שקד: "צריך שיהיו שרים שמחוייבים להתיישבות"

שרת המשפטים הגיעה ליישוב ניל"י במועצת בנימין. והתייחסה לבחירות: "כדי להצליח במימוש האידאולוגיה - צריך שרים שמחויבים לעניין" והתגאתה כי הוסר פינוי משפחות ביישוב אחרי שהוצאו מ"הקו הכחול"

שקד: "צריך שיהיו שרים שמחוייבים להתיישבות"

שרת המשפטים איילת שקד סיירה היום (שני) יחד עם ראש מועצת מטה בנימין, ישראל גנץ, ביישוב ניל"י, בעל אופי חילוני ומונה כ- 400 משפחות במועצת בנימין. היא התייחסה לבחירות: "צריך שיהיו שרים שמחויבים להתיישבות", והתגאתה כי הוסר פינוי משפחות ביישוב אחרי שהוצאו מ"הקו הכחול".

התושבים סיפרו לשקד כי הם גילו את הימצאותם מחוץ ל"קו הכחול", מאות רבות של בתים שנבנו מחוץ לשטח המאושר ובסכנת פינוי החל מינואר 2016, אחרי שקיבלו את המפתח לביתם ורכישת הבית הפכה למעשה בלתי הפיך. "מוסדות המדינה ידעו ולא שיקפו את הבעיה", טענו התושבים.

שקד סיפרה לתושבים על פירסום חוות הדעת המשפטית של "תקנת השוק" של היועץ המשפטי לממשלה לממשלה אביחי מנדלבליט. לפיה, יוכשרו למעשה כ- 2,000 בתים ביהודה ושומרון ונמנעה הסכנה בפינויים, בעקבות עתירות לבג"ץ של ארגוני שמאל קיצוני.

שקד הבהירה לתושבים כי, "בארבע השנים האחרונות שינינו את השיח: משיח של פינוי והקפאה עברנו לשיח של הסדרה. ארגוני השמאל הקיצוני יודעים כבר שעל כל בית ביו"ש שהם מבקשים לפנות באמצעות בג"ץ, מדינת ישראל תכשיר שכונה שלמה".

מימוש אידאולוגיה תלויה בשרים

היא גם התייחסה לבחירות וטענה כי "כדי להצליח במימוש האידיאולוגיה החשובה הזאת ובהזזת המערכות, צריך שיהיו שרים שמחויבים לעניין ואיכפת להם. אני מאמינה שאם בנט יהיה שר הביטחון הוא יוכל להזיז את המערכות לכיוון נכון. כך אני הצלחתי במשרד המשפטים", דברי שקד.

לצערי עד תחילת כהונתי כשרת המשפטים, ממשלות ישראל, כולל ממשלות הימין האחרונות, נתנו תשובות בעייתיות לבג"ץ שהובילו לפינוי ישובים כדוגמת עמונה ונתיב האבות. אין כל סיבה לא להכשיר את מאות הבתים שנרכשו בתום לב. שמתי לעצמי מטרה שעד תום הקדנציה נסיר את חרב הפינוי מעליכם ושתוכלו גם לבצע עסקאות בבתים. היום כל רוכש שיגיע יידע שאין כל הבדל בין הבתים ביישוב – כולם הוכשרו".

ראש מועצת מטה בנימין ישראל גנץ אמר: "העבודה שבוצעה במשרד המשפטים חשובה. אי אפשר לבצע עבודה יותר טובה ויותר נכונה. אנחנו צריכים לומר תודה על העבודה שהשרה שקד עשתה למען ההתיישבות ביהודה ושומרון".

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
מושחתת שקד. תחזירי את מימון המפלגות שגנבת
אין בושה | 28-01-2019 18:50
קודם כל. אחר כך נשמע מה יש לך למכור.
2
שקד מול נתניהו
כל הכבוד | 28-01-2019 19:07
הוא בא למקום שלא עזר כלום ורק גונב קרדיטים, והיא באה אחרי פעילות עצומה שאף שר מהליכוד לא עשה.
3
מה שנדרש במשרד המשפטים הוא לפחות:
שפרירית | 30-01-2019 14:54
שינוי עמוק בפרקליטות תחילה יש להוציא את כל אותם בוגרי קרן וקסלר והקרן לישראל חדשה. ---- שקד לא שינתה את כוח האדם.עוכרות ישראל מזיקות פיקוח מיטבי על כל סוגי התביעה. שקד הבריחה את גרסטל שניסתה בכנות לשנות במשך חודשים ארוכים התחננה לסמכויות ועמדה מול לחצים של אנשי פרקליטות פושעים. גרמה להפחתת סמכויותיו של המפקח על התביעה. החלטות משפטיות בלתי חוקיות. את זאת במדינה מתוקנת יש לבטל ואף יש מקום להעמיד שופטים עבריינים אלו לדין. במקום זאת שקד ברחה ממהצבעה על חוק ההתגברות. להעמיד פיקוח משפיע על שופטים שהמען לתלונות ציבור על השופטים לא יהיה שופט בגמלאות אלא נציג ציבור שיבחן מנוקדת ראות של הנפגעים. כיום הנציב מקבל משכורת עתק בתמורה לכיסוי על שופטים והגנה על סורחים. יש לשנות לחלוטין את שיטת בחירת השופטים כך שרק נבחרי ציבור יבחרו שופטים. ----- שקד לא שינתה מאומה. הפרדה בין היעוץ המשפטי לבין התביעה. --- שקד לא הפרידה. היא ערכה את החוק כך שהיועץ ימונה על ידי ועדת איתור המורכבת מפקידי המדינה והמינוי יהיה לפחות לשבע שנים. כך שקד עדתה את ההפך היא אף חיזקה את מעמדו של היועץ המשפטי והא עכשיו רודן חזק ביותר. על הממשלה לבחור בעצמה את היועץ. שקד עקרה נסיון לשוב לכך ---שקד סרסה את הנסיון לחוקק חוק זה. דבר אחד שקד כן עשתה: יחסי ציבור וראיונות ללא גבול מסע בחירות.. שקד חיבלה וסרסה. שקד לא ראוי לראותך שוב במשרד המשפטים או בכל משרד אחר.
4
השינויים ההכרחיים במשרד המשפטים1
שפרירית | 01-02-2019 11:17
דרוש שינוי עמוק בפרקליטות תחילה יש להוציא את כל אותם בוגרי קרן וקסלר והקרן לישראל חדשה. ---- שקד לא שינתה את כוח האדם.------.עוכרות ישראל מזיקות פיקוח מיטבי על כל סוגי התביעה. שקד הבריחה את גרסטל שניסתה בכנות לשנות במשך חודשים ארוכים התחננה לסמכויות ועמדה מול לחצים של אנשי פרקליטות פושעים. בסופו של דבר לאחר שגרסטל עזבה ניתן התפקיד למי שמתפקד בו חלקית לצד היותו שופט. היא גרמה להפחתת סמכויותיו של המפקח על התביעה.------- החלטות משפטיות בלתי חוקיות. את זאת במדינה מתוקנת יש לבטל ואף יש מקום להעמיד שופטים עבריינים אלו לדין. במקום זאת שקד ברחה ממהצבעה על חוק ההתגברות. יש צורך להעמיד פיקוח משפיע על שופטים שהמען לתלונות ציבור על השופטים לא יהיה שופט בגמלאות אלא נציג ציבור שיבחן מנוקדת ראות של הנפגעים. כיום הנציב מקבל משכורת עתק בתמורה לכיסוי על שופטים והגנה על סורחים. השופטים הנלונים הם הנשאלים והקובעים את המסקנות אודותיהם.------------- יש לשנות לחלוטין את שיטת בחירת השופטים כך שרק נבחרי ציבור יבחרו שופטים. ----- שקד לא שינתה מאומה. שקד מתגאה ומבליטה ששינתה את כוח האדם בשפיטה והביאה הרבה שופטים לא אקטיביסטים. האקטיביזם בא בעיקר לידי ביטוי בבית המשפט העליון בישיבתו כבגץ! וקורה שם? מינתה רק שופט אחד ויחיד לא אקטיביסט למרות שהיו לה הזדמנויות למנות עוד הרבה יותר. הקשר כזה המאפשר לשר למנות על פי השקפותיו הוא עניין לשנים רבות או דורות. שקד כמבן בזבזה הזדמנויות אלה.------------------ הפרדה בין היעוץ המשפטי לבין התביעה. ---------- שקד לא הפרידה. היא בכל הזדמנות חיזקה את מעמדו של היועץ המשפטי לממשלה כולל בפיקוח על הפרקליטות. למרות חוק מעולה שהוצע על ידי חבר הכנסת אמיר אוחנה היא הביאה חוק אחר לפיו היועץ ימונה על ידי ועדת איתור המורכבת מפקידי המדינה והמינוי יהיה לפחות לשבע שנים. כך שקד עדתה את ההפך היא אף חיזקה את מעמדו של היועץ המשפטי והא עכשיו רודן חזק ביותר. על הממשלה לבחור בעצמה את היועץ. שקד עקרה נסיון לשוב לכך ---שקד סרסה את הנסיון לחוקק חוק זה.--------------- שקד המשיכה לסרס את יכולת תפקוד הממשלה בכך ששנתה סעיפים מהותיים בחוק יסוד הממשלה. היא צמצמה את סמכויות ראש הממשלה והשרים על ידי ביטול סעיף 37(ב) המסמיך אותם להתקין בעניינים מוסכמים. זאת אף בשעת חרום כפי שמסמיך סעיף 41(א'). בכך מאבד חוק יסוד הממשלה את שריונו ומעמדו כחוק יסוד. היא ביטלה גם את סעיף 44(א') לחוק יסוד זה. זהו סעיף האומר כי אין לשנות חוק זה אלא על ידי רוב חברי הכנסת בקריאה ראשונה שניה ושלישית. בכך ביטלה לחלוטין אתשריון החוק כחוק יסוד. בכך המשיכה לסרס את הממשלה ואות הכנסת.------------ פעילותה זו של שקד איננה מקרית או שורה של טעויות גם לא נכון שלא הספיקה יותר, היא הספיקה והספיקה לקלקל. אלו הם הנושאים המהותיים ביותר בכל הזדמנות שהיתה לה לערוך שינוי מהותי לטובה היא לא עשתה ואף חיבלה וסרסה ואף התעלתה שינתה לרעה חוקים שאינם נוגעים לתחום המשפטי אלא ליכולת תפקוד הממשלה.--------------------- שקד אומרת : אסור שחקירה תהפוך כלי לחיסול פוליטי. אלא שבפועל מה שקורה שנתניהו זוכה לחקירות לא צוצדקות. בנוסף לכל אלו עמדה לחוקק נגד בקורת על שופטים על ידי העם במרשתת. אלא שהפעם ראש הממשלה התערב ומנע זאת. דבר אחד שקד כן עשתה: יחסי ציבור וראיונות ללא גבול מסע בחירות. שקד לא ראוי לראותך שוב במשרד המשפטים או בכל משרד אחר.