פייסבוק הסירה עמודי פייק ניוז שהופעלו מאיראן

פייסבוק הודיע הערב (חמישי), כי הסירה מהרשת 250 עמודים, 350 פרופילים ו-3 קבוצות פייסבוק שהופעלו מאיראן ואיתם גם 160 חשבונות אינסטגרם

פייסבוק הסירה עמודי פייק ניוז שהופעלו מאיראן
  (צילום: עמוד הטוויטר של רשת רויטרס)

בהודעה שהוציאה הערב (חמישי) חברת פייסבוק, היא  הסירה לאחרונה מהרשת 250 עמודים, 350 פרופילים ו-3 קבוצות פייסבוק שהופעלו מאיראן ואיתם גם 160 חשבונות אינסטגרם.

מספר העוקבים אחרי החשבונות הללו הסתכם בפחות מ-2 מיליון משתמשים בפייסבוק, ורבע מיליון באינסטגרם. התקציב לפרסום וקידום התוכן עלה 27 אלף דולרים.

על פי הדיווח הפעילות האיראנית היא כלל עולמית ולא פעילות מיוחדת בישראל. מרבית פעילותה התרכזה, על פי ההודעה, בדרום מזרח אסיה ובמזרח התיכון. בתוכן שהופץ על ידי הרשת האיראנית היו קישורים לכלי תקשורת ממשלתיים איראניים.

התוכן שהופץ והיה קשור לישראל נוצר במטרה להשפיע על השיח הפוליטי והציבורי בישראל ובמקומות נוספים בעולם. גורמים המעורים בסוג התכנים שהופצו על ידי החשבונות הללו, טוענים כי בישראל מיקוד הדיווחים היה בראש הממשלה, בנימין נתניהו, ובבני משפחתו. בנוסף דווחו סיפורים חדשותיים הקשורים בסכסוך הישראלי-פלסטיני.

מפייסבוק נמסר כי האיתור של הרשת נעשה על פי זיהוי התנהגות חריגה ברשת ולא על פי התוכן, והוא נעשה בשיתוף פעולה יחד עם גורמים מחוץ לפייסבוק

בליכוד מיהרו להגיב להודעת פייסבוק: "זה לא מפתיע שאיראן מנסה להפיל את ראש הממשלה נתניהו, שבלם את תוכנית הגרעין שלה, חיסל את מאמציה להתבסס צבאית בסוריה, ריסק את הכלכלה שלה ושלח את המוסד לגנוב מתחת לאפה את ארכיון הגרעין הסודי שלה. זה לא יעבוד להם. כל עוד נתניהו ראש ממשלת ישראל – איראן בצרות.

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו