נתניהו: "נמנע כל תוקפנות כמו שמנענו את המנהרות"

ראש הממשלה קיים היום תדרוך למשלחת שגרירי האו"ם בדרכם לסיור בגבול הצפוני. בדבריו תקף בחריפות את חיזבאללה והאיומים מהצפון: "כפי שמנענו את מנהרות הטרור שהגיעו לישראל, נמנע כל תוקפנות מלבנון, סוריה או מאיראן"

נתניהו: "נמנע כל תוקפנות כמו שמנענו את המנהרות"
  נתניהו ודנון בדבריהם לשגרירי האו"ם (צילום: סרוגים)

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום (ראשון) תדרוך למשלחת שגרירי האו"ם שהגיעו לביקור בישראל, לפני טיסתם לסיור בגבול הצפוני- שם הם יצפו במוקדי הפעילות של צה"ל במסגרת מבצע "מגן צפוני". בדבריו תקף בחריפות את חיזבאללה והאיומים הנשקפים מסוריה ואיראן, והתחייב כי ישראל תמשיך לפעול להגנה על המדינה.

(צילום: סרוגים)

"מתרחש שינוי גדול במזרח התיכון, והשינוי הזה הוא עלייתה של התיאוקרטיה התוקפנית באיראן שחותרת לכבוש את המזרח התיכון, להשמיד את ישראל ולשלוט בחלקים רבים אחרים בעולם" אמר נתניהו. "לאיראן שלוחות רבות, ואחת מהן היא חיזבאללה שהצטרפה עכשיו לממשלת לבנון. זה בעצם תיאור מטעה – חיזבאללה למעשה שולטים בממשלת לבנון ומשמעות הדבר היא שאיראן שולטת בממשלת לבנון".

"חשוב להעביר את המסר העוצמתי הזה – כפי שמנענו את מנהרות הטרור שהגיעו לישראל, נמנע כל תוקפנות מלבנון, סוריה או איראן עצמה" הוסיף והבהיר. "אנחנו מחויבים למנוע את התוקפנות הזו ובכך, איננו מגנים רק על ישראל אלא גם על שכנותינו ועל שלום העולם כולו".

עוד קרא לשגרירים להמשיך ולפעול באו"ם למען ישראל. "העובדה שאתם כאן מייצגת את ההגינות של גישתכם לעולם. הלוואי שהגישה הזאת הייתה מתבטאת גם בשאר האום" אמר לשגרירים. "בשנה האחרונה מועצת האו"ם העבירה 20 החלטות המגנות את ישראל, ורק 6 נגד שאר מדינות העולם- ביניהן סוריה ואיראן. זה מצב מגוחך. בביקורכם תראו את האמת, אך מעבר לכך עליכם לדבר על האמת ולהצביע בעד האמת. אנחנו רוצים שתשנו את קולכם בעקבות מה שתראו".

שגריר ישראל באו"ם דני דנון הוסיף וציין כי "המשלחת מוכיחה כי ישראל חווה פריחה דיפלומטית. השגרירים רואים בביקורם את האתגרים הרבים מולם ישראל מתמודדת והם חוזרים לאו״ם עם יותר הבנה ומתייצבים לצד ישראל בהצבעות, יוזמים שיתופי פעולה ומצטרפים למאבקים שישראל מובילה. אנחנו מראים שוב שמול ההתקפות בזירה הבינלאומית האמת היא התשובה המנצחת".

המשלחת כוללת 40 שגרירי או"ם מרחבי העולם, ומתארחת כעת בישראל לביקור בן חמישה ימים כחלק מיוזמה של דנון. השגרירים ביקרו בימים האחרונים בירושלים, כשבין השאר סיירו בעיר העתיקה ונפגשו עם נשיא המדינה ראובן ריבלין.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו