אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נתניהו: "מזועזע מחילול בית הכנסת בירושלים"

תגובות קשות על השחתת בית הכנסת בירושלים הלילה, הרבנים הראשיים הביעו זעזוע עמוק: "הלב היהודי מתפלץ למראה ספרי תורה מתגוללים בבזיון נורא" וכך גם במערכת הפוליטית: "תקפות אפלות"

נתניהו: "מזועזע מחילול בית הכנסת בירושלים"
  (Photo by Shlomi Cohen/Flash90)

תגובות קשות לנוכח חילול בית הכנסת הלילה (בין שני לשלישי) בירושלים הרבנים הראשיים קוראים לעשות חשבון נפש ובמערכת הפוליטית קוראים להביא את האנשים לדין.

ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב בחשבון הטוויטר שלו: "אני מזועזע מחילול בית הכנסת בשכונת קריית יובל שבירושלים. על המשטרה למצוא מייד את האחראים לכך כדי למצות איתם את הדין".

הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו:  ״זהו בוקר קשה לכל יהודי באשר הוא, לא ניתן לעבור לסדר היום אחרי חילול ברוטאלי שכזה בבית מקדש מעט, חובה עלינו לעשות חשבון נפש איך הגענו למצב שבעיר הקודש ירושלים מתחלל בית כנסת וספרי תורה מושלכים לרצפה. לצערי זה לא המקרה הראשון בתקופה האחרונה ואני מצפה שמשטרת ישראל תתיחס לזה כאל פשע שנאה לכל דבר וירכזו את מרב המאמצים שמי שאחראי למעשה הנפשע לא יינקה".

הרב הראשי לישראל הראש״ל הגאון רבי יצחק יוסף: הלב היהודי מתפלץ למראה ספרי תורה מתגוללים בבזיון נורא שחוללו ע״י בני בליעל בתוך בית הכנסת.על הרשויות להפוך כל אבן, להגיע אל הפושעים ולמצות איתם את מלוא חומרת הדין. על כל אותם שנחשפו לזוועה, לקבל על עצמם תענית או לפדות אותה בצדקה וכן כל יהודי שכבוד התורה יקר לליבו, יקבל על עצמו יום של לימוד תורה בתענית דיבור להגדיל ולחזק כבוד התורה שחולל".

שר החינוך ויו״ר הימין החדש, נפתלי בנט, בתגובה לתקרית חילול בית הכנסת בירושלים:

״חילול בית הכנסת וביזוי סיפרי התורה הלילה בירושלים הם מעשה נוראי ושפל. המראות מכאיבים את הלב ומעוררים תחושות קשות. מדובר בפשע נורא נגד כל מה שקדוש לעם היהודי ואני קורא לרשויות אכיפת החוק לבדוק את האירוע ולהביא את המשחיתים לדין בהקדם האפשרי״.

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' על הפריצה וההשחתה בבית כנסת 'שיח ישראל': "אלו מראות קשים שמזכירים תקפות אפלות בהיסטוריה של העם שלנו. אני קורא לרשויות האכיפה לעשות כל מה שצריך כדי לאתר באופן מיידי את המבצעים ולהעמידם לדין."

יו״ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין:

״‫בוקר קשה. התמונות מבית הכנסת בקריית יובל מזכירות ימים אפלים בתולדות העם היהודי. ‬‫שני בתי כנסת הושחתו בשבוע אחד. קודם בנתניה, והבוקר בירושלים בירתנו.‬‫וזה קורה אצלנו, במדינת היהודים.‬‫אני קורא למשטרה למצוא במהרה את הפושעים ולהביא אותם לדין.‬״

יו״ר ש״ס השר דרעי: הדזעזעתי עד עמקי נשמתי ממראות החילול המחפיר שהתרחש הלילה בבית הכנסת ״שיח ישראל״ של הקהילה הצרפתית בקריית יובל בירושלים. אין לב יהודי שלא מתפלץ ממראות כאלה הזכורים מאירועים קשים בהיסטוריה היהודית.

קשה להאמין כיצד מתרחש פוגרום אנטישמי ומזוויע כזה בבית כנסת, כאן בארץ ישראל, בהיכל שנקרא על שמו של יונתן סנלדר הי״ד שנרצח עם שני ילדיו בטבח המזעזע בטלוז שבצרפת.

הבוקר אפנה למפקד מחוז ירושלים במשטרה, להבין כיצד ארע הדבר הנורא הזה ולדרוש ממנו למצות את מלא חומרת הדין עם הפורעים. לא ניתן לאירוע שכזה לעבור בשקט במדינת ישראל.

סגן שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן: “רק לפני יומיים פורסמו נתוני דו”ח המצביעים על אנטישמיות גוברת במדינות בעולם. מה נאמר ומה נדבר נוכח מקרה מזעזע ונורא של השחתת בית כנסת וספרי תורה מושלכים בביזיון, כאן בישראל, בעיר ירושלים, 2019. זוהי אנטישמיות בהתגלמותה, פשע שנאה נגד הקדוש והיקר, ופגיעה בכל לב יהודי. על רשויות החוק לפעול בנחישות נגד מבצעי הזוועה בכדי למנוע מקרים דומים בעתיד”

יו״ר תנועת התעוררות ויו״ר האופוזיציה עופר ברקוביץ מסר בעקבות הפריצה והשחתת בית הכנסת בקרית יובל: ״הזדעזתי מהמעשה הנורא של פגיעה בקדשי ישראל. זהו אירוע קשה והתמונות מהמקום מזכירות ימים אפלים אשר מחרידים כל יהודי באשר הוא.

אני קורא למשטרת ישראל לפעול באופן מיידי ולהקצות את כל המשאבים הנדרשים על מנת לתפוס את הפורעים ולהביאם לדין במהרה״

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
להכריז על יום צום בארץ ישראל וצום שעות בחו''ל
עידו | 29-01-2019 9:40
הכל מעשי ידי השמאל. זה גרוע 1000 פעם מהריגת רבין
שנאת חינם
אלקנה | 29-01-2019 11:37
כמובן שאיננו יודעים מי אחראי לפשע, אבל התגובה הראשונה שפורסמה לכתבה כבר הכילה פשע שנאה חדש: שנאת חינם, הפעם לשמאל, שכל כולה מאותת רגשות אשם ואיבה נוראית. כך נראה הימין כיום בעיני השמאל, ואין להתפלא.
2
לא נסחפנו?
יהודי | 29-01-2019 11:57
עד מתי הסתה?
3
רק רגע, תגידו לי משהו: על זה שחפרו קברי ישרא
רק רגע תגידו לי משהו | 29-01-2019 12:32
רק רגע, תגידו לי משהו: על זה שחפרו קברי ישראל בבית שמש ובנו על זה דירות, זה לא מזעזעעעעע??? תגידו לי, על זה שחפרו קברי ישראל בבית שמש ובנו על זה דירות, זה לא מזעזעעעעע??? תגידו לי, על זה שחפרו קברי ישראל בבית שמש ובנו על זה דירות, זה לא מזעזעעעעע??? תגידו לי, על זה שחפרו קברי ישראל בבית שמש ובנו על זה דירות, זה לא מזעזעעעעע??? תגידו לי, על זה שחפרו קברי ישראל בבית שמש ובנו על זה דירות, זה לא מזעזעעעעע??? תגידו לי, על זה שחפרו קברי ישראל בבית שמש ובנו על זה דירות, זה לא מזעזעעעעע??? תגידו לי, על זה שחפרו קברי ישראל בבית שמש ובנו על זה דירות, זה לא מזעזעעעעע??? תגידו לי, על זה שחפרו קברי ישראל בבית שמש ובנו על זה דירות, זה לא מזעזעעעעע???