. בהובלתו של שמואל קורנבליט נוצר קשר מיוחד עם דוברי ספרדית ברחבי העולם, קשר שהולך ומתפתח כל הזמן. הצעד הראשון שנעשה לטובת דוברי הספרדית הוא הנגשת אתר התנ"ך של המכללה על שלל תכניו, כמו גם פתיחת דף פייסבוק לאתר התנ"ך בספרדית, שלו 13,000 עוקבים. בהמשך מתוכננת הנגשה של אפליקציית "היינו כחולמים"\ שתהפוך אף היא לשימושית עבור דוברי הספרדית.

(צילום: דוברות מכללת הרצוג)

במקביל לעבודה בתחום הווירטואלי, המכללה התחילה לעבוד עם קהילות ובתי ספר יהודים- ומקיימת קשר עם כמעט 60 בתי ספר בעולם, שבהם לומדים כ-35,000 תלמידים יהודים אשר נחשפו לחומרים ולתכניות בספרדית, התקיימו השתלמויות למנהלים ומורים בארגנטינה, אורוגואי, פנמה ומקסיקו ומורים ממקסיקו השתתפו בקורס שנתי על לימוד תנ"ך בעידן הטכנולוגי. בימי העיון בתנ"ך שנערכו הקיץ, הוקדש לראשונה יום שלם לקהל דובר ספרדית, ובהושענה רבה בהיכל שלמה התקיים לימוד גם לצעירים דוברי ספרדית בשיתוף ארגון משואה.

בהמשך השנה צפויה הפעילות להתפתח, ובין השאר יערך סמינר במקסיקו  עבור מורים ובתי הספר ובנוסף סמינר רבנים מיוחד במינו שפועל במקום בקהילה הסורית MONTE SINAI שמשלב הסמכה לרבנות ולימודים אקדמאים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו