אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מינוי אישה בבית היהודי יהיה על מגש של כסף/ דעה

בחירת הנשים לרשימת הבית היהודי: הועדה לא מחוייבת להציב במקום השלישי מישהי מהמתמודדות, כך שמי שהחליטה להתמודד עשויה למצוא את עצמה בחוץ, בעוד אחרת תקבל את המינוי על מגש של כסף

מינוי אישה בבית היהודי יהיה על מגש של כסף/ דעה
  פורום הנשים בבית היהודי

הגענו לרגע האמת בבחירת הנשים לרשימת הבית היהודי. ביום שני יבחרו חברי המרכז מתוך 14 מתמודדים, בהם חמש נשים, את הנציגים לכנסת. כל בוחר יבחר שלושה שמות, שיקבלו כל אחד נקודה.

בסוף הערב ישובצו הנבחרים לפי סדר בחירתם. לנשים שמורים מקומות 3,6,9, אם לא הגיעו בכוחות עצמן, הן "יוקפצו" למקומות אלו. אלא שבשל פסילת ההסתייגויות שהוגשו למרכז, נבחרה בסופו של דבר ההצעה שאומרת שאם אישה לא תגיע בכוחות עצמה לאחד משלושת המקומות הראשונים, ועדת האיתור היא זו שתמנה אישה.

הבעיה מתחילה בכך שהועדה לא מחוייבת להציב במקום השלישי מישהי מהמתמודדות. כך יוצא מצב אבסורדי, שמי שהחליטה להתמודד, להתאמץ ולשכנע חברי מרכז, עשויה למצוא את עצמה במקום לא ריאלי ברשימה, בעוד אחרת, שלא טרחה להתמודד, תקבל את המינוי על מגש של כסף.

הועדה יכולה למנות אישה

באופן תיאורטי, יתכן אפילו מצב שאישה הגיעה למקום רביעי בכוחות עצמה, ואולי רק קול אחד הפריד בינה לבין המקום השלישי, ועדיין הועדה יכולה למנות את האישה הנבחרת על ידה, ולא על ידי חברי המרכז.

עוד נקודה למחשבה היא, שברגע שנודע שכך תיבחר האישה, ועקב כך שיש אפשרות בחירה רק לשלושה מתוך 14 מתמודדים, יש כאלו שאומרים: אישה ממילא תיכנס, אז לא "אבזבז" אחד מהבחירות שלי על אישה. מעבר לניראות הבעייתית שמצטיירת, שהמרכז כביכול לא תומך באישה, הרעיון של שריון אישה, בגלל החשיבות בגיוון ובדרישת הזמן לשוויון, מתפספס.

שריון אישה חשוב

נקבל מיעוט קולות לנשים ונקבל אישה שאולי אין לה שום תמיכה במרכז, אבל הועדה בחרה בה. לכן אני קוראת לכל חברי המרכז, בחרו אישה בין המועמדים שלכם. קחו את ההחלטה לידיכם, ולא נקבל "הצנחה" של הועדה. ולועדה אני קוראת, שבצו את האישה שקיבלה את מירב קולות המרכז, למקום השמור לאישה.

יחד עם זאת אני רוצה לומר תודה מעומק הלב לחברי הועדה שמקדישים שעות וימים לעבודת הקודש של הרכבת הרשימה. מאמינה שבסופו של דבר נציג נבחרת מנצחת ומעולה.

יעל בן ישר מתמודדות על מקום ברשימת הבית היהודי לכנסת.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
שריון לאישה לא מחייב מפלגה חד ספרתי.
מובן בליכוד,לפיד,גנץ | 02-02-2019 19:00
אבל אם תיבחר בזכות עצמה בסדר.
2
אם תיבחר אזה פמניסטית-פרוגרסיבית-לייטית עדיף כבר להצביע לבנט
אור לוין | 02-02-2019 19:23
3
גם מקום שלישי לא ראלי לדעתי
אהרון | 02-02-2019 19:25
אם יהיה חיבור עם האיחוד הלאומי (ולדעתי לא יהיה לבסוף). הרי שאף אישה לא תכהן במקום ראלי שכן 2 הראשונים באיחוד הלאומי הם גברים וכן שני הראשונים בבית היהודי וכן בעוצמה לישראל . ללא עוצמה לישראל ספק רב אם המפלגה בכלל תעבור (המשותפת לבית היהודי והאיחוד הלאומי ). ובריצה נפרדת הבית היהודי מתרסקת חיבור לימין החדש /ליכוד די מייתר את הנשים כי בימין החדש קיימת מועלם והליכוד מציג את חוטובלי .. לכן הכל לא רלוונטי . אם בכל זאת בבית היהודי חושבים על ריצה מאוחדת ובהנחה שזה יקרה ושוב לדעתי לא יקרה . אז הפתרון היצירתי שלי הוא שהבית היהודי תציע לאחוז מיוחדת משותפת למקום 4 והיא אורית סטרוק.
4
מקום שלישי בקושי ריאלי
מן הצמח | 02-02-2019 19:37
אם בה יהיה איחוד עם האיחוד הלאומי ואם יהיה שכל גם עם גורמים אחרים עצומה, זהות, יחד אז המקום השלישי של הבית ספק גדול אם יהיה בפנים, והלוואי שנתבדה. אז כנראה שלא משנה אם זו תהיה הצנחה או הקפצה.
5
מקום שלישי הוא לא ריאלי
סרק | 02-02-2019 20:09
ספק אם המקום השני הוא ריאלי. האפשרות היחידה המסתמנת לעבור את אחוז החסימה הוא שיתוף פעולה עם הכהניסטים הגזעניים.
6
תושבי היישוב שלך לא רוצים להעניק לך שררה
אריאל | 02-02-2019 20:52
אז את מנסה לקבל שררה על הציבור כולו?!
7
למה צריך לשריין אשה? שתתמודד!
סתם גבר | 02-02-2019 23:32
שוויון, לא?
8
למה צריך בכלל לשריין אישה?
שאלה | 03-02-2019 9:13
מי שמתאימה וראוייה , תיבחר, ומי שלא אז לא. אם איילת שקד היתה מתמודדת אז היה צריך לשריין אותה? היא חילונית ומחללת שבת ובכל זאת היתה נבחרת בקלות במקום הראשון.
9
חסר בבית היהודי
כח נשי | 03-02-2019 11:05
בכנסת הקודמת היה מעט מאוד כח נשי בכנסת ובכלל לא היה בבית היהודי . מה זאת אומרת ? היה שולי מועלם . הרי היא אשה. אשה , כן - כח נשי - לא. עשרות פעמים פניתי ללשכה שלך בתחומה שהבית היהודי תקיים דיון על הסיוע הצבאי שלנו למדינות שמבצעים רצח עם. וכלום. כאילו אוויר.מה זה כח נשי ? זה כח של חמלה של רחמים. ולמה זה כל כך חשוב.? קול ברמה נשמע ....קול של רחמים , קול של שפיות רגשית. זה הקול שמשיה אותנו לעצמנו , לארצנו לנשמתנו - ושבוע בנים לגבולם .