אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הסרת הלוט הראשון של פרויקט אקוטק מבית מחשבה טובה

עשרות צעירים וצעירות השתתפו באירוע של עמותת 'מחשבה טובה' שהתקיים בעזריאלי מכללה אקדמית להנדסה בירושלים. הקבוצה הזוכה תייצג את ישראל בתחרות העולמית בניו-יורק

הסרת הלוט הראשון של פרויקט אקוטק מבית מחשבה טובה
  הסרת הלוט בעזריאלי. צילום: יחצ

בשבוע שעבר התקיים בעזריאלי מכללה אקדמית להנדסה ירושלים אירוע "הסרת הלוט" בפרויקט אקוטק של עמותת מחשבה טובה. במסגרת התכנית העמותה מפעילה את תכנית היזמות העסקית של NFNF – תכנית בינלאומית המופעל בארץ על ידי ג'וינט- אשלים.

באירוע השתתפו נערים ונערות ממגוון קבוצות מרחבי הארץ ושופטים מעולם היזמות והעסקים ובהם פרופ' רוזה אזהרי נשיאת המכללה, ד"ר רפי אבירם מנכ"ל המכללה ומיכאל מזרחי, מנהל הרשות למחקר חדשנות ויזמות במכללה.

בתחילת האירוע נערך משחק "מינגלינג" במהלכו תרגלו הנערים והנערות את יכולות ההצגה העצמית שלהם וקיבלו כרטיסי ביקור דמה מאנשי הצוות והשופטים.

במהלך הערב הם הציגו את הרעיונות הראשוניים שלהם ליוזמות עסקיות וקיבלו משוב מקצועי מהשופטים להמשך התהליך. הנערים והנערות הציגו יוזמות מעניינות, חדשניות ומבטיחות שעוררו התלהבות רבה בקרב השופטים שהתרשמו מאוד מהרעיונות ומאופן הצגתם.

במהלך הכנס הוצגו הפרויקטים של הנערים וביניהם אפליקציה המעודדת מיחזור ע"י משחק ומילגות, אפליקציה המחברת בין קשישים למתנדבים, מערכת חכמה המורכבת על אופניים חשמליים ומתריעה את הרוכב ואת הורים בעת נהיגה לא בטיחותית, פלטפורמה עסקית להצגת פרסומות בתחנות תחבורה ציבורית בתמורה לנסיעות חינם ועוד.

פרויקטים ויזמות. צילום: יחצ

תחרות עולמית בניו-יורק

אירוע הסרת הלוט הוא הראשון מבין שני אירועים שנתיים, אליו מגיעות קבוצות הנוער של העמותה מכל הארץ ומציגות בפני שופטים, מתחומים וממגזרים שונים, את הפרויקטים עליהם עמלו על מנת לקבל משוב ולהשתפר לקראת אירוע הגמר שייערך בסוף השנה.

שתי הקבוצות שיזכו באירוע הגמר במקומות הראשונים, ייצגו את 'מחשבה טובה' באירוע הגמר הארצי של NFTE ישראל (המופעלת ע"י ג'וינט אשלים), והקבוצה הזוכה תייצג את ישראל בתחרות העולמית בניו-יורק

ד"ר רפי אבירם, מנכ"ל המכללה: "כמו בעבר, שמחנו על ההזדמנות לקחת חלק ואף לארח את האירוע החשוב הזה, שמתכתב בד בבד עם רצונה של המכללה לגשר על פערים חינוכיים ולתת הזדמנות שווה לכל מי שמעוניין ללמוד".

אורנית בן ישר, מנכ"לית מחשבה טובה: "תכנית אקוטק פועלת מעל 9 שנים, מקדמת נערים ונערות בעולם הטכנולוגיה והיזמות, ועד היום ממשיכה להפתיע ולרגש אותנו".

עמותת מחשבה טובה הוקמה בשנת 2003 על-ידי אנשי חינוך והיי-טק במטרה לחבר אוכלוסיות מוחלשות להזדמנויות שמייצר עולם הדיגיטל והמחשבים וחרטה על דגלה לגשר על פערים חברתיים באמצעות טכנולוגיה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו