הפריימריז בליכוד: חשוב לשמור על הנבחרת המנצחת

חשוב לשמר את הנבחרת, את ההנהגה, ואת הנסיון שהיא צברה, לא לטלטל את הסירה, לא לקדם נבחרי ציבור הזויים שעלולים לצאת עלינו באין כניסה, ולהפנים שהתבגרנו כעם, ועם התבונה באה האחריות. ראובן ניסן עם רשימת המומלצים שלו בפריימריז בליכוד

הפריימריז בליכוד: חשוב לשמור על הנבחרת המנצחת

בחירות 2019. אם אנחנו מביטים על ישראל ממעוף הציפור, בפרספקטיבה של זמן, ברור לנו דבר אחד: היציבות עשתה לנו פלאים.

השמאל ירד מסדר היום ושקוע במאבקים בתוך עצמו, מסרב להחליף דיסקט, ומסרב להכיר בכך שעם ישראל כבר התפקח והתקדם הלאה.

הימין בשלטון, בראשות הליכוד, יציב ומחופר, ראש הממשלה מנוסה, מגולף ומשויף, מתמרן באלגנטיות של חתול רחוב, מדלג בין מזימות, בוגדים מבית ולחצים בינ"ל, מזהה מגמות, כורת בריתות, מהלך בין טיפות ועושה נפלאות.

זכינו.

ישראל היום מבחינה כלכלית, בינלאומית, ביטחונית וחברתית – מצויה במקום שאיך אומרים? טפו טפו טפו, בלי עין הרע.

מקום רביעי בעולם בדירוג המדינות שהכי כדאי לגדל בהם משפחה (ממש אחרי שוודיה פינלנד ואוסטריה?), חברה מכובדת בארגון המדינות המתפתחות, מעצמה צבאית שמציבה לאיראנים גבולות שאפילו ארה"ב ואירופה לא העזו להציב, מחוזרת כבר לא רק ע"י מדינות אמריקה ואפריקה, הודו, בלקן ומזרח אירופה, אלא גם המפרציות שולחות לפה נציגים לביקורים לא רשמיים…

בקיצור – בזכות הנהגה מנוסה, אחראית, לא מתלהמת ומאוזנת היטב, ובזכות הקב"ה מן הסתם, אפשר לאמר שהחיים שלנו תותים. תותים בשמנת. כל מה שצריך – זה לשמר ולשפר.

אז מה לשפר? הממ… השתיקה יפה. מה לשמר? פה אנחנו כבוחרים תופסים את מקומנו, גם בפריימריז, גם בבחירות.

חשוב לשמר את הנבחרת

וחשוב – חשוב לשמר את הנבחרת, את ההנהגה, ואת הנסיון שהיא צברה, לא לטלטל את הסירה, לא לקדם נבחרי ציבור הזויים שעלולים לצאת עלינו באין כניסה, ולהפנים שהתבגרנו כעם, ועם התבונה באה האחריות.

לכולנו ברור הרי שהבחירות הבאות עלינו, ולא לטובה, אינם אלא תמרון של רוה"מ בדרכו להתחמק מעוד נסיון יירוט. ולו כבר אין בעיה לתמרן עם 747 כאילו היה F16, להתהפך על הגב ולצלול בין נקיקים…. קברניט מנוסה.

השאלה היא האם אנחנו העם נדע לתמרן יחד איתו ולוודא שהוא יוצא מהצלילה הזו פחות או יותר כפי שנכנס אליה, כי אם לא – אנחנו עלולים למצוא את עצמנו עם חבורת עוללים אמונה על ההגה. זה לא יכול להגמר טוב.

הנגבי, כץ וגמליאל

חשוב, במיוחד לקראת הפריימריז במפלגת השלטון, לנסות ולזהות את אותם אלו שמהווים את עמודי התווך של אותה היציבות שאנחנו כל כך זקוקים לה, השקולים, שמדברים בהגיון ובעיקר – המאוזנים. אלו שלא מטלטלים את הסירה אלא מייצבים אותה בכדי שתוכל להתקדם לעבר היעד.

אני מנסה לסמן אותם בזהירות, וזה לא קל… אז יש את צחי הנגבי, שברור שהוא שייך לדור הישן של המנהיגים שכברת הדרך הכינה אותם היטב: מנוסה (אולי בעצם- הכי מנוסה?), שקול, בלתי מתלהם, ממלכתי, וקר רוח. על הנגבי אין מה להרחיב את השיח, אין ספק שהוא עמוד תווך מרכזי.

יואב קיש – שקוף שגם אם אנחנו רוצים ליכוד עם הגוון המקורי, ולא ליכוד ריבלינאי, אנחנו רוצים איש שלא רק שיש לו יכולות מוכחות (כטייס קרב, גם בחיל האוויר וגם בתוך מסדרונות הכנסת ), אלא גם אידאולוגיה מחודדת. אין מנהיג בתנועת ההתיישבות שלא יגיד לכם שלפני כולם, יואב קיש עשה הכי הרבה למען מפעל ההתיישבות. שריף אמיתי, אבל אחד כזה שאפשר לסמוך עליו לא רק עם המפתחות ל-f16 אלא גם עם המפתחות לעתיד של כולנו.

גילה גמליאל – פמיניסטית, אבל לא מהסוג הצווחני והמטורלל של חוטובלי אז אולי אפשר להגיד במקום פמיניסטית- שוויוניסטית… אצל גילה אין מלחמה בין מגדרים, אין "הגברים הם האוייב" אלא יש שאיפה הגיונית ומדודה לקדם שוויון, גם כאשר השוויון הזה אומר שאבות גרושים יזכו לגדל את ילדיהם, ונשים יאבדו את זכותם ההיסטורית למנוע זאת מהם. שוויון עדתי, שוויון חברתי.

הנדבך הזה חשוב, כי על השוויון צמח הליכוד – וישראל כיום במצב הכי טוב בתולדותיה, במדד השוויון, הרבה בזכותה של גילה. לאט, בלי הרבה כותרות ובלי הרבה טלטלות… אפשר לאמר שגילה, כמו ישראל כץ, היא שרה שקטה שמשיגה יעדים – וחשוב שנדע לזהות את זה. היא ללא ספק ברשימה.

אנחנו לא בשוודיה

גלעד ארדן, בגין, יריב לוין, שטייניץ, גליק, אוחנה, גם הם משדרים שפיות והייתי כולל אותם, אבל גליק (כפרה עליו!) ואוחנה במיוחד – נבחרי ציבור שמדברים ואת/ה ממש שומע/ת שיש המון שכל והמון לב מאחורי כל מילה שהם אומרים… אין ספק שאותם היינו רוצים ברשימה.

ואת הנבחרת הזו אנחנו נשלח להוביל ולנצח. עד עכשיו הם הוכיחו את עצמם, וזה חייב להתבטא גם בבחירות.

מי מאיתנו שמצביעים בפריימריז לליכוד חייבים לזכור שאנחנו לא בשוודיה. הבחירות שלנו יקבעו את העתיד שלנו ויחרצו את גורל ילדינו.

אם נרצה להמשיך לשגשג חשוב שנמיין את נבחרת השלטון ונבחר בתבונה את מי נרצה להשאיר ואת מי נחליף במועמדים טריים שיקבלו סיכוי להוכיח את עצמם.

==

ראובן ניסן הוא טייס, איש עסקים, ופעיל חברתי בתנועה לשוויון מגדרי וארץ ישראל השלמה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
18 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
בחירה איומה ונוראה
אהרון | 29-01-2019 15:55
הנגבי וארץ ישראל השלמה לא הולכים ביחד . הנגבי מינה את קארדי דילג על דור ניציבים במשטרה בכדי להשחית אותה ולהבטיח את הגירוש ....לא נשכח (ולא נסלח) שהוא ערק לקדימה . גמליאל גם הצטרפה לשרון בסוף למרות שהתנגדה לו בתחילה והיא בכלל הקול השמאלי בליכוד בכדי לקבל קצת ליקוקים מהתקשורת . קיש אמנם הפתיע לטובה והוא בהחלט בא בחשבון אך לא בלי חששות שכן נבחר על ידי ליכודניקים החדשים בפעם שעברה. המומלצים שלי בראש ובראשונה ובפער יריב לוין אחריו אלקין וחוטובלי גמל
חוטובלי הזויה
אנונימי | 29-01-2019 16:54
אני ראיתי אותה פעם באיבוד שליטה, תאמין לי שאני אומר לך שחסר לה בורג ואם היא הייתה עוברת אבחון פסיכיאטרי לא בטוח שהייתה ממשיכה איתנו
מעניין שכח את אלקין. איש קדימה !
גדי | 29-01-2019 16:30
בעוד הנגבי לא מסתיר את עברו בקדימה. אלקין חושב שיש לציבור זיכרון קצר ומסתיר את זה שבזכות עצמו גם לא היה נבחר לוועד הבית. אלא אולמרט הביא אותו לרשימת קדימה.
2
הנגבי הארור תמך בגירוש, היה בכיר בקדימה.
א | 29-01-2019 16:18
אמא שלו לא חינכה אותו בדרך התורה. חבל...
אמא שלו חינכה אותו מצויין
ראובן רן ניסן | 30-01-2019 0:11
אין הרבה יהודים שהתבצרו על הגג בימית... ומה זה מעיד על אמא שלו?
3
כתבת בצחוק או נפלת על הראש?
מיקי | 29-01-2019 16:53
הנגבי מקדימה, וגילה שתמכה בהתנתקות - שניהם ברשימת המומלצים של הליכודניקים החדשים (מרץ). ממש עמודי תווך!
מה זה בעצם קדימה?!
מה זה בעצם קדימה? | 30-01-2019 23:02
קדימה הייתה מפלגה שהקים אריק שרון בכדי להוביל מהלך, שהיה נראה לו אז כמהלך אסטרטגי נכון. לדעתי הוא דווקא טעה אבל כמו שחיילים חצו אחריו את התעלה, היו חכים שחצו אחריו מפלגה. אי אפשר להאשים אותם על זה כאילו בבגידה.
4
המלצה מוזרה מאד
ליכודניק | 29-01-2019 16:55
מה עם מירי רגב? מה עם דוד ביתן? איפה אורן חזן נורית קורן ונאווה בוקר? אם תשאר רק עם הוותיקים ותחליף את הצעירים בצעירים חדשים, איך יבנה דור העתיד של המנהיגות?
אתה באמת שואל את זה ברצינות?
מה עם דויד ביטן? | 30-01-2019 23:05
דויד ביטן יכול להבחר לנציג התא מול השבס, אם אתה שואל אותי איך אני הייתי מנבא את העתיד שלו, וזו לא תהיה אבידה גדולה לעם ישראל , בכלל
5
בחירות 2019
מירו | 29-01-2019 16:57
הפעם אני עם זהות. פייגלין נשמע לי איש עם עקרונות ואמין. וביבי.. ביבי תמיד יהיה בראש. עד שברקת יחליף אותו.
פייגלין איש ראוי אבל...
פייגלין וזהות | 30-01-2019 23:07
בפעם הקודמת שהוא נבחר על ידי ציבורים מסויימים הוא שכח אותם לחלוטין והתחיל להתעסק באובססיביות בקנביס ובמתרגלי יוגה סיניים. נבחצ שנצפה ממדינת ישראל לצאת לעימות מול סין... טוב, אני בכל אופן מרגיש שתקופת פייגלין הייתה עבורי ספורט מצויין לגבות.
6
הגיע זמן לשינוי
טוליפ | 29-01-2019 17:50
לי נראה שהגיע זמן לשינוי. יותר מידי זמן שלטון ברצף יכול לגרום גם למלאכי שרת לחטוא. הגיע הזמן לעשות פסח, קצת לנקות מדפים ולחדש. אני חושבת שמעדי פעם השינוי מחוייב המציאות. אסור לתת לאותם אנשים (באופן כללי ולאו דווקא האנשים האלו הספציפיים) לשבת יותר מידי זמן על אותו כיסא. ולכן אבחר כחלון. גם ימין, גם שפוי, גם חברתי והוכיח את עצמו בעשיה עם הפנים לציבור ולמענו.
כחלון ? ימין?!
כחלון ימין? | 30-01-2019 23:08
את חיה במושב הקודם נראה לי
7
לא להכניס
חיה | 29-01-2019 18:38
לא את גמליאל שרק עשתה רע לגמלאים ואת גליק ההזוי התמהוני כן את רגב ואת קיש ואת אוחנה המדהים אקוניס צריכים ימיניים לוחמניים וכן את חוטובלי צריכים את אוהבי המדינה ולא את אוהבי הכיסא
חוטובלי היא פמיניסטית הזויה
רק לא חוטובלי | 30-01-2019 23:11
והיא פגעה ביותר חיילי צהל מאשר כל ארגון טרור ממוצע, בכך שלקחה מהם את הילדים שלהם ודחפה אותם לפינה ללא מוצא, שגרמה להם לא לרצות לחיות יותר
8
הנגבי איש ההתנתקות ובגין התומך של בג"ץ?
אריק | 29-01-2019 19:44
נראה לי שהאדון הזה שייך לליכודניקים החדשים
בליכוד עוד מלפני שאתה ידעת לאיית ליכוד
האדון הזה | 30-01-2019 23:12
אז בוא לא נסיק מסקנות
9
לא קיבלתי הודעה לבוחר לפריימריס בליכוד לא א
בתיה מנסוף | 31-01-2019 16:45
לא קיבלתי הודעה לבחור היכן אני יכולה לברר