אדלשטיין באולפן סרוגים: "מצפה לראות איחוד בימין"

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מודאג מכוונת נשיאת בית המשפט העליון להתערב בחוק הלאום: "התערבות פוליטית", רוצה שלא יהיו גמגומים בתשובות המדינה לבג"צ ומתייחס גם לגנץ. צפו בראיון:

אדלשטיין באולפן סרוגים: "מצפה לראות איחוד בימין"
  (צילום ועריכה: אריאל ליבא, איפור: שרה כהן)

אולפן סרוגים: יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין מסכם באולפן סרוגים את הכנסת העשרים ברגשות מעורבים. מתייחס לקושי בהרכבת ממשלה ימנית: "דרוש רוב בימין להקמת קואליציה יציבה". מעריך שחלק מ -6 מפלגות הימין לא יצלחו את הבחירות; מודאג מהתערבות נשיאת בית המשפט העליון בחוק הלאום.

(צילום ועריכה: אריאל ליבא איפור: שרה כהן)

"אם ישאלו אותי מה אני זוכר? זה יהיה חוק הלאום, טיפול בנכים ובמחלקות גריאטריות ומעונות יום וכן רפורמות בעסקים, אבל האזרח ברחוב יגיד שהיו גידופים וקללות. היו המון חברי כנסת שעשו את מלחמתם נאמנה אבל בזיכרון הקולקטיבי ייזכרו דברים נוספים".

דרוש רוב בימין להקמת קואליציה יציבה

"חושבים שאם מישהו ממלכתי אז הוא פרווה ומנסה להיות נחמד מול כולם. אדם יכול להיות ממלכתי רק אם יש לו אידאולוגיה משלו, אני לא והלך ימינה בגלל סרטון פריימריז. הייתי בימין האידאולוגי תמיד".

יו"ר הכנסת צופה בגוש הימין בעיה, איך מרכיבים קואליציה? "כשאני רואה 5 – 6 רשימות במחנה שלנו, הימין הדתי, על סף אחוז החסימה. מישהו מהם ייפול, זה לא יקרה אחרת".

ועל כן, הוא מקווה לראות איחודים: "אנחנו פה באתר סרוגים, אני בא מציבור דתי לאומי – באיזו זכוכית מגדלת תצליחו לראות את ההבדלים בין כל המפלגות האלו? אני מקווה שיהיה איחוד ואז אם יהיה לנו רוב נצליח להקים קואליציה יציבה, זה לא יהיה פשוט, אבל זה כבר טכני".

על שריון הבית היהודי: "דיבורים בעלמא. אני לא חושב שזה רעיון טוב".

יש טענות קשות נגד הימין, סביב אי פינוי חאן אל אחמר, פינוי עמונה ונתיב האבות

אנחנו בכיוון נכון, גם אני מודאג שלא תמיד אנחנו משקיעים ביהודה ושמרון, אבל אם מסתכלים על הכיוון לפני 5 נשים מישהו חלם על שגרירו בירושלים? והחוקים: קיזוז משכורות מחבלים, סמכות בתי משפט לדון בענייני יהודה שומרון".

ראיתי את נתניהו בגוש עציון, האו מבין את האבסורד של כל מה שקרה. אני מקווה שזה ישפיע על כך שלא יהיו גמגומים של המדינה לבג"ץ ותשובות ברורות לפני שעותרים נגדם. עדיף להסדיר לפני שמגיעים לבג"ץ".

מודאג מהתערבות משפטית בחוק הלאום

אדלשטיין התייחס ללחץ הכבד שמופעל לשינוי חוק הלאום: "אני מאד מודאג מהרצון של נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, לקבוע הרכב של 11 שופטים לדון בחוק הלאום. אין דרך משפטית להתערב, אם תהיה התערבות היא פוליטית לגמרי".

על בני גנץ שמשיק הערב את מפלגתו: "אני לא מאמין שלאדם כמו בני גנץ, שאני מכיר אותו באופן אישי אין מה להגיד.  שתייצב ויגיד מה הוא חושב על סכסוך יהודה שומרון, חינוך, חברה וקליטת עלייה. הוא רוצה להיות ראש ממשלה? שיתבטא".

לבסוף התייחס לאפשרות שיוגש כתב אישום נגד נתניהו, בעודו ראש הממשלה: "חוק מתיר לכהן תחת כתב אישום. לנתניהו יש חזקת החפות כמו לכל אדם אחר".

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו